Młot Kowalski Sprężynowy MR-80A

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
rav08
forumoholik
Posty: 1222
Rejestracja: 02 wrz 2009, 19:50
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: rav08 » 24 maja 2015, 11:12

hamulcowe są pół okrągłe a tu potrzeba bardziej płaskie czyli sprzęgłowe

Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post autor: Rafal L. » 24 maja 2015, 12:41

A może iść do zakładu gdzie regenerują sprzęgła.Czy maja okładziny lub oddać po prostu do regeneracji.

Awatar użytkownika
blob
Posty: 617
Rejestracja: 05 sty 2014, 15:15
Lokalizacja: Łychów Szlachecki

Post autor: blob » 24 maja 2015, 15:39

Kurcze nie wiem dlaczego pomyślałem o sprzegle odśrodkowym :?: na aleedrogo jest sporo okładzin sprzegieł popatrz moze coś zpasuje, w zakładzie pewnie sporo wezma za robote. Kiedyś jak miałem duzego fiata to okładziny na sprzegle wymieniało sie samemu pare nitów i gotowe :D
blob

Awatar użytkownika
Custom
Posty: 262
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:23
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Custom » 24 maja 2015, 22:17

Dzięki chłopaki za podpowiedzi. Jutro rozkręcę i zobaczymy.
Do regeneracji nie dam , jestem na to za chytry :mrgreen:

piotr4416
Posty: 21
Rejestracja: 10 lut 2016, 12:19
Lokalizacja: Gdynia

Re: Młot Kowalski Sprężynowy MR-80A

Post autor: piotr4416 » 02 cze 2016, 14:35

Witam panowie niedługo stanę się posiadaczem młota MR-80A. Chciał bym przygotować pod niego fundament. Nie wiem w jakie mieksca umieścić szpilki. Czy mógł by ktoś zrobić rysunek odzwoercoedlajacy ich położenie (cos jak szablon)

Rozmawiałem z biegłym sadaowym do spraw budownictwa przemysłowego. Zjadł zęby na budownictwie. Powoedzial mi aby zrobić fundamenty w nastepukacy sposób.
1. Wykuwamy dziurę w posadce troszkę większą niż młot, nie ma to dużego znaczenia
2. Robimy szalunek z desek i kopiemy dół tak aby deski równomiernie osuwaly się na dół i trzymały resztę ziemi do okola. Dół kopiemy na 1 metr.
3 robimy ze złomu zbrojenie. Trzeba wyspawac 4 kartki o oczkach 30x30 cm będą one leżały poziomo. Następnie kratki łączymy poprzez pionowe pręty co 30 cm ma to wyglądać tak jakby kratki pełniły rolę pięter budynku
4 do sztalunki dodajemy twardy styropian im grubszy ttm lepszy i robimy formę do betonu która będzie wystawac 20 cmponad posadzke
5 wsadzamy zbrojenie i zalewamy betonem. Beton to powino być tak 25% piasku i 75% żwiru o różnej gradacji
6 do betonu wsadzamy szpilki

Mam nadzieję że komuś pomogłem ;-)

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: Młot Kowalski Sprężynowy MR-80A

Post autor: BANAN » 02 cze 2016, 15:36

Poszperaj jeszcze trochę w tym dziale , na temat tego młota są jeszcze inne tematy, a w nich jak koledzy robili fundamenty pod swoje.
Kontakt 517355290

graffic

Re: Młot Kowalski Sprężynowy MR-80A

Post autor: graffic » 02 cze 2016, 17:31

hmm piotr4416 - ja chyba nie kapuje intencji Twojego posta...

chciałbyś od ludzi z FK szablon fundamentu z ustawieniem szpilek (pierwsza część posta), masz kolesia który jest biegłym sądowym ds. budownictwa, ów koleś podał Ci co i jak masz zrobić, Ty kupujesz MR-a i zakładam że miałeś go szansę obejrzeć (a wiec znasz rozmieszczenie otworów na szpilki a jak nie znasz, a będziesz go już miał to sobie możesz rozmierzyć) - to ja się pytam, czy ty jesteś tak leniwy że nie potrafisz przenieść takich otworów i zrobić na tej podstawie szablonu do ustawienia szpilek ??? - no quwa żart jakiś....

a już w ogóle nie czaję teksu o tym że masz nadzieje że komuś pomogłeś ... a w czym ??? - wrzuć fotki z montażu, zrób opis jakie były problemy i jak je rozwiązałeś, ile to kosztowało, jakie są twoje spostrzeżenia itd... to będzie pomoc, a taki tekst to trochę jak przepis na ciasto: weź jajka, mąkę, cukier, szczyptę soli zamieszaj i upiecz...

na marginesie - poszukaj DTR dla MR-80 na necie albo na FK (bo chyba jest na forum) i będziesz miał i wytyczne montażu, i rozstawy, i wymiary szpilek, i sposób kotwienia (swoją droga kupując taki młot sprzedający powinien mieć DTR...)

piotr4416
Posty: 21
Rejestracja: 10 lut 2016, 12:19
Lokalizacja: Gdynia

Re: Młot Kowalski Sprężynowy MR-80A

Post autor: piotr4416 » 02 cze 2016, 21:30

Hej tak nie zmierzyłem miejsc otworów kiedy oglądałem młot. Che się zazebic w czasie i mieć już zrobiony fundament kiedy maszyna do mnie przyjedzie. Beton powinien schnac miesiąc aby w pełni spełnial swoje zadanie.

