Prace Oshizuki

Tutaj proszę wrzucać zdjęcia wszelkich narzędzi tnących powstałych w waszych warsztatach

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Oshizuka
Posty: 571
Rejestracja: 07 lut 2014, 15:10
Lokalizacja: Świdnik k.Lublina
Kontakt:

Re: Prace Oshizuki

Post autor: Oshizuka » 22 lip 2019, 22:01

Dzięki dzięki :) Mam już nowe pomysły, teraz trochę od szabli musze odpocząć, trochę noży porobię :) Graffic, a może to nie głupi pomysł z tym konkursem.
A to jeszcze się pochwalę. Jelec do węgierki w 100% kowalski. Zgrzewany z 4 części. Zero lutowania, zero spawania.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Prace Oshizuki

Post autor: Aries » 22 lip 2019, 22:17

Piękne prace.
Tak sobie pomyślałem - gdy pokazujecie (fachowcy od białej broni) gotową pracę, to laik (np. ja) nie umie dostrzec nie tylko poszczególnych czynności, ale także - co gorsze - tych etapów, które były czysto kowalskie. Np. pokazany przez Ciebie i pięknie wykonany jelec.
Zatem apel z tego miejsca - pokazujcie zdjęcia z poszczególnych etapów pracy ;) .
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

Mr Hyde
Posty: 66
Rejestracja: 20 maja 2019, 13:01
Lokalizacja: Zamość

Re: Prace Oshizuki

Post autor: Mr Hyde » 23 lip 2019, 07:51

Świetna praca, jelec znakomity bo pozgrzewać to wszystko razem jest ciężkie👍 Miałeś pomocnika przy zgrzewaniu czy sam w pojedynkę sobie radziłeś?

graffic

Re: Prace Oshizuki

Post autor: graffic » 23 lip 2019, 09:01

Oshizuka pisze:
22 lip 2019, 22:01
Graffic, a może to nie głupi pomysł z tym konkursem.
Pewnie, że niegłupi :) - trzeba się chwalić dobrymi pracami

ad tego o czym pisał Aries (pokazywanie etapów prac) - przychylam się całkowicie

PS - Oshi, czy przy robocie odtwórczej broni - masz szansę wziąć oryginał do ręki ? - pytam, bo wiele razy widziałem pięknie zrobione szabelki lub inne elementy broni lub uzbrojenia - ale nie zawsze było to w zgodzie z historyczna poprawnością - stąd pytanie

Awatar użytkownika
Oshizuka
Posty: 571
Rejestracja: 07 lut 2014, 15:10
Lokalizacja: Świdnik k.Lublina
Kontakt:

Re: Prace Oshizuki

Post autor: Oshizuka » 23 lip 2019, 10:04

To zależy. Głównie od funduszy zamawiającego i dostepności danej szabli. Najczęściej bazuje na własnej wiedzy, zdjęciach i czasami zapytaniach do muzeów. Przy zdjęciach wspomagam się wymiarowaniem komputerowym. Jeśli jednak klient chce 100% tak jak w oryginale to jednak trzeba pojechać do muzeów i pomacać, pomierzyć, zrobić dokładne zdjęcia szczegółów itp. Muzea jako cel statutowy mają rozpowszechnianie i dzielenie się wiedzą, także rzadko odmawiają. A jak nie drzwiami to oknami trzeba próbować :P Tak to wyglądało przed zgrzaniem, ni jest to 100% poprawne, bo powinienem wkładki między wąsami przedłużyć o kilka cm jeszcze, ale nastepnym razem się poprawie :) W srodku jest żelazo włókniste, miały być i wąsy z żelaza ale pokonał mnie temat zrobienia krzyża z żelaza, pękało, rozwarstwiało się, ogólnie masakra, z ST3 wyszło za pierwszym razem :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Dracorian
forumoholik
Posty: 1967
Rejestracja: 22 mar 2013, 15:24
Lokalizacja: Ziemia Lubuska [ok.Torzymia]

Re: Prace Oshizuki

Post autor: Dracorian » 23 lip 2019, 12:49

Kurka imponujące to zgrzewanie :D
Dobrym kowalem będziesz tylko wtedy,,kiedy to lubisz

ODPOWIEDZ

Wróć do „GALERIA NOŻOWNIKÓW”