Praca miesiąca - dyskusja

Tu dodajemy zdjęcia i głosujemy na najlepszą pracę miesiąca

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Wojtek123
Posty: 334
Rejestracja: 27 sie 2016, 21:18
Lokalizacja: Wisła

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: Wojtek123 » 11 lis 2017, 17:40

Moim zadniem dobry pomysł. Owszem frekwencja może spaść ale warto na 1 miesiąc spróbować. Tylko temat nie może być zbyt wymagający. Dzięki temu uda się uniknąć porównywania rzeczy moim zadaniem nieporównywalnych np siekiera i dziadek do orzechów :) obie prace wymagają innych technik itp.

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: Aries » 11 lis 2017, 18:09

Moim zdaniem - bez szans. Frekwencja, nawet teraz przy dowolności, jest bardzo niska. Trudno mi uwierzyć, że na kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu aktywnych farumowiczów, raptem kilku coś kuje. Osobiście, prace które wystawiam, powstają z innych powodów niż konkurs. Jeśli temat będzie narzucony, to nie wiem czy dam radę znaleźć czas, by zrobić pracę typowo konkursową.
Jeśli już coś mamy sprecyzować, to można spróbować zawęzić tematykę. Np. w jednym miesiącu prace czysto kowalskie, w innym ślusarskie, w kolejnym noże i inna broń biała, następnie wszelkiej maści siekiery, itp.
Podanie konkretnego tematu np. Wieszak na kapelusze, może spowodować obniżenie frekwencji lub wręcz doprowadzić do tego, że nikt nie wystawi pracy....
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

graffic

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: graffic » 11 lis 2017, 19:33

to ja mam jeszcze taką propozycję

1. pozostawić podstawowe konkursy miesięczne jak są
2. zorganizować dodatkowy konkurs tematyczny - rozciągnięty w czasie np. zbieramy prace przez 3 miesiące - później ankieta

Panowie, żeby była jasność - deliberować można, ale popatrzcie sami ile osób bierze udział w konkursie podstawowym, ile w ogóle oddawanych jest głosów (średnio 30-35, dla porównania zarejestrowanych jest ~2770 ludzi), rzecz w tym - że na forum są osoby od ledwie początkujących do bardzo zaawansowanych / zawodowców - zrozumiałym jest, że ktoś początkujący nie będzie chciał startować w konkursie z zawodowcami (bo szanse na to że wygra są raczej niewielkie, obiektywnie rzecz ujmując), to samo w druga stronę, jeśli zawodowiec wrzuci swoją pracę w grupę prac kolegów początkujących - to nie ma do końca satysfakcji z wygranej - no bo co to za sztuka w takim wypadku wygrać... dlatego też mam

3. trzecią propozycję - organizować np. dwa konkursy dla zaawansowanych i początkujących :)

abstrahując od powyższego - czy ktoś z kolegów może mi podać, jaka nagroda zachęciłaby go do wzięcia udziały w konkursie ??? (tak z ciekawości) - bo szukam jakiegoś czynnika motywacyjnego / zachęcającego

Awatar użytkownika
Thug_Life
Posty: 139
Rejestracja: 08 paź 2017, 12:05
Lokalizacja: Oslo

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: Thug_Life » 11 lis 2017, 19:41

Wiem, że mam niewiele do powiedzenia, ale w moim przypadku, satysfakcja i uznanie kolegów, byłaby najwyższą nagrodą :D

Awatar użytkownika
bey
arcyforumoholik
Posty: 2681
Rejestracja: 31 sie 2009, 07:20
Lokalizacja: Bronisze
Kontakt:

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: bey » 11 lis 2017, 20:08

dyplomy?
:P
Lepsze jest wrogiem dobrego

Wojtek123
Posty: 334
Rejestracja: 27 sie 2016, 21:18
Lokalizacja: Wisła

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: Wojtek123 » 11 lis 2017, 20:21