Instrukcje jak zrobić fundament napisałem po to aby ludzie nie robili fundamentów ba pałe i na oka. A zgodnie z zasadami inżynierii. Tak aby były zrobiony bezpiecznie dla budynku i jak najlepiej pod względem wytrzymałościowym. W tym to właśnie miało pomoc innym forumowiczom.
Jak będę robił swój fundament to zrobię fotki i wszystko opiszę ;-)

Awatar użytkownika
Obi_wan_0
Posty: 248
Rejestracja: 03 mar 2012, 14:31
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Młot Kowalski Sprężynowy MR-80A

Post autor: Obi_wan_0 » 02 cze 2016, 21:37

Beton nie schnie, wybacz takie zboczenie ;D
Klep, klep, a coś wyklepiesz xD

VikingArt

Re: Młot Kowalski Sprężynowy MR-80A

Post autor: VikingArt » 02 cze 2016, 22:30

Graffic daj spokój. Szkoda nerwów..

graffic

Re: Młot Kowalski Sprężynowy MR-80A

Post autor: graffic » 03 cze 2016, 09:02

Viking - już się uspokoiłem... dzięki :D

piotr4416
Posty: 21
Rejestracja: 10 lut 2016, 12:19
Lokalizacja: Gdynia

Re: Młot Kowalski Sprężynowy MR-80A

Post autor: piotr4416 » 18 lip 2016, 17:33

Witam Panowie
zgodnie z obietnicą zrobiłem relację z mojej budowy fundamentu pod młot. Konstrukcja fundamentu została zaprojektowana i przeliczona przez inżyniera zajmującego się zawodowo projektowaniem budowli przemysłu ciężkiego :). Mój fundament ma wytrzymałość około 280kg/cm2. Kiedy maszyna pracuje nie czuć żadnych wibracji. Koszt fundamentu około 1200zł

zaczynamy od wycięcia otworu w podłodze. otóż część betonowa fundamentu powinna wystawać 150mm poza obrys maszyny z każdej strony więc należy do tego dodać grubość szalunku 20mm (deski sosnowe) i dylatacji 50mm (styropian posadzkowy) .
więc ostateczny wymiar cięcia to 1850 + 440 = 2290mm na 770 + 440 = 1210mm głębokość zależy od podłoża powinna się wahać w granicach 900-1200mm
DSC_1037 (1).JPG
kopiemy tak aby szalunek zanurzał się w miarę pogłębiania dziury i ziemia się nie zapadała
DSC_1038.JPG
DSC_1040.JPG
dodajemy dylatację i zasypujemy dno kamlotami (nie gruzem)
DSC_1041.JPG
spawamy/wiążemy zbrojenie mają być 3 poziomy im siatka gęstsza tym lepiej,
2 poziomy mają być ułożone skrajnie wysoko i nisko, natomiast 3 ma być na środku. Ja użyłem blachy po wycinaniu CNC, znalazłem ją na złomie
DSC_1045.JPG
Zalewamy wszystko betonem, beton ma się składać w przeważającej części z żwiru o różnej gradacji i większa różnorodność tym lepiej, do betonu dodajemy mało wody masa ma być gęsta, po zalaniu wibrujemy beton.
DSC_1049.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

egojack1

Re: Młot Kowalski Sprężynowy MR-80A

Post autor: egojack1 » 18 lip 2016, 18:03

I nie widać zapowiadanych szpilek mocujących, których rozstawu szukałeś. Jak zamocowałeś maszynę?

piotr4416
Posty: 21
Rejestracja: 10 lut 2016, 12:19
Lokalizacja: Gdynia

Re: Młot Kowalski Sprężynowy MR-80A

Post autor: piotr4416 » 18 lip 2016, 18:34

No tak zapomniałem o tym napisać :). kiedy młot do mnie dotarł zrobiłem szablon drewniany i wywierciłem otwory w fundamencie. następnie ustawiłem młot na miejscu i wkleiłem szpilki na kotwę chemiczną.
jeszcze jedno młot stoi na dębowych 5cm dechach ułożonych poprzecznie.

Awatar użytkownika
Qmar
Posty: 706
Rejestracja: 09 cze 2013, 14:12
Lokalizacja: Łańcut

Re: Młot Kowalski Sprężynowy MR-80A

Post autor: Qmar » 18 lip 2016, 23:22

To rzuć zdjęcie już stojącego młota;)
What man is a man who does not make the world better?

ODPOWIEDZ

Wróć do „NARZĘDZIA - tools”