POSPOLITE RUSZENIE!!!!!!!!!!!

Sprawy dotyczące SFK

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 165
Rejestracja: 02 wrz 2009, 09:16
Lokalizacja: Tykocin

Post autor: Proboszcz » 07 wrz 2010, 21:17

To już nie nie rozumiem. Stowarzyszenie Forum Kowalskie istnieje czy nie?

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 07 wrz 2010, 21:25

Stowarzyszenie nie ma obowiązku posiadać konta. Isnieje istnieje tylko nipu nie ma (nie było ani dochodów ani przychodów).

Jolo niestety ma rację. Na fundusze unijne puki co jesteśmy zbyt ciency. Składki zrobić można tylko trzeba to zrobić w miarę sprytnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 165
Rejestracja: 02 wrz 2009, 09:16
Lokalizacja: Tykocin

Post autor: Proboszcz » 07 wrz 2010, 21:32

Oki, nie będę dalej polemizował. W każdym razie, jak potrzebne są składki to na mnie zawsze możecie liczyć. Wiedza, którą dzielicie się na Forum jest bardzo wiele warta.

Awatar użytkownika
Matthan
Posty: 400
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:01
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Matthan » 07 wrz 2010, 22:27

Ale nie musimy się od razu zamykać na inicjatywy... Pozostawmy te sprawy otwarte zawsze ktoś może poczuć chęć napisania projektu na dotację np na warsztaty. I t p

Dziwi mnie też wasz sceptycyzm...

Uważam, że datki i np tytuł darczyńcy czy mecenasa( mecenas to taki trochę honorowy tytuł) powinniśmy wprowadzić, i tym osobom udostępnić pewne informację szczegółowe do tego dojdziemy z czasem. niech zbiera je osoba prywatna można pewien bilans przedstawić na dostępnym im temacie i tak będzie się to kręciło... Na freha to działa jak widzę i ma się chyba dobrze. Nie wiem czy Harlemie zgodził byś się dalej poprowadzić taką "działalność zbieralniczą", ale to nie był by głupi pomysł( ps kto jest skarbnikiem SFK?)

Zróbmy to już teraz. Stwórz Nikiel takie kategorie userów jak darczyńca i dodaj tych którzy wpłacili już pieniążki. Jeżeli ktoś będzie oczywiście chciał :-) ale to już potrzeba pewnej administracji na forum.
Nie ma jak dym z kuźni, fajka w zębach
<Duch wieje przez świat>
Moje zdjęcia

Awatar użytkownika
harlem
Posty: 725
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:12
Lokalizacja: Mosina
Kontakt:

Post autor: harlem » 07 wrz 2010, 22:54

mecenas, darczyńca, składki, miesięczne sprawozdania,legitymacja, hierarchia, to wszystko zabije forum. Ja w to nie wchodzę.

Awatar użytkownika
Matthan
Posty: 400
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:01
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Matthan » 07 wrz 2010, 22:59

to wolisz na ostatnia chwilę zbierać jak teraz było? Uważam, że żadnej hierarhi nie będzie... to tylko tytuły honorowe, które mogą być, ale nie muszą ich mieć osoby które nie chcą.
Sprawozdanie tylko tym którzy wpłacali coś... ( ale to może jest zbędne - chodzi może bardziej o to na co zostały wydane pieniążki)
Nie ma jak dym z kuźni, fajka w zębach
<Duch wieje przez świat>
Moje zdjęcia

Awatar użytkownika
harlem
Posty: 725
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:12
Lokalizacja: Mosina
Kontakt:

Post autor: harlem » 07 wrz 2010, 23:36

to nie jest problem zbierania pieniążków na ostatnią chwile, tylko problem informacji. Nie może być tak że jest sobie Nikodem który totalnie zlał forum i nagle jednego pięknego dnia forum znika i nikt nic nie wie co się stał ??? Jeśli 22 osoby w ciągu 4 dni potrafi sprostać działaniu to za rok, na 2 tygodnie przed terminem zapłaty za serwer znajdzie się 30-40 osób i zrobi to dokładnie tak samo w krótkim czasie. Ja podejmuje się pilnowania, terminu domeny i serwera, a gwarantuje że w przyszłości tego problemu nie będzie. Forum ma być jak najbardziej ogólnodostępne i maksymalnie nieodpłatne.

Awatar użytkownika
harlem
Posty: 725
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:12
Lokalizacja: Mosina
Kontakt:

Post autor: harlem » 07 wrz 2010, 23:42

Jest wiele ciekawszych i pożyteczniejszych rzeczy niż umawianie się na miesięczne składki i ich ewidencjonowanie i rozliczanie. Np. zorganizowanie warsztatów ćwiczebnych z panem Mazurem z Wrocławia, lub Pawłem z Irlandii

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 08 wrz 2010, 10:00

Racja!:)

Harlem powiedz czy już jest na tyle kasy, żeby zapłacić za serwer? a może już go opłaciłeś?

ja jestem za zrobieniem listy osób które wpłaciły i opublikowaniem tego. jeśli nie chcecie ogólnie to w dziale wewnętrznym. żeby potem ktoś nie powiedział, że dał kasę a Harlem ją przepił.
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
harlem
Posty: 725
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:12
Lokalizacja: Mosina
Kontakt:

Post autor: harlem » 08 wrz 2010, 10:09

Nikiel pisze:Racja!:)

Harlem powiedz czy już jest na tyle kasy, żeby zapłacić za serwer? a może już go opłaciłeś?

ja jestem za zrobieniem listy osób które wpłaciły i opublikowaniem tego. jeśli nie chcecie ogólnie to w dziale wewnętrznym. żeby potem ktoś nie powiedział, że dał kasę a Harlem ją przepił.
Harlem nie przepija tylko kulturalnie delektuje sie :)
uzbieraliśmy 1050zł, z czego zapłaciłem:
- domena: blacksmithing.com.pl - 96zł
- serwer: home.pl - 366zł
w puli forumowej zostaje zdeponowane: 588zł

powtarzam, składki rzecz zbędna.
Panie Prezesie, melduję wykonanie zadania. 8-)

Awatar użytkownika
Dziad Kowalski
Posty: 169
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:00
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Post autor: Dziad Kowalski » 08 wrz 2010, 10:14

harlem pisze:mecenas, darczyńca, składki, miesięczne sprawozdania,legitymacja, hierarchia, to wszystko zabije forum. Ja w to nie wchodzę.
Podpisuję się pod tym wszystkim czym tylko się da...
Podziały, podziały, podziały... do niczego to nie zaprowadzi, nie dzielmy ludzi na lepszych, zręczniejszych, bardziej obrotnych, operatywnych, mistrzów, uczniów itp...bo po pewnym czasie zostanie sam administrator rozdający tytuły.

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 08 wrz 2010, 14:34

Nie jestem za formalnościami i płaceniem za księgowość. Popieram inicjatywę w podobnej jak teraz formie. Mecenasi i Dobrodzieje nie wprowadzili by podziałów bo i nie takie jest zamierzenie. Nie jest to jednak temat o który chciałbym kruszyć kopie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 08 wrz 2010, 16:32

Dziękujem Harlemie za załatwienie sprawy. Teraz pozostaje zrobić listę osób, które zapłaciły. czy tego chcą czy nie. nie wiem czy trzeba wpisywać kto ile zapłacił?

pozostaje rozliczenie się z Nikodemem. podobnie jak było z domenami.

warto by było pozostałe fundusze przeznaczyć na portal. ustalić jaki chcemy ten portal, zrobić przetarg na wykonanie i dozbierać kasę.

Rangi i obowiązkowe składki na razie olać.
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
wat93
Administrator
Posty: 1425
Rejestracja: 28 sie 2009, 12:02
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: wat93 » 08 wrz 2010, 17:44

o w morde... az tak to poszlo? :mrgreen:

chyba naprawde nie maja sensu skladki comiesieczne... kasa jest tez na zaplacenie nastepnego roku albo na wykonanie powiedzmy koszulek czy czegokolwiek innego... w zyciu nie spodziewalem sieze to pojdzie az tak do przodu 8-)

Awatar użytkownika
EO
Posty: 159
Rejestracja: 26 lut 2010, 12:02
Lokalizacja: W-wa

Post autor: EO » 08 wrz 2010, 17:45

Jestem tu gościem dość przypadkowym, ale zaglądam co jakiś czas. Powiem tyle (o ile ten temat już nie padł), na forum odtwórców hist. FREHA istnieją tytuły dobrozdzieja i mecenasa, pierwszy pozwala zakładać tematy kupię/sprzedam w dziale "targowisko", drugi daje dostęp do różnych interesujących plików zgromadzonych na serwerze - książek, tutoriali, galerii itp. Wykupienie dobrodzieja kosztuje 20 zł rocznie, mecenasa - 40zł rocznie. Nie są to kwoty kładące, a same tytuły nie prowadzą do żadnej hierarchii ani gradacji członków - po prostu, chcesz korzystać z forum dla własnej korzyści materialnej (w sensie - chcesz zarobić na sprzedaży starego hełmu) - zapłać symboliczną kwotę za to, że forum daje Ci dostęp do tysięcy potencjalnych klientów. A z tych składek opłaca się serwer i domenę.

Naprawdę, nie trzeba do tego stowarzyszeń, legitymacji ani funduszy unijnych, nie tworzy się również żaden ferment. Prędzej do nieprzyjemnych sytuacji doprowadzi sytuacja dobrowolnych składek, bo założę się, że w końcu w jakiejś dyskusji padnie argument "Bo ja płacę na to forum, a ty nie, więc się nie odzywaj", albo też "Dlaczego ja mam płacić, żeby ktoś sobie tu perorował i ściągał materiały za darmo."

Zablokowany

Wróć do „STOWARZYSZENIE FORUM KOWALSKIE - association”