Twory z mojej głowy

Tutaj proszę wrzucać zdjęcia wszelkich narzędzi tnących powstałych w waszych warsztatach

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
tomko149
Posty: 279
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Twory z mojej głowy

Post autor: tomko149 » 26 paź 2019, 17:49

Wymiary dostosowujesz pod siebie już i swoje możliwości

Awatar użytkownika
Sokolpl
Posty: 719
Rejestracja: 30 gru 2018, 22:23
Lokalizacja: Ubiad Wielogłowy

Re: Twory z mojej głowy

Post autor: Sokolpl » 26 paź 2019, 18:28

Bardzo ciekawy 😁
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.
Henry Ford
Nie dajcie mi ryby dajcie mi wędkę ;)

Awatar użytkownika
tomko149
Posty: 279
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Twory z mojej głowy

Post autor: tomko149 » 03 sty 2020, 01:52

Witam Hej i Cześć
tym razem nóż z gatunku Bushcraft wolę polskie nazewnictwo nóż leśny
Stal NCV1 hartowany w oleju około 21C tak jak pokazywał miernik temperatura noża hartowania to około 820C wybaczcie ale nie mogę znaleźć na lapku znaku stopnia odpuszczanie 200C 2 godziny Ząbkowany na grzbiecie na kciuk dobrze leży zarówno jak i u mnie w ręce tak i u posiadacza. Do dorobienia została jeszcze pochewka nie wiem jeszcze czy robić z skóry barwionej na zielono czy z Kydexu zielonego tą decyzję pozostawiam po stronie nabywcy
Zostawiłem oksydę po oleju pozbyłem się jedynie przebarwień po odpuszczaniu. Rękojeść oplot nylon zielony tak jak sobie zażyczył klient. Razem i z tym nożem uruchomiłem stronę na FB o nazwie TOknives po dłuuuugiej namowie znajomych w końcu niech im będzie :D Mam nadzieję że ten Sadurii przypadnie do gustu :D
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Saduria
forumoholik
Posty: 1733
Rejestracja: 07 paź 2016, 08:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: Twory z mojej głowy

Post autor: Saduria » 03 sty 2020, 08:54

Kształt nessmukowaty i linia ciekawa. Nigdy nie robiłam z oplotem, więc nie wiem jak się sprawuje na dłuższą metę.
Boję się, że ten zielony szybko się zabrudzi i nóż za chwilę będzie wyglądał niezbyt estetycznie (na szczęście oplot można łatwo zmienić).
To jest nóż do pracy i jeśli prawidłowo przeprowadziłeś obróbkę cieplną to gościu powinien być z niego zadowolony.
Noże do lasu robią z niższym szlifem (wyjście szlifu jeszcze takie sobie), ale to zależy jak i do czego będzie używany.
Do sztucznego dałabym sztuczne - czyli kydeks.
Ogólnie całkiem sympatyczny nożyk, a z każdym następnym uczysz się nowych rzeczy.

W niedzielę 12-tego będziemy kuli w Kuźni Oliwskiej serduszka - może zajrzysz?

Awatar użytkownika
tomko149
Posty: 279
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Twory z mojej głowy

Post autor: tomko149 » 03 sty 2020, 13:11

A o której to może zajrzę

Awatar użytkownika
Saduria
forumoholik
Posty: 1733
Rejestracja: 07 paź 2016, 08:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: Twory z mojej głowy

Post autor: Saduria » 03 sty 2020, 14:35

Między 12 a 18-tą.

Awatar użytkownika
tomko149
Posty: 279
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Twory z mojej głowy

Post autor: tomko149 » 03 sty 2020, 17:44

Jak znajdę czas to wpadnę zabrać coś se sobą ?

Awatar użytkownika
Saduria
forumoholik
Posty: 1733
Rejestracja: 07 paź 2016, 08:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: Twory z mojej głowy

Post autor: Saduria » 03 sty 2020, 22:25

Nie wiem czy materiały - pewnie nie.
Ciuchy do kucia i ulubiony młotek :)

Awatar użytkownika
tomko149
Posty: 279
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Twory z mojej głowy

Post autor: tomko149 » 04 sty 2020, 01:12

Z materiałów to nie wiem co może sprężynę to miecz przy okazji mogę też pakiet zrobić to dziwer zrobimy na powiedzmy wisiorki młotek kleszcze o moje szczęśliwe kowadło mogę wziąć że SOBą A kto będzie jeszcze

