Projekt przęsła

tematy odłożone dla przyszłych pokoleń

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

dara

Post autor: dara » 12 lut 2011, 20:39

Obrazek
Z połączeniami "jajka " można pokombinować może skośne pręciki były by lepsze?

Marcin
Posty: 802
Rejestracja: 14 gru 2009, 10:13
Lokalizacja: Giedlarowa
Kontakt:

Post autor: Marcin » 12 lut 2011, 22:23

Dara w jakim programie to rysowałeś?
Młodości nie kupisz, ani nie sprzedasz

dara

Post autor: dara » 13 lut 2011, 00:49

Neopaint
Prosty i szybki i 30 dni za darmo.. ;)

Awatar użytkownika
Menes
Posty: 60
Rejestracja: 07 wrz 2010, 12:55
Lokalizacja: Charlęż koło Lublina
Kontakt:

Post autor: Menes » 13 lut 2011, 00:54

A może coś takiego tylko u góry zamiast grotów zrobić z pręta na gładko. Według mnie asymetryczne przęsło bardziej skupia uwagę i wzrok nisz symetryczne. Akurat to jest dość ciekawe, patrząc na prostotę wykonania więc ewentualnie można w tym coś przerobić lub dorobić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Custom
Posty: 262
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:23
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Custom » 13 lut 2011, 13:37

Menes pisze:A może coś takiego tylko u góry zamiast grotów zrobić z pręta na gładko. Według mnie asymetryczne przęsło bardziej skupia uwagę i wzrok nisz symetryczne. Akurat to jest dość ciekawe, patrząc na prostotę wykonania więc ewentualnie można w tym coś przerobić lub dorobić.
Chyba masz rację , proste , asymetryczne przęsełko zawsze przyciąga oko a na dodatek nie ma takich w castoramie.
Spróbuje popracować nad tym wzorem , bo w tej formie nie będzie zbyt tani .
Jednak pomysł godny uwagi.

Awatar użytkownika
harlem
Posty: 725
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:12
Lokalizacja: Mosina
Kontakt:

Post autor: harlem » 13 lut 2011, 20:26

czy budżet dla pani jest mniejszy niż 200pln za przęsło? w Castoramie przęsła potrafiły w promocjach kosztować po 130PLN. To naprawdę pole manewru jest znikome, i należy się liczyc z przewalaniem ton stali by wyciągnąć trochę grosza, w tej cenie materiał może wynieść 2/3 lub nawet 3/4 ceny, a przecież jeszcze czas pracy itd. itd. Custom - osobiście nie wróże powodzenia, ale z serca pomyślności życzę.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2011, 22:19 przez harlem, łącznie zmieniany 1 raz.

seroo10
Posty: 19
Rejestracja: 27 gru 2010, 19:22
Lokalizacja: Klucze

Post autor: seroo10 » 14 lut 2011, 20:06

Nie jestem jeszcze doświadczony, ale ja bym na twoim miejscu próbował z taką bazą jaką przedstawiają poniższe rysunki (można to dowolnie obracać i szczyty bez grotów też można różnie wyginać). Tylko wypełnienie z profila rzadsze niż narysowałem a puste miejce to przestrzeń na wypełnienie jakimś takim ciekawym motywem z pręta jak na twoim zdjęciu "custom 125" .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

dara

Post autor: dara » 14 lut 2011, 20:36

Obrazek

niesymetryczne z cienizny i z "fiźdygałkiem na srodku"

"Za przęsełko z cieńkiej stali budżet pani nie nawali"

Awatar użytkownika
Custom
Posty: 262
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:23
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Custom » 15 lut 2011, 01:20

harlem pisze:czy budżet dla pani jest mniejszy niż 200pln za przęsło? w Castoramie przęsła potrafiły w promocjach kosztować po 130PLN. To naprawdę pole manewru jest znikome, i należy się liczyc z przewalaniem ton stali by wyciągnąć trochę grosza, w tej cenie materiał może wynieść 2/3 lub nawet 3/4 ceny, a przecież jeszcze czas pracy itd. itd. Custom - osobiście nie wróże powodzenia, ale z serca pomyślności życzę.
Oczywiście nikt z nas nie pobije ceny chińszczyzny z castoramy a szczególnie gdy ma być z pełnego pręta.
Jaki budżet ?
Hmm ,myślę że coś koło 300 zł za przęsło (stan surowy) - przynajmniej tak chcę to skalkulować .
To dobra cena dla klienta , ale warunkiem jest , że musi przyciągać oko. Sporo ludzi już nie chce montować chińskiego badziewia i mała szansa jest , że pomysł chwyci.
Niektóre Wasze propozycje idą w dobrym kierunku i niedługo coś zacznę z nich układać .
Bardzo dziękuję Wszystkim , którzy podesłali zdjęcia na forum i na maila.
Gdyby ktoś chciał jeszcze dorzucić to proszę , może uda się stworzyć kilka fajnych forumowych wzorów ?

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 15 lut 2011, 05:33

Custom napisał,, Sporo ludzi już nie chce montować chińskiego badziewia i mała szansa jest , że pomysł chwyci."Ciekawe,czy to zaczyna się dobry trend,czy już nawet na chińszczyznę ich nie stać :?:
Kontakt 517355290

dara

Post autor: dara » 15 lut 2011, 07:36

Raczej to drugie z tendencją na pogorszenie.

Awatar użytkownika
harlem
Posty: 725
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:12
Lokalizacja: Mosina
Kontakt:

Post autor: harlem » 15 lut 2011, 12:47

Custom pisze:
harlem pisze:czy budżet dla pani jest mniejszy niż 200pln za przęsło? w Castoramie przęsła potrafiły w promocjach kosztować po 130PLN. To naprawdę pole manewru jest znikome, i należy się liczyc z przewalaniem ton stali by wyciągnąć trochę grosza, w tej cenie materiał może wynieść 2/3 lub nawet 3/4 ceny, a przecież jeszcze czas pracy itd. itd. Custom - osobiście nie wróże powodzenia, ale z serca pomyślności życzę.
Oczywiście nikt z nas nie pobije ceny chińszczyzny z castoramy a szczególnie gdy ma być z pełnego pręta.
Jaki budżet ?
Hmm ,myślę że coś koło 300 zł za przęsło (stan surowy) - przynajmniej tak chcę to skalkulować .
To dobra cena dla klienta , ale warunkiem jest , że musi przyciągać oko. Sporo ludzi już nie chce montować chińskiego badziewia i mała szansa jest , że pomysł chwyci.
Niektóre Wasze propozycje idą w dobrym kierunku i niedługo coś zacznę z nich układać .
Bardzo dziękuję Wszystkim , którzy podesłali zdjęcia na forum i na maila.
Gdyby ktoś chciał jeszcze dorzucić to proszę , może uda się stworzyć kilka fajnych forumowych wzorów ?
No to skoro jest jeszcze klika dni to podeślę ci moją propozycję, coś tam naskrobie na papierku w weekend

zk
Posty: 56
Rejestracja: 12 lis 2009, 22:59
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: zk » 15 lut 2011, 18:52

Kalkulacje musisz zacząć od rozmowy z tą Panią , na jaką ilość , tonaż w skali miesiąca jest ona Ci zapewnić . I musisz to mieć uwzględnione w umowie .Okres rