Dorabianie składów

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Paul
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2016, 01:50
Lokalizacja: Kutno

Dorabianie składów

Post autor: Paul » 24 paź 2016, 13:20

Witam mam pytanko może ktoś mi pomoże będę zaczynał pracę na odlewni na piecach topiacych i mam pytanko ile cyny 99% musiał bym dorzucić żeby w kadzi na tone metalu podnieść zawartość cyny na 0.01 % proszę o pomoc w rozpisaniu tej zależności pozdrawiam serdecznie

graffic

Re: Dorabianie składów

Post autor: graffic » 24 paź 2016, 15:26

kolego Paul - nie wróżę Ci kariery ...

primo - proszę się przedstawić w stosownym dziale powitań zakładając nowy wątek http://www.forumkowalskie.pl/viewforum.php?f=38
secundo - jeśli zaczynasz prace w odlewni (jako kto ???) - i nie znasz podstaw obliczeń, jak również nie ruszysz swojej du....szy i nie poprzeglądasz książek - to nigdy niczego się nie nauczysz (moja wróżba...)
tertio - zależy w jakim stopie... część wsadu metali o niskiej temperaturze topnienia przyjmuje się na odparowanie / utlenienie - więc bez szczegółów o jaki stop chodzi - takie pytanie jest hmmm niepełne (porównaj sobie np. warunki i wymagania topienie brązów cynowych i stopów ołowiowo-cynowych - przyjmuje się różne współczynniki na straty...)

KUBA2
Posty: 675
Rejestracja: 08 sty 2014, 07:53
Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Dorabianie składów

Post autor: KUBA2 » 24 paź 2016, 18:30

jak by każdy odlewnik obliczał po swojemu, to tej odlewni nie wróżę przyszłości ;) ;) ;)

Paul
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2016, 01:50
Lokalizacja: Kutno

Re: Dorabianie składów

Post autor: Paul » 24 paź 2016, 20:01

Ogólnie to chodziło mi o żeliwo klasy 200 250 i 300 ok dzięki za poradę

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tradycyjne metody wytopu żelaza i stali”