stol plus 4 krzesla

Projektowanie, rysunki, szkice

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

ulek79
Posty: 15
Rejestracja: 02 lut 2011, 20:31
Lokalizacja: LUBSKO

stol plus 4 krzesla

Post autor: ulek79 » 07 gru 2014, 10:51

Witam szanownych forumowiczow.
Poszukuje pomyslu na cztery krzesla barowe oraz nogi do stolu.
Stol bedzie wysoki, 93cm do gornej powierzchni blatu, szeroki 55cm i dlugi okolo 130cm.
Mamy przy saloniku aneks kuchenny i malzonka wymarzyla sobie wlasnie tam stol do spozywania posilkow i 4 krzesla. Pomyslalem sobie, ze fajny bym jej prezent pod choinke zrobil, tylko ze pomyslow na wykonanie brak :( Myslalem o czyms posrednim, troche art deco z new design no i oczywisie klasyczna metoda wykonania.
Czy zechcielibyscie podzielic sie jakimis pomyslami, moze jakies strony na ktore jeszcze nie trafilem?
Z gory dziekuje za pomoc

Awatar użytkownika
rav08
forumoholik
Posty: 1222
Rejestracja: 02 wrz 2009, 19:50
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: rav08 » 07 gru 2014, 11:44

http://zszywka.pl/p/ciekawy-pomysl-11879514.html
zaczął bym jednak od rysowania

Kubus676
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2015, 22:48
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kubus676 » 11 cze 2015, 12:30

A ja się tu tak podczepię do tematu. Koledzy z jakiej stali najlepiej wykuć nogi stołu ogrodowego, bo obiecałem przyszłej teściowej, że jak ruszę ze wszystkim to zrobię jej ładny stół do ogrodu.

Awatar użytkownika
Jacenty
weteran forum
Posty: 4253
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:18
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Post autor: Jacenty » 11 cze 2015, 13:55

Nie podlizuj się teściowej bo na dłuższą metę nie opłaci się. Szybko przyzwyczaisz do dobrego i zawyżysz poprzeczkę na samym początku :D . Pytania zadawaj precyzyjniej bo nie do końca wiadomo o co pytasz. Napisz czy chodzi ci o gatunek stali czy może jej przekroje. Ważne jest również czy dbasz o zdrowie przyszłej teściowej czy może ciężki blat stołu ma ją sprowadzić do parteru podczas ścierania podłogi na klęczkach pod wspomnianym meblem :-x . Żarcik oczywiście. :D

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 11 cze 2015, 14:24

Pewnie o gatunek stali mu chodzi :roll: Stół, to nie nóż, st3 w zupełności.
Kontakt 517355290

Kubus676
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2015, 22:48
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kubus676 » 11 cze 2015, 14:27

HEHE spokojnie temat mam czysty z teściową mi się chyba trafił wyjątek od reguły bo kobita jest w porządku, a stół to będzie mój pierwszy to nie wiadomo jak to wszystko wyjdzie więc szału myślę nie będzie ale się postaram, oczywiści to wszystko w ramach treningu. Może się jeszcze okazać, że będzie mnie wyzywać za ten stół, a nie chwalić. :mrgreen:

A konkretnie to chodzi mi o gatunek stali bo idę na pierwsze zakupy i nie wiem, co sobie kupić na wspaniały pierwszy stół (już raz dzwoniłem do hurtowni ale się nie dogadałem z gościem muszę się chyba stawić osobiście). Wymyśliłem sobie, że zrobię nogi z kwadratowego pręta z takim ładnym zawijasem u ziemi tylko nie wiem jaki gatunek byłby najlepszy no i w sumie jaki wymiar.

Awatar użytkownika
Jacenty
weteran forum
Posty: 4253
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:18
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Post autor: Jacenty » 11 cze 2015, 14:53

Tak jak napisał Banan, zwykła stal, której pełno w każdej hurtowni. :)

Kubus676
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2015, 22:48
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kubus676 » 11 cze 2015, 15:24

Koledzy super tylko do jakich temp. ją grzać i hartować i odpuszczać. W sumie jak ja odpuszczę duże elementy? Nie mam tak dużego piekarnika by włożyć tam nawet pół metrowego pręta. Może nie trzeba odpuszczać? Co się stanie jak ominę odpuszczanie?