Moim zdaniem najlepiej by było gdyby ten kto może dołożył coś od siebie oczywiście w miarę możliwości :) np ja robię noże to mógłbym dorzucić jakiś mały nożyk, ktoś inny cierpiący na nadmiar młotków może dać jakiś mały młotek :) , osoba mająca pasiekę jakiś słoiczek miodu itd.
Dzięki czemuś takiemu zawsze co miesiąc by się coś znalazło.
Ale to tylko moja luźna propozycja :)

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: BANAN » 11 lis 2017, 21:21

Aries pisze: Osobiście, prace które wystawiam, powstają z innych powodów niż konkurs.
:D Przy totalnym nieurodzaju tegorocznym na orzechy włoskie ;)
Myśłę, że pomysł, temat mógłby właśnie zmotywować hobbystów, którzy może by coś ciekawego wykuli ale... No właśnie, najczęściej pomysłu brak.
Kontakt 517355290

Ulfar
Posty: 60
Rejestracja: 30 maja 2017, 18:44
Lokalizacja: Dębica

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: Ulfar » 12 lis 2017, 10:34

Narzucanie tematów to chyba najlepsza opcja. Tak jak pan Banan pisze - najczęściej brak pomysłu i nie ma chętnych.
Jeżeli Pan domu nie zbuduje,
na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą.
Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże,
strażnik czuwa daremnie.

Awatar użytkownika
Qmar
Posty: 706
Rejestracja: 09 cze 2013, 14:12
Lokalizacja: Łańcut

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: Qmar » 12 lis 2017, 10:50

No ja pracuje na swojej działalności glownie nad zbrojami czasem broń. Mam w cholere roboty i nie znajde czasu na robienie jeszcze prac na tematyczne konkursy, to tez raczej wtedy juz w ogóle brać udziału nie będę.
What man is a man who does not make the world better?

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4298
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: Bodar » 12 lis 2017, 14:00

Qmar, a kto powiedział że nie będzie tematyki płatnerskiej ? :)

Awatar użytkownika
Qmar
Posty: 706
Rejestracja: 09 cze 2013, 14:12
Lokalizacja: Łańcut

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: Qmar » 12 lis 2017, 22:05

Bobodar pisze:Qmar, a kto powiedział że nie będzie tematyki płatnerskiej ? :)
Bobodar zgadza się :) ale nie sądzę aby była często ;)

Można spróbować wprowadzić tematykę pracy ale osobiście słabo to widzę.
What man is a man who does not make the world better?

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: Aries » 12 lis 2017, 22:25

graffic pisze:
abstrahując od powyższego - czy ktoś z kolegów może mi podać, jaka nagroda zachęciłaby go do wzięcia udziały w konkursie ??? (tak z ciekawości) - bo szukam jakiegoś czynnika motywacyjnego / zachęcającego
Nie będzie łatwo znaleźć takiego motywatora. Już proponowałeś ciekawą nagrodę i to też nie zmotywowało...

BANAN pisze: :D Przy totalnym nieurodzaju tegorocznym na orzechy włoskie ;)
A u nas właśnie obrodziły! :)
No a poza tym potrzebowałem pomysłu na prezent dla taty :)
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

graffic

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: graffic » 13 lis 2017, 11:14

Panowie - przepraszam - powyższa rozmowa do niczego nie prowadzi i niczego nie zmieni, dlatego też proponuje ją zakończyć (ot kolejne gadulstwo)

Moim zdaniem - nie ma co tworzyć działów lub konkursów tematycznych przy dwóch / trzech pracach na miesiąc... takie samo zdanie mam ad prac tematycznych - statystyki są tutaj okrutne, ale wymowne - mamy blisko 2800 użytkowników - z czego aktywnych mniej lub bardziej jest ok 150 osób, z czego stałych użytkowników jest ok 40-50... z tych 50 osób pewnie z 10-15 zajmuje się zawodowo pracą w metalu, kolejne 10-15 to aktywni amatorzy/ hobbiści zajmujący się drobną twórczością, a reszta to początkujący... - przecież patrząc na takie statystyki nie ma szans na zwiększenie liczby prac - bo wystarczy że ktoś ma zlecenie, pilną robotę (zawodowcy), albo ma inne obowiązki (hobbiści) - to pozostaną tylko początkujący... którzy z kolei boją się zgłaszać prace do konkursu żeby się nie ośmieszyć lub nie mają co zaprezentować. Okrutne - ale, prawdziwe

Nie widzę też możliwości - przymusowego obligowania użytkowników do startu w konkursach - przynajmniej do startu w jednym konkursie w ciągu roku - na przymusach nikt daleko nie zajechał...

Nie bez kozery pytałem o to co jest w stanie zachęcić kolegów do startowania w konkursach - tyle że ja tego nie widzę w kategoriach doraźnych (dyplomik, drobna nagroda rzeczowa, strona główna forum, itp. - w myśl teorii zarządzania - że nie należy się skupiać na tych którzy działają, tylko tych którzy tego nie robią, albo nie mają motywacji) - bardziej chodzi mi o to jak zainteresować większa rzeszę ludzi, do większej aktywności na FK, co w konsekwencji ma prowadzić do zwiększenia puli tych, którzy mogliby startować w konkursie...

Jak mogłoby być, to wiemy - przypomnę, że od zeszłego roku mamy dodatkowy konkurs na Pracę Roku - i dopiero taki konkurs (w domniemaniu 12 prac) - daje smak prawdziwej rywalizacji :)

Awatar użytkownika
Gnom
Posty: 345
Rejestracja: 26 lut 2014, 12:19
Lokalizacja: Wińsko
Kontakt:

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: Gnom » 16 lis 2017, 20:31

Co do aktywności użytkowników, to w takiej dziedzinie jak kowalstwo, jak coś już zostało opisane, przedstawione, to użytkownicy raczej szukają wiedzy bez aktywnego "produkowania" postów (i to jest dobre, uważam). Są tez luźne działy jak galeria itp. Jednak ilość tematów jest tak ogromna, że nie sposób przeglądać wszystkiego, zwłaszcza jak ma się dużo zainteresowań i "obskakuje się" kilka forów.

A co do konkursu, to spróbować można wszystkiego :) I działów i ogólnego itp.
Sam rzadko coś wrzucam, bo raczej nożyki robię, albo toporki, a teraz szabelki i miecze dla odtwórców, czasem coś spawanego z kształtowników, czyli rzeczy nie w pełni kowalskie...
A co np. mnie by najbardziej zmotywowało? Dobra zabawa i satysfakcja. Ew. jakieś narzędzie, którego nie mam

No i nie ma co szukać chętnych na siłę. Kilka prac na miesiąc to i tak dobrze :)
Demokracja - tyrania większości nad mniejszością.

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Praca miesiąca - dyskusja

Post autor: Aries » 16 lis 2017, 22:03

No to jeszcze pociągnę wątek...
Problem wydaje się szerszy. Jeszcze raz może powiem, że trudno mi uwierzyć, że na kilkunastu a nawet kilkudziesięciu aktywnych forumowiczów, tylko kilku kończy jakaś pracę danego miesiąca. Ja już nie chcę tutaj rzucać nazwiskami, ale nawet jak się siedzi w kowalstwie zawodowo (a może właśnie tym bardziej), to chyba coś się w tej kuźni robi!! No i co?! Wstydzą się swojej roboty? I to aż tak bardzo, że nie chcą jej pokazywać?
Ciekawym jest to, że najbardziej aktywnymi są ci, którzy chcą się czegoś dowiedzieć... Tych, którzy chcą się dzielić wiedzą jest niewielu (a może tylko kilku)...
Upss...chyba za dużo winka wypiłem... :)
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

ODPOWIEDZ

Wróć do „Praca miesiąca”