Okulary ochronne

Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
fu
Posty: 92
Rejestracja: 08 lip 2012, 01:07
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fu » 19 lip 2012, 23:30

Jasne, ale myślę też nad wklejkami z super twardego tworzywa, tylko, że to bardziej kosztowne, takie soczewki "zerówki" fi 70mm na te wklejki mają twardość w skali mosha 5, czyli tyle co dobre szkło i rysują się 4 razy mniej i rysy są 4 krotnie płytsze, tyle, że to ok 200zł kosztu :cry: raczej poszukam w hurtowniach gotowych z lepszą twardością, a tylko nieco droższych... kilka par dla forumowiczów mogę zrobić nieco taniej po kosztach hurtowych, ale to nie jest wyjście niestety... :/

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 78
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:06
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Szymon » 21 sie 2012, 13:52

http://allegro.pl/okulary-gogle-uvex-cy ... 93944.html
ostatnio kupiłem to. Testowałem sporo gogli czy okularów kosztem swoich oczu i zawsze coś mi się tam wbiło/wpadło. Póki co, przy tych uvexach jest dobrze. Nie parują, są małe (mieszczą się pod przyłbicę spawalniczą). Okularów korekcyjnych nie noszę.
Nie ma róży bez kolców,
tak jak życia bez stolców.

Awatar użytkownika
fu
Posty: 92
Rejestracja: 08 lip 2012, 01:07
Lokalizacja: Lublin

okulary ochronne

Post autor: fu » 21 sie 2012, 22:19

jasne bez korekcji jest dostępnych wiele gogli ochronnych (podobnych do tych , które kupiłeś), jest również wiele gogli pod które wchodzą okulary korekcyjne, nie ma z tym właściwie problemu, kilka par niektórzy przetestowali, ja ostatnie kupiłem w praktikerze i wchodzą pod nie moje okulary korekcyjne, pomimo, że są to dość szerokie progresy... nie ma z tym już problemów, jak dostawałem wiadomości na PW. Trzeba mieć ze sobą okulary korekcyjne przy zakupie gogli i wypróbować, czy się mieszczą i nie uwierają... ;)

Marcin
Posty: 802
Rejestracja: 14 gru 2009, 10:13
Lokalizacja: Giedlarowa
Kontakt:

Post autor: Marcin » 22 sie 2012, 00:54

Szymon, jak długo ich używasz i nie parują?
Młodości nie kupisz, ani nie sprzedasz

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 78
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:06
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Szymon » 25 sie 2012, 21:58

Używam dwa tygodnie i teraz uwaga: nie parują w kuźni, ale jak zejdę do warsztatu precyzyjnego (tak nazywam to, gdzie obrabiam rękojeści etc), który jest zimnym pomieszczeniem to zdarzyło się, że zaszły parą wcale nie małą. Faktem jest, że wysiłek był ogromny bo kułem ścianę (choć precyzji tam nie było ;-) ). Jeszcze nie miałem okazji w nich pracować spokojnie w zimnym miejscu, więc nie mogę się wypowiedzieć czy będą OK czy nie.
Nie ma róży bez kolców,
tak jak życia bez stolców.

Awatar użytkownika
Idol
Posty: 184
Rejestracja: 15 lis 2010, 22:37
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Idol » 31 sie 2012, 21:07

Ja mam swój patent na rykoszety- tuninguje zwykłe lekkie okulary.
Takie zwykłe,zauszne.Nie są mega żywotne,rysują się,ale kosztują niewiele - więc nie boli częsty zakup nowej pary.

Z doświadczenia najczęściej opiłek uderzał od dołu-kursem:policzek,szkiełko od wewnątrz ->oko.
Teraz więc wyginam na gorąco dolny fragment szybki w stronę twarzy-robi się taki ,,spojler'',ale nie dolega do policzka .Pozostaje przewiew,szybki nie parują.Jak leci snop iskier spod tarczy-wtedy robi się taką specjalną minę -jak przy zatwardzeniu stolca,albo mrużeniu oczu-wtedy policzki się unoszą i uszczelniają spód okularów.(jak się wygnie dużo i dotyka-to po chwili jest to irytujące uczucie i ogranicza trochę pole widzenia w dół)

Może brzmi śmiesznie i prymitywnie-ale działa nieco lepiej niż same okulary.

Zresztą zrobię fotkę i pokaże o czym mówię...


Proszę:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Gnom
Posty: 345
Rejestracja: 26 lut 2014, 12:19
Lokalizacja: Wińsko
Kontakt:

Post autor: Gnom » 14 wrz 2014, 14:44

Z racji tego, że sam co jakiś czas dostaję po oku, zbieram się z myślą o porządnych goglach. Obecnie mam uvexy, ogólnie fajne, ale nie przylegają do twarzy i rykoszety się zdarzają.

Temat zawiera trochę informacji, ale uważam, że warto go kontynuować, uzupełniać. Jednak podając/polecając jakieś dobre sprzęty bardzo proszę podawajcie nazwę firmy i model ew. zdjęcie (jak niektórzy na szczęście robią). Wklejanie linków do aukcji na Allegro jest zbyt tymczasowe - a to sprawia, że ta cenna wiedza, którą chcieliście przekazać, nie zostaje przekazana, gdy ktoś czyta temat po zakończeniu danej aukcji.
Demokracja - tyrania większości nad mniejszością.

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4298
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Post autor: Bodar » 14 wrz 2014, 17:49

Prostym sposobem zabezpieczającym szkła okularów (gogli) przed zaparowaniem jest przed pracą przetarcie ich fularem przeciwzroszeniowym. Sposób szczególnie przydatny zimą, gdy często wychodzi się na zewnątrz ogrzewanych pomieszczeń i z powrotem.

1. Jak zrobić fular: czysty kawałek jedwabiu, może też być cienkiej flaneli, wielkości, powiedzmy chusteczki do nosa, namoczyć i namydlić, a następnie wysuszyć (nie płukać z mydlin) - fular gotowy (przechowywać np. w foliowym woreczku).

2. Jak użyć fular: nawilżyć szkło okularów od wewnątrz chuchnięciem, a jak jest się nieświeżym, można też śliną, tylko zaraz nie charać jakimś wielkim zielonym glutem, tylko naprawdę delikatnie zwilżyć i wytrzeć szkło fularem do sucha.

3. Założyć okulary i działać ;)

Awatar użytkownika
sezam300
Posty: 371
Rejestracja: 10 sty 2014, 14:42
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: sezam300 » 14 wrz 2014, 20:18

Osobiście bardzo polecam wszelkiego rodzaju przyłbice, wygodne, nie parują, i chronią całą twarz. Po przygodzie z odpryskującym w twarz kawałkiem płaskownika (blizna pod okiem, dzięki Bogu miałem okulary) przerzuciłem się na nie i jestem bardzo zadowolony ;)

Awatar użytkownika
blob
Posty: 617
Rejestracja: 05 sty 2014, 15:15
Lokalizacja: Łychów Szlachecki

Post autor: blob » 14 wrz 2014, 20:47

Mi jak tarcza pekła i wyladowałem w lublinie w klinice ( trzy dni nic na oko nie widziałem ) to do ciecia nic innego jak przyłbica nie uzywam, szlifowanie to co innego zwykłe okulary wystarcza choc zawsze zdazaja sie jakieś cuda. :mrgreen:
blob

ODPOWIEDZ

Wróć do „BHP - safety first”