Naprawa dziurownicy

Oświetlenie, ogrzewanie itp.

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Kamil Zdun
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2021, 19:17
Lokalizacja: Rybnik

Naprawa dziurownicy

Post autor: Kamil Zdun » 01 paź 2021, 21:01

Witam pękła mi w jednym miejscu moja dziurownica, chciałem wybrać trochę kątówką i zaspawać zwykła różową elektroda ale nie jestem pewny czy moj plan jest dobry. I z tąd moje pytania czy nie lepiej podgrzać element przed spawaniem czy użyć innej elektrody?

Awatar użytkownika
bey
arcyforumoholik
Posty: 2681
Rejestracja: 31 sie 2009, 07:20
Lokalizacja: Bronisze
Kontakt:

Re: Naprawa dziurownicy

Post autor: bey » 02 paź 2021, 14:14

Oooo... dzień dobry, z kim mam przyjemność?
:P
Lepsze jest wrogiem dobrego

Kamil Zdun
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2021, 19:17
Lokalizacja: Rybnik

Re: Naprawa dziurownicy

Post autor: Kamil Zdun » 04 paź 2021, 06:50

Łukasz, miałem tu kiedyś konto ale zapodziałem dane do logowania :p

Awatar użytkownika
Vagabundo
Posty: 27
Rejestracja: 03 mar 2018, 12:54
Lokalizacja: Al Mundo

Re: Naprawa dziurownicy

Post autor: Vagabundo » 07 paź 2021, 19:58

Zawsze możesz przecież poprosić o odzyskanie konta, jest przecież odpowiedni kącik nawet dla niezalogowanych. Jeśli to tak wielki problem.

Co do twojego pytania, no właśnie: o czym jest to pytanie, że tak spytam...

Z niego nic nie wynika, więc jak ci odpowiedzieć.

Od przedszkola starają się nam mówi pełnym zdaniem.

Jest bardzo istotne co rozumiesz przez pojęcie dziurownica, bo ta w polskim języku odnosi się do co najmniej płyty, takiej cięższej ale może być i dziurownica w formie takiego płaskownika...

Do tego pęknięcie - pęknięciowi nie równe, bo w niektórych miejscach ubytek można by ewentualnie uzupełnić elektrodą 6012 co jest chyba odpowiednikiem tej różowej elektrody, ale jak jest to jest dziurownica, no i w danym miejscu następują naprężenia już lepiej użyć elektrod zasadowych, które mają lepsze parametry wytrzymałościowe, ale są problematyczne, ponieważ wymagają najczęściej wstępnego wysuszenia oraz spawarki z prądem stałym o odpowiedniej biegunowości (podane na pudełku i karcie charakterystyki produktu).

Więc w jednym przypadku spokojnie użyjesz ER146, ale już w innym można by było już pokusić się o 7018, czyli te EB 150.

Ale to indywidualnie trzeba spojrzeć, na dany przypadek... jakie miejsce oraz jakie siły mogą na nie działa, mniej narażone statycznie to różowa a więcej to już zasadówka
La filosofía del vagabundo se apoya en la no necesidad de nada y el buen talante de aceptarla sin queja alguna.
Camilo José Cela

ODPOWIEDZ

Wróć do „BUDOWA KUŹNI - build a workshop”