Awatar użytkownika
Saduria
forumoholik
Posty: 1733
Rejestracja: 07 paź 2016, 08:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: Twory z mojej głowy

Post autor: Saduria » 04 sty 2020, 08:43

NIe wiem kto dokładnie będzie - pewnie kowale ze stowarzyszenia i z okolicy. Do mnie dzwonił jakiś czas temu Remik @Remington i pytał się czy będę.
Jako, że nie mam tutaj kuźni, to każde zaproszenie na kucie mnie cieszy. Impreza jest na WOŚP i w grę wchodzą pewnie głównie serduszka i takie drobiazgi,
które bez wielkiej wykończeniówki można puścić od razu w ludzi. Pakiety i miecze to zbyt daleko do efektu, ale można przywieźć jakąś prywatę i pochwalić się lub poradzić kolegów.
Jeśli przyjedziesz samochodem to oczywiście zabierz to co chcesz. A o szczegóły najlepiej skontaktuj się z Remikiem. Na priv podam Ci jego numer telefonu.
Tomko, jesteś jedynym młodym w okolicy, który garnie się do kucia i będziesz bardzo mile widziany.

Awatar użytkownika
tomko149
Posty: 279
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Twory z mojej głowy

Post autor: tomko149 » 18 sty 2020, 17:53

Witam! Dobry wieczór :D
Po wizycie w kuźni Oliwskiej Chłopaki mieli baardzo fajne piecyki i jeszcze lepsze palniki :)
Z moich obserwacji sprawdza się więc zmieniłem palnik w swoim piecu 2 dni i zmontowany ^^ hula aż miło jeszcze muszę wyszukać dmuchawy małej, suszarka niby daje rade ale nie wiem czy przy dłuższej pracy po prostu nie padnie więc dmuchawkę będę dorabiał. Sam piec robiłem z starej butli gazowej do samochodu w środku wyłożony watą ceramiczną jeśli pamiętam to 3 warstwy każda +- 4 cm na spodzie cegła szamotowa i na całość naniesiona zaprawa do 1200C. Drzwiczki będę zmieniał jeszcze na pewno bo te nie są zbyt praktyczne raczej zrobię na zasadzie zasuwy
Damasty dalej będę pewnie robił w palenisku koksowym tak jakoś mi przyjemniej się robi :P No, ale zobaczę czy teraz da radę na gazie
Poniżej linki samego palnika i jak już siedzi w piecu :D No i mój film starszy jakiś
A no i dysza gazowa 1 mm mogę zmieniać dowolnie, ciśnienie na reduktorze 1 bar
Nie wiem czy jest sens wstawiać bezpiecznik przy reduktorze ale chyba dla świętego spokoju to zrobię

https://www.youtube.com/watch?v=336TKgi0k7I

https://www.youtube.com/watch?v=AvSbSMW-7Bg

https://www.youtube.com/watch?v=R-mH751FbIQ
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jacenty
weteran forum
Posty: 4253
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:18
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Re: Twory z mojej głowy

Post autor: Jacenty » 18 sty 2020, 22:26

Używana dmuchawa to koszt suszarki więc oszczędność wątpliwa. Dając dmuchawę będziesz w stanie zmniejszyć ciśnienie do połowy wykorzystywanego obecnie. Rekuperator mile widziany aczkolwiek nie obowiązkowy.

Awatar użytkownika
tomko149
Posty: 279
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Twory z mojej głowy

Post autor: tomko149 » 18 sty 2020, 22:56

Gadałem z Remim mówi że ten rekuperator za dużo nie daje sam ma piec w którym bułaty robi A rekuperatora nie ma. Aczkolwiek pomyślę o rekupatatorze nie wiem jeszcze jak go wstawię pierwsze myśl moja taka że położę rury w około pieca i wtedy dmuchawa będzie podawać w palnik lub zrobię nowy piec z rekuparatorem w podłożu pieca

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: Twory z mojej głowy

Post autor: BANAN » 19 sty 2020, 07:45

Remi jest sceptykiem jeśli chodzi o rekuperator, po za tym przy bułacie potrzebuje temperaturę w piecu 900 stopni nie więcej.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
tomko149
Posty: 279
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Twory z mojej głowy

Post autor: tomko149 » 19 sty 2020, 09:22

Hmm to chyba będę musiał piec od podstaw robić z rekuparatorem w podłożu

ODPOWIEDZ

Wróć do „GALERIA NOŻOWNIKÓW”