Brama jednoskrzydłowa

Projektowanie, rysunki, szkice

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

ulek
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2010, 12:15
Lokalizacja: Szczucin
Kontakt:

Brama jednoskrzydłowa

Post autor: ulek » 30 mar 2010, 14:39

Witam wszystkich
Mam taki problem Sąsiad Chce żebym zrobił mu bramę wjazdową. Problem polega na tym, ze wjazd na jego posesje jest pomiędzy dwoma ogrodzeniami i mieści się tylko auto osobowe, a on chce brame jednoskrzydłowa z mała bramka w tym skrzydle. brama ma mieć 3.25m podparta kółkiem na końcu. Moje pytanie czy robi się takie bramy? i jak to zaprojektować?
Dodam, że dopiero zaczynam rozkręcać biznes a tu pierwsza robota dziwoląg :-(
jeśli temat umieściłem w złym miejscu to przepraszam

Sadek
Posty: 117
Rejestracja: 19 gru 2009, 11:33
Lokalizacja: Nieborzyn
Kontakt:

Post autor: Sadek » 30 mar 2010, 18:45

Nie jestem profesjonalistą, ale ja bym to zrobił jako 2, tylko jedna część 2,30 i druga 0,95 i jako 2 skrzydłową. Bo żeby była bramka w bramie to jakby to miało z 2 metry wysokości to można coś kombinować.
Pozostaję otwarty, elastyczny, ciekawy.

ulek
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2010, 12:15
Lokalizacja: Szczucin
Kontakt:

Post autor: ulek » 30 mar 2010, 19:15

tylko, że do tego ma byc jeden siłownik żeby zamykał i otwierał a próbowałem namowic na 2 skrzydła ale nie on chce taka i w tym problem

Awatar użytkownika
StellArt
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2010, 02:06
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: StellArt » 30 mar 2010, 19:23

Witam nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem,ale jeśli tak to proponuje tą furtkę dać w środku bramy i zrobić z niej coś w rodzaju rozety rekoracyjnej, na szkicu jest pokazane jak zrobić by kształtownik znacznie zyskał na sztywności, proponuje Ci wykonać kilka szkiców w skali i ustalić proporcje jakie ma mieć ta brama
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Sadek
Posty: 117
Rejestracja: 19 gru 2009, 11:33
Lokalizacja: Nieborzyn
Kontakt:

Post autor: Sadek » 30 mar 2010, 20:19

Fakt ciekawe rozwiązanie, ale minusem jest powstały próg. Chyba że by to rozwiązać tak :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozostaję otwarty, elastyczny, ciekawy.

Grzesiek
Posty: 338
Rejestracja: 24 wrz 2009, 08:56
Lokalizacja: Łęg k. Makowa Maz
Kontakt:

Post autor: Grzesiek » 30 mar 2010, 20:22

Mówisz że pierwsza robota i od razu dziwoląg? To świetnie :) Teraz już tak będziesz miał zawsze, co zlecenie to dziwoląg, ja tak mam przynajmniej.
Jasne że się takie bramy robi i jeszcze dziwniejsze też, w tym właśnie tkwi cała zabawa. Kiedyś miałem zamówienie na bramę która miała podnosić się do góry...bo nie było miejsca na otwieranie, w dodatku miała być półokrągła. Niestety klient się wycofał.
Tak że nie stresuj się tylko kombinuj, zawsze coś się wymyśli.
Ta konkretna brama nie wydaje mi się jakoś strasznie trudna do wykonania:)
3,25 to nie tak dużo, jak dasz na ramę profil 40x40x2 to będzie wystarczająco sztywne, zwłaszcza że będzie podparta kółkiem na końcu. Zrób jakiś projekt i zamieść tutaj to go obgadamy.
"kowal po to ma kleszcze żeby różne rzeczy trzymać"

Grzesiek
Posty: 338
Rejestracja: 24 wrz 2009, 08:56
Lokalizacja: Łęg k. Makowa Maz
Kontakt:

Post autor: Grzesiek » 30 mar 2010, 20:35

Ale przy tym rozwiązaniu czy nie będzie się bujać całe skrzydło podczas otwierania furtki? To może lepszy juz próg?
"kowal po to ma kleszcze żeby różne rzeczy trzymać"

Awatar użytkownika
StellArt
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2010, 02:06
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: StellArt » 30 mar 2010, 20:36

Sadek tylko co z furtką kiedy brama będzie się otwierać? Trzeba by było czymś pożądnie przyblokować zawiasy. Z tymi dziwolągami tak to już jest, ale trzeba to traktować jak nieodłączna część tego rzemiosła, jeszcze się nie spotkałem z czymś czego nie da się zrobić. Ostatnio montowałem balustradę z części, bo korytarze były tak ciasne, całej nie sposub było wnieść innym razem nie mogłem wiercić- jak nie płyta to podłogówka(ogrzewanie) i stalowe tregle w suficie.

Sadek
Posty: 117
Rejestracja: 19 gru 2009, 11:33
Lokalizacja: Nieborzyn
Kontakt:

Post autor: Sadek » 30 mar 2010, 20:45

Jak to kolega napisał "dziwoląg" ale dzięki takim zamówieniom myślimy i nie popadamy w rutynę. Z tym bujaniem to może być różnie pozostaje coś koło 2 mb, bo zablokowanie to by jakoś opanował.
Pozostaję otwarty, elastyczny, ciekawy.

Awatar użytkownika
StellArt
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2010, 02:06
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: StellArt » 30 mar 2010, 20:50

Jakaś sztaba i z bańki :-D zawias sztywny, tyle że takie ustrojstwa uszkadzają powłokę anty korozyjną i po jakimś czasie straszą rdzą

Sadek
Posty: 117
Rejestracja: 19 gru 2009, 11:33
Lokalizacja: Nieborzyn
Kontakt:

Post autor: Sadek » 30 mar 2010, 21:09

Można by tak zmodyfikować zawias aby go blokować wewnątrz ( przekładając dźwignie na zewnątrz bez uszkadzania powłoki), ale bujanie jeżeli by wystąpiło to już poważniejszy problem.
Pozostaję otwarty, elastyczny, ciekawy.

ulek
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2010, 12:15
Lokalizacja: Szczucin
Kontakt:

Post autor: ulek » 30 mar 2010, 21:28

a co myslicie o takim czyms ?? przepraszam za brzydki rysunek ale na rysunku tech. w technikum wagarowałem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
StellArt
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2010, 02:06
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: StellArt » 30 mar 2010, 21:55

Bardzo dużo będzie zależeć od tego jakiego materiału użyjesz, martwi mnie pierwszy od lewej słupek i to że kiedy brama lekko (obsiądzie) furtka może przestać się domykać. Profil 40 grubościenny powinien być wystarczaająco sztywny i jakies odkosy na ten ostatni słupek

Awatar użytkownika
StellArt
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2010, 02:06
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: StellArt » 30 mar 2010, 22:06

Jak jest mżliwość to odkos z drugiej strony i najlepiej wymyśl coś ozdobnego, coś co usztywni ten słupek i nie będzie straszyć np. kawałek pnączy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ornatus
Posty: 200
Rejestracja: 08 lis 2009, 16:35
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Post autor: ornatus » 30 mar 2010, 22:15

lepiej żeby ten ostatni słupek byl wmurowany na stałe, a brama kończy się na końcu furtki Mocne zawiasy najlepiej na krańcu dolnym i górnym bramy i nic nie bedzie sie przeginac przy otwieraniu. Nie będzie tez progu. Z kółka bym zrezygnował

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROJEKTOWANIE - design”