Chciałbym uniknąć takiej sytuacji gdzie cała familia siedzi przy stole mojej roboty, a tu nagle nogi się rozkraczają i wszystkim stopy gniecie. :P

krzesimir
Posty: 303
Rejestracja: 09 sty 2015, 22:32
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: krzesimir » 11 cze 2015, 15:37

Stali st3 nie hartuje się ani nie odpuszcza. Jest to zwykła stal konstrukcyjna z małą zawartością węgla. Spokojnie wytrzyma. Bardziej jest tu ważny przekrój stali. ;)
Doświadczenie to coś co zdobywamy zaraz po tym jak było nam potrzebne ;-)

Kubus676
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2015, 22:48
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kubus676 » 11 cze 2015, 15:54

Ale to jak to. Mogę ją grzać ile chce i nie trzeba hartować? I jeszcze do tego wytrzyma? Czy wy mi podrzuciliście temat obróbki na zimno albo zwykłe spawanie prętów bo jak tak to powiem wam, że chciałem ruszyć ze dwa, trzy razy młotkiem i przyłożyć w te stal i ją jakoś uformować?

Myślałem o czymś podobnym do tego:
http://www.meble-kute.eu/stoly_metalowe.html
wydaje się proste i mam nadzieje, że tak będzie, i że sprawa mnie nie przerośnie.

Awatar użytkownika
Dara
arcyforumoholik
Posty: 2144
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:47
Lokalizacja: Kalembina

Post autor: Dara » 11 cze 2015, 16:10

Aleś ty dziwny Kubus676.
Kup za stówke taki stół w jakiejś castoramie albo innym szajmarkecie,
poobijaj troszke młotkiem i daj jej jako swój.
Jak cudowna teściowa zmieni się w końcu w harpię będziesz
miał chodź odrobinkę satysfakcji :)

Awatar użytkownika
rav08
forumoholik
Posty: 1222
Rejestracja: 02 wrz 2009, 19:50
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: rav08 » 11 cze 2015, 16:28

to tandeta nie stół lepiej z zrobić z prostych profili wstawić wzmocnienia z blachy przynitowac tu akurat ruszysz młotkiem pare razy będzie solidnie ładnie i wygodnie a teściowa nawet zatąńczyc na nim będzie mogła.

krzesimir
Posty: 303
Rejestracja: 09 sty 2015, 22:32
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: krzesimir » 11 cze 2015, 16:34

Dara, :mrgreen:
Kubus676, możesz sobie ruszyć młotkiem, możesz spawać. Jest to stal z której meble z linku są na pewno robione. Jest tania, łatwa w obróbce.
Doświadczenie to coś co zdobywamy zaraz po tym jak było nam potrzebne ;-)

Krzysztof Assman

Post autor: Krzysztof Assman » 11 cze 2015, 18:18

Ja na nogi zawsze stosuję stal wysoko gatunkową . Wtedy mam pewność , ze nogi mi się nie połamią i się nie rozejdą . Choć w przypadku teściowej może to akurat być wskazane . To znaczy wskazane to pierwsze , bo to drugie juz mniej , chyba że teściowa młoda , niewiele po 30 stce . Jako dowód że me slowa nie puszczane na wiatr , wklejam fotę. Nogi z tłoczyska siłownika . Nierówności początków zawijasów nie komentować , one tylko służyły za złapanie w matrycy , , będą odcinane .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krzesimir
Posty: 303
Rejestracja: 09 sty 2015, 22:32
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: krzesimir » 11 cze 2015, 18:52

Krzysztof Assman, , co masz na myśli pisząc wysoko gatunkowa?
Doświadczenie to coś co zdobywamy zaraz po tym jak było nam potrzebne ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROJEKTOWANIE - design”