cynkowanie ogniowe

techniki metaloplastyczne i informacje z zakresu odlewnictwa

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
rav08
forumoholik
Posty: 1222
Rejestracja: 02 wrz 2009, 19:50
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: rav08 » 22 maja 2015, 19:05

a mi tak pierdykli 8 metrowa bramą ze sie skróciła o 6 cm u góry żałowałem że sam nie odbierałem :facepalm:

egojack1

Post autor: egojack1 » 22 maja 2015, 19:59

Ja bram nie robiłem, ale znam z autopsji sytuację z cynkowaniem ogniowym bramy i przęseł.
Zamówiłem bramę i przęsła pełne z wypełnieniem z kratownicy, leżącej na płaskiej blasze. Wykonawca już wszystko porobił, dał blachę czarną chyba coś 2-3mm, i zawiózł do cynkowania ogniowego. Zapewniali ponoć, że się nic nie powinno stać. Po cynkowaniu od temperatury blachę pogięło tak, że musiał ją wymieniać, tym razem dał już gotową ocynkowaną. Pamiętam tę sytuację, bo przez to opóźnił realizację i montaż.

maniek_ole
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: cynkowanie ogniowe

Post autor: maniek_ole » 14 maja 2019, 22:14

Witam. Chcę robić balustrade na taras z profilu 80x20x1,5.
Moje pytanie czy grubość ścianki profilu ma znaczenie przy cynkowaniu?
Bo gdzieś słyszałem że ktoś robił z profili o grubości ścianki 2 mm bo z 1,5 mm jest jakiś problem.

Czy ktoś wie coś na ten temat?

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź 6

Awatar użytkownika
Sokolpl
Posty: 719
Rejestracja: 30 gru 2018, 22:23
Lokalizacja: Ubiad Wielogłowy

Re: cynkowanie ogniowe

Post autor: Sokolpl » 14 maja 2019, 23:19

Podczas procesu cynkowania ogniowego. Trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu konstrukcji, zastosowanie otworów technologicznych by cynk miał ujście. Grubość ścianki ma tutaj znaczenie wymierne profil o ściance grubsze wybacza więcej niedokładności w przygotowaniu konstrukcji do procesu cynkowania 😁
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.
Henry Ford
Nie dajcie mi ryby dajcie mi wędkę ;)

Awatar użytkownika
Sokolpl
Posty: 719
Rejestracja: 30 gru 2018, 22:23
Lokalizacja: Ubiad Wielogłowy

Re: cynkowanie ogniowe

Post autor: Sokolpl » 14 maja 2019, 23:24

Tu to masz obszernie napisane http://www.cynkowanie-ogniowe.pl/cynkow ... techniczne
Każda ocynkownia może mieć swoje wytyczne ale podstawowe zagadnienia fizyko chemiczne są raczej niezmienne 😁
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.
Henry Ford
Nie dajcie mi ryby dajcie mi wędkę ;)

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: cynkowanie ogniowe

Post autor: Aries » 14 maja 2019, 23:43

Koledze maniek_ole przypominam o powinnościach związanych z przywitaniem w odpowiednim dziale.... :/
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

Awatar użytkownika
piowel
Posty: 16
Rejestracja: 06 cze 2021, 17:15
Lokalizacja: Tuchola

Re: cynkowanie ogniowe

Post autor: piowel » 19 wrz 2021, 12:03

Ja tam pamiętam jeszcze, jak przed ćwierćwieczem sprawdzało sie na ateście zawartość krzemu w materiale do cynkowania. "Zawartość krzemu nie powinna zawierać się w przedziale od 0,03% do 0,14% oraz powyżej 0,25%"
Przetopimy imadła na młoty!
Przekujemy młoty na kowadła!
Zamienimy kowadła na imadła!

ODPOWIEDZ

Wróć do „METALOPLASTYKA I ODLEWNICTWO - metalworking and founding”