Czy jest tu jakiś profesjonalny spawacz albo osoba zajmująca się doradztwem zawodowym?

Dział z możliwością pisania dla gości, pisać jeżeli nie możecie zresetować hasła.
ODPOWIEDZ
Endi25
Posty: 20
Rejestracja: 22 gru 2019, 07:21
Lokalizacja: Tarnów

Czy jest tu jakiś profesjonalny spawacz albo osoba zajmująca się doradztwem zawodowym?

Post autor: Endi25 » 15 wrz 2021, 21:41

Mam pytanie dotyczące zostania profesjonalnym spawaczem.
,,Jeśli masz młotek to wszystko jest ,,gwoździem" , jeśli masz spawarkę to wszystko jest tym czym chcesz"

Awatar użytkownika
reneq
Posty: 694
Rejestracja: 16 kwie 2010, 16:22
Lokalizacja: __

Re: Czy jest tu jakiś profesjonalny spawacz albo osoba zajmująca się doradztwem zawodowym?

Post autor: reneq » 16 wrz 2021, 12:40

Po prostu je zadaj.
BIURO TECHNICZNE Dokumentacje urządzeń dla Urzędu Dozoru Technicznego

Endi25
Posty: 20
Rejestracja: 22 gru 2019, 07:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Czy jest tu jakiś profesjonalny spawacz albo osoba zajmująca się doradztwem zawodowym?

Post autor: Endi25 » 16 wrz 2021, 17:25

Nie oto mi chodziło ( przepraszam, nie dokładnie sprecyzowałem) jak na razie uczę się w 2 klasie szkoły zawodowej w zawodzie innym niż spawacz i tu moje pytanie czy od razu po szkole po zrobieniu kursu spawalniczego ( jak na razie na metodę 135) będę mógł pracować jako spawacz ?
,,Jeśli masz młotek to wszystko jest ,,gwoździem" , jeśli masz spawarkę to wszystko jest tym czym chcesz"

Awatar użytkownika
Vagabundo
Posty: 27
Rejestracja: 03 mar 2018, 12:54
Lokalizacja: Al Mundo

Re: Czy jest tu jakiś profesjonalny spawacz albo osoba zajmująca się doradztwem zawodowym?

Post autor: Vagabundo » 16 wrz 2021, 19:37

Kończąc kurs spawalniczy zyskując przy tym certyfikat, masz prawo do wykonywania zawodu. Jedynie co musisz potem robić, po upływie ważności certyfikatu odnawiać go co dwa lub trzy lata. Znaczy ot podejść do egzaminu i wysupłać kilkaset złotych za papierek...

Jednak posiadanie certyfikatu nie oznacza, że ktoś a automatu ciebie zatrudni. Pracodawcy w PL wolą Ukraińców, ot taka nasza lokalna patologia...

Owszem, a jednak mieszkałem cały rok w Tarnowie a w końcu musiałem zabrać się do roboty (wakacje z Norweskiego urzędu pracy się skończyły), jednak wyjechałem za granicę. Jakoś ofert nie było zbyt wiele, był też jakaś firma zajmująca się półfabrykatami, nawet zmienili na moją korzyść ofertę, ale i tak bardzo mało. Kolejna oferta to w Pilznie było coś. Więc nic konkretnego...

Więc zrobić papier na spawacza nie problem... Na Przemysłowej jest jeden ośrodek (tu odnawiałem uprawnienia), ale i chyba na Kwiatkowskiego... ale co z tego... rynek Tarnowski dla spawaczy wtedy nie był łaskawy...

A spawanie to jednak ciężki kawał chleba, a nie wolontariat...

P.S.

Skończyli kłaść asfalt na Krakowskiej pod wiaduktem za Dworcem autobusowym w końcu? :)
La filosofía del vagabundo se apoya en la no necesidad de nada y el buen talante de aceptarla sin queja alguna.
Camilo José Cela

Endi25
Posty: 20
Rejestracja: 22 gru 2019, 07:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Czy jest tu jakiś profesjonalny spawacz albo osoba zajmująca się doradztwem zawodowym?

Post autor: Endi25 » 16 wrz 2021, 20:56

Tak wiem, że spawanie to nie łatwa sztuka, ale to właśnie chcę w życiu robić bo to jako jedyne sprawia mi zajebistą frajdę. Poza tym ,,spawać" lubię i swoją pracę powinniśmy lubić bo jeśli lubimy swoją pracę to nie przepracujemy ani jednego dnia.

P. S
Ja jestem z okolic Tarnowa więc nie wiem :) , a w Tarnowie mnie dawno nie było (Większość czasu spędzam w garażu albo zarabiam na gaz osłonowy i drut )
Jaki najlepiej zrobić kurs?
,,Jeśli masz młotek to wszystko jest ,,gwoździem" , jeśli masz spawarkę to wszystko jest tym czym chcesz"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”