Pomoc dla kolegi kowala z Koszalina

tematy odłożone dla przyszłych pokoleń

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Pomoc dla kolegi kowala z Koszalina

Post autor: Nikiel » 04 sie 2013, 12:01

Dobra, ja napisałem maila:)
Mam nadzieję, że w katolickim kraju, przy niedzieli (która łączy a nie dzieli:P ), po mszy, zrobicie dobrego uczynaka i klepniecie maila...:P

Pozdro!
Ostatnio zmieniony 09 gru 2013, 16:34 przez Nikiel, łącznie zmieniany 1 raz.
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
angus
Posty: 6
Rejestracja: 22 cze 2012, 20:50
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: angus » 04 sie 2013, 12:01

Wysyłam od ręki.
dzieło sztuki jest definicją sztuki.

Awatar użytkownika
Magda
Posty: 182
Rejestracja: 04 lut 2010, 22:42
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Post autor: Magda » 04 sie 2013, 12:02

Brakuje informacji. Czyj jest ten budynek ? Na jakiej podstawie Olek go użytkuje, dlaczego komuś (tajemniczy ONI? ) kuźnia przeszkadza. Mało o tej sprawie wiadomo z tego co powyżej napisane, więc trudno się do tego odnieść.
Właściciel może sobie wynajmować budynek komu chce i nie musi się tłumaczyć, ma przestrzegać umowy z wynajmującym, jak wynajmujący na własny koszt wyremontował -jego sprawa...?
Olka-Marcina znam i chętnie pomogę, ale żeby to miało sens....
"Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre równiejsze"

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 04 sie 2013, 12:32

Jest tylko tyle co napisał Olek.
Nie chciał, żeby robić dym więc prosi, żeby nie pisać na fajsie. może też dla tego nie pisze kto mu robi na złość. Czyj jest budynek? Jak to był kibel kolejowy to albo kolei albo jakiejś spółki, albo jakiegoś towarzystwa przyjaciół kolei itp.

Można zapytać Olka o konkrety telefonicznie albo mailowo.
Ja wiem tyle co napisałem. Skoro sprawa jest rozpatrywana w Urzędzie Miasta to znaczy, że Urząd Miasta ma coś do powiedzenia w tej sprawie i tam należy się interesować.


Ten wątek nie jest po to, żeby walczyć z właścicielem budynku tylko, żeby pokazać urzędnikom, którzy będą jakieś decyzje podejmować, że to już nie jest sracz tylko kuźnia.
Ze jest to promocja miasta i ginącego rzemiosła i że za tym jednym budynkiem nie stoi jeden koleś tylko cała grupa.

Dla mnie to ma sens. A kto sam zakładał firmę, remontował kuźnię albo budował to pewnie wie z czym to się je i pomoże.

Jak coś to o szczegóły pytać Olka-Marcina
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
Łukasz
Posty: 42
Rejestracja: 11 mar 2013, 22:26
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Łukasz » 04 sie 2013, 12:54

Wysłane :)

Awatar użytkownika
dobi
Posty: 76
Rejestracja: 19 lut 2012, 23:16
Lokalizacja: Mirosławiec płn-zach

Post autor: dobi » 04 sie 2013, 13:02

Wyslane oczywiscie.Jestem za takimi akcjami i zawsze przeciw nienaturalnosciom i wynaturzeniom obecnym w naszej wspanialej ojczyznie.Co do sedna-to tak jak napisala Magda wyzej :| szkoda,ze malo informacji mamy.
Wybaczcie pisownie-francuska klavier

Sigharr
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2010, 20:12
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Sigharr » 04 sie 2013, 13:02

Żeby uniknąć niepotrzebnego wdawania się w szczegóły, napisałem tak:

"Do Pana Prezydenta Miasta Koszalina:

Szanowny Panie Prezydencie,

Jako pasjonat historii, a w szczególności rzemiosła tradycyjnego, jestem zbulwersowany próbą likwidacji "Kuźni" działającej w zaadaptowanym 10 lat temu budynku kolejowego szaletu. Prowadzący "Kuźnię", Pan Marcin, jest człowiekiem znanym i cenionym w rozwijających się bardzo szybko w Polsce kręgach rzemiosła artystycznego i jego problemy odbiją się szerokim echem, co może mieć negatywny wpływ na wizerunek władz Miasta Koszalina.

Z poważaniem,

..."

Może trochę mocno, ale na pewno wyraźnie ;)

dumaeg
Posty: 211
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:36
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: dumaeg » 04 sie 2013, 13:36

Mniemam, iż szalet jest w gestii urzędu miejskiego.
Mam jeszcze jedno pytanko, czy jest społecznikiem i jako organizator wolontariusz wspomaga różnego rodzaju akcje promujące tradycyjne rzemiosło?

Hilary
Posty: 13
Rejestracja: 15 sie 2011, 10:55
Lokalizacja: Brwinów(k.Wawy)
Kontakt:

Post autor: Hilary » 04 sie 2013, 13:43

Wiadomość wysłana, uderzyłem bardziej w to, że jeśli inne aspekty go nie poruszają, to niech zrozumie chociaż to, że ruszenie tej kuźni byłoby politycznym postrzeleniem się w kolano.
Trzymam kciuki!

cinekhh
Posty: 54
Rejestracja: 30 maja 2013, 11:50
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: cinekhh » 04 sie 2013, 13:51

mail wysąłny ;)

Krzysztof Assman

Post autor: Krzysztof Assman » 04 sie 2013, 15:05

Poszło .

kdp77
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:45
Lokalizacja: łódź

Post autor: kdp77 » 04 sie 2013, 15:37

Zwracam do włodarzy miasta Koszalina o pozostawienie kuźni w Koszalinie w niezmienionej formie . W czasach gdzie maszyny wykonują większość wyrobów i wszystko jest takie samo, zawód taki jak Kowal jest dzisiaj bardzo poszukiwanym zawodem. W naszym kraju rzuca się kłody pod nogi przedsiębiorcom...Zero pomocy ze strony Państwa. Samorządów
Proszę się zastanowić czy stwarzanie problemu osobie posiadającej zdolności manualne wiedzę i urządzenia wpływa na wizerunek naszego kraju
p.s My jako osoby posiadające fach w ręku zawsze znajdziemy prace jak nie w polsce to w innym kraju smród po decyzjach władzy i to nie tylko lokalnie bedzie się ciągną długo nawet po naszej smierci .Kraj rozwija się dzięki przemysłowi metalowemu nie dzięki politykom komornikom windykatorom proszę o tym pamiętać historia lubi się powtarzać i nie raz udowodniła że kolega i ja wykonujący konkretny zawód będziemy bardziej potrzebni niż politycy i dwa w/w tzw zawody .


Takie wysłane

Awatar użytkownika
Michal1987
Posty: 187
Rejestracja: 22 lip 2013, 23:31
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michal1987 » 04 sie 2013, 16:13

wysłane

Życzę by skończyło się to jak najszybciej. Powodzenia pozdrowienia z Katowic

BB
Posty: 193
Rejestracja: 23 lut 2013, 21:51
Lokalizacja: Lublin

Post autor: BB » 04 sie 2013, 16:14

kdp77 pisze:Zwracam do włodarzy miasta Koszalina o pozostawienie kuźni w Koszalinie w niezmienionej formie . W czasach gdzie maszyny wykonują większość wyrobów i wszystko jest takie samo, zawód taki jak Kowal jest dzisiaj bardzo poszukiwanym zawodem. W naszym kraju rzuca się kłody pod nogi przedsiębiorcom...Zero pomocy ze strony Państwa. Samorządów
Proszę się zastanowić czy stwarzanie problemu osobie posiadającej zdolności manualne wiedzę i urządzenia wpływa na wizerunek naszego kraju
p.s My jako osoby posiadające fach w ręku zawsze znajdziemy prace jak nie w polsce to w innym kraju smród po decyzjach władzy i to nie tylko lokalnie bedzie się ciągną długo nawet po naszej smierci .Kraj rozwija się dzięki przemysłowi metalowemu nie dzięki politykom komornikom windykatorom proszę o tym pamiętać historia lubi się powtarzać i nie raz udowodniła że kolega i ja wykonujący konkretny zawód będziemy bardziej potrzebni niż politycy i dwa w/w tzw zawody .


Takie wysłane
Sądzisz ze ktoś to potraktuje poważnie? :facepalm:

Awatar użytkownika
Michal1987
Posty: 187
Rejestracja: 22 lip 2013, 23:31
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michal1987 » 04 sie 2013, 16:30

Zachecajmy mailami władze Koszalina do pomocy, a nie straszmy czy szantażem ich szczujmy. Większą agresją spowodujemy tylko większy chaos, a i o nas też będzie się źle mówiło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kowalskie archiwum ”