Strona 1 z 1

praca miesiąca: listopad 2017

: 01 lis 2017, 18:12
autor: graffic
tradycyjnie:
1. zamieszczamy max trzy zdjęcia, dobrej jakości
2. należy podać: nazwę pracy + krótki opis, co, jak i z czego :)
3. tutaj, zamieszczamy tylko pracę - dyskusję prowadzimy tutaj
4. praca musi zostać skończona w: LISTOPADZIE !

przypominam o mojej nagrodzie dla zwycięzcy: 300 pln lub równoważnik - pod warunkiem, że będzie min. 4 uczestników konkursu, wygra praca stricto kowalska i nie będą to noże, narzędzia i inne ostrza - szczegóły w poście na czerwono

jedna nagroda ( z trzech) jest już przyznana - otrzymał ją kolega VikingArt - pozostały jeszcze dwie nagrody zatem zachęcam do wzięcia udziału w konkursie !

Re: praca miesiąca: listopad 2017

: 08 lis 2017, 23:59
autor: Qmar
Zbroja japońska

Napierśnik typu gomaido, bishamon kote typu tsubo, naramienniki sode przyszyte do kote, kusazuri z ozdobnym jednorzędowym hishinui w kolorze fioletowym (tak jak sode), przytwierdzone do kirysu za pomocą skóry. Klasyczne haidate. Suneate typu shino. Na kolanach (trochę większe niż w tradycyjnych zbrojach na prośbę klienta) kikko tateage. Wszystkie zawiasy (a było ich trochę) wykonane samodzielnie.
Całość wykonana z blachy 50HF o grubości 1mm, hartowana. Wszystkie materiały są 100% naturalne, głównie bawełna i juta jako rdzeń. Szamerunek bawełniany. Z racji tego, że zbroja ma służyć do walk turniejowych, blacha pokryta jest lakierem nie laką.
3219.jpg
3225.jpg
3221.jpg

Re: praca miesiąca: listopad 2017

: 24 lis 2017, 07:25
autor: nolte
Ozdoba kominkowa dla miłośnika czasów "dawnych".

Całość postawiona na kawałku czarnego dębu pozyskanego z Odry w okolicach grodziska ryczyńskiego - co dodaje uroku i odrobinę magii.
Mieczyk może być używany jako nożyk do listów - kto dziś jednak oprócz rachunków dostaje listy...
Toporek podtrawiany.