Pomoc dla kolegi kowala z Koszalina

tematy odłożone dla przyszłych pokoleń

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

lexi
Posty: 127
Rejestracja: 13 sie 2010, 12:48
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: lexi » 05 sie 2013, 09:08

Poszło w takiej formie i treści

"Dzień dobry



Jako jeden z wielu pasjonatów kowalstwa artystycznego zwracam się z prośbą

By Pan Panie Prezydencie, jako głowa miasta i jego włodarz zechciał pochylić się nad problemem

Pana Aleksandra Czarneckiego prowadzącego Kuźnię w zaadaptowanym na ten cel szalecie kolejowym

Który to budynek za sprawą Pana Czarneckiego uzyskał nowe życie stając się jedną z chlubnych wizytówek miasta.

Nie mam prawa narzucać Panu Panie Prezydencie swego zdania, lecz pozwalam sobie zauważyć

że takich miejsc w każdym z polskich miast powinno być coraz więcej.

Nie koniecznie muszą być to kuźnie czy inne warsztaty, lecz miejsca, które swą obecnością podnoszą

Atrakcyjność danego miejsca, co przekłada się wprost na popularność władz, które tworzą dobry klimat dla rozwoju sztuki, sztuki w dobrym i zrozumiałym dla prostych ludzi wymiarze.

Kowalstwo dawniej, jako przydatny i ciężki zawód dziś ewoluowało do rangi sztuki wartej propagowania.

Stąd też moja prośba by poświęcił pan chwilkę swego cennego czasu i zapoznał z kłopotami Pana Aleksandra.

Pozwalam sobie wkleić link, pod którym znajduje się krótki opis poparty zdjęciami świadczącymi o tymże Pan Czarnecki i jego działalność jest chlubą dla Miasta Koszalina.







http://www.kowalstwo-koszalin.pl/page5.php



Z poważaniem

Cezary Poniatowski

maciejkurkowski
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2013, 15:40
Lokalizacja: markowszczyzna

Post autor: maciejkurkowski » 05 sie 2013, 10:55

i ja posłąłem jak tylko przeczytałem maila

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 05 sie 2013, 11:07

Dara dokładnie w takim tonie poszło pismo w imieniu SFK.
Obrazek

Jacek J
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2011, 19:51
Lokalizacja: Borów

Post autor: Jacek J » 05 sie 2013, 11:29

Poszło
"Dzień Dobry,
Mojego maila kieruję do Prezydenta miasta Koszalin. Jestem pasjonatem kowalstwa. Dowiedziałem się o tym , że pewna grupa ludzi, chce zlikwidować założoną z trudem w byłym Koszalińskim szalecie kuźnię mojego kolegi Marcina. Jestem zbulwersowany tym faktem, ponieważ Marcin jest jednym z tych ludzi, którzy wzbogacają kulturę naszego kraju, ocalają od zapomnienia dziedzictwo rzemieślników naszego narodu i urozmaicają codzienne życie zwykłych ludzi. Takim osobom nie powinno się kłaść kłód pod nogi, według mnie jest to wręcz niemoralne.
Proszę rozważyć rzeczywistą słuszność problemu, który jest stwarzany Marcinowi.

Pozdrawiam

Jacek Janicki"

BB
Posty: 193
Rejestracja: 23 lut 2013, 21:51
Lokalizacja: Lublin

Post autor: BB » 05 sie 2013, 11:44


Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Post autor: Aries » 05 sie 2013, 15:44

Sory ale ja nie wysyłam (przynajmniej na razie). Po pierwsze nie znam sprawy (i tu Magda ma 100% racji) po drugie co tu mówić o kuźni (przecież to z pożytkiem publicznym niewiele ma wspólnego) skoro włodaże takiej czy innej gminy zamykają szkoły, nawt takie co ponad 80 dzieciaków uczą... Współczuję koledze ale to na razie tyle.
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

dumaeg
Posty: 211
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:36
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: dumaeg » 05 sie 2013, 15:48

Aries sprawa jest diametralnie różna. Na szkoły muszą łożyć z własnej kiesy, a z działalności kowalskiej mają czysty zysk.
Chyba, że waćpan Aeris popiera wyzbywanie praw nabytych i łamanie praw dzierżawy przez co poniektóre samorządy.
Mnie osobiście krew zalewa. :evil:

BB
Posty: 193
Rejestracja: 23 lut 2013, 21:51
Lokalizacja: Lublin

Post autor: BB » 05 sie 2013, 15:56

Aries wyraził swoje zdanie. Sensowne. Teraz go ukrzyżujecie ? :roll:

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 05 sie 2013, 16:03

A ty co BB jak zwykle wkładasz kij w mrowisko tak?
Aries wyraził swoje zdanie w sposób kulturalny i ma do tego prawo. Ma prawo nie wysyłać @ i nikt go za to nie będzie "krzyżował".

Szkoda tylko że bezinteresowne poparcie jakiejś szybkiej akcji wymaga tłumaczenia, opisywania... to takie bardzo Polskie jest niestety. Takie jest moje zdanie i mam do tego prawo.

Koniec OT
Obrazek

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Post autor: Aries » 05 sie 2013, 16:08

dumaeg, piszesz o łamaniu praw. Być może masz więcej wiedzy na ten temat - zatem masz podstawę do wysłania takiego listu. Ja jak wcześniej pisałem, szczegółow sprawy nie znam. Tyle.

"Na szkoły muszą łożyć z własnej kiesy, a z działalności kowalskiej mają czysty zysk."

Finansowanie szkół jest ich obowiązkiem, bo wszyscy na to płacimy podatki - żeby nasze dzieci mogły uczyć się w godziwych warunkach. Szkoła nie jest sposobem na zarabianie przez gminy pieniędzy. Do tego są właśnie tacy czy inni przedsiębiorcy, którzy te podatki płacą. Być może władze Koszalina znalazły kogoś kto zapłaci więcej. Żeby było jasne - nie bronię w żaden sposób ani jednej ani drugiej strony. Zwracam tylko uwagę na wielowątkowość problemu. Nie poprę, bo zbyt mało wątków znam.
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 05 sie 2013, 16:13

I nie musisz. Nie ma dyscypliny partyjnej :)

Proszę o zakończenie dalszego roztrząsania i dywagacji w tym temacie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tadek
Posty: 631
Rejestracja: 09 gru 2009, 13:29
Lokalizacja: Żychlin

Post autor: Tadek » 05 sie 2013, 19:37

ja nawet potwierdzenie dostałem

dumaeg
Posty: 211
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:36
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: dumaeg » 05 sie 2013, 19:43

Co dostałeś potwierdzenie otwarcia meila czy też dostałeś odpowiedź od Prezydenta Koszalina lud odpowiedzią :mrgreen:

Lucius Ebola
Posty: 159
Rejestracja: 01 wrz 2009, 22:54
Lokalizacja: Lyefjell, Norwegia
Kontakt:

Post autor: Lucius Ebola » 05 sie 2013, 20:38

Poszło.

Awatar użytkownika
gargulec
Posty: 17
Rejestracja: 08 lut 2012, 16:35
Lokalizacja: Łagowo
Kontakt:

Post autor: gargulec » 05 sie 2013, 20:56

Pajeeeeeeeeechali-wyslane!!!!!Trzymam kciuki!!! :evil:
Emerytura - nie kumam tego słowa!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kowalskie archiwum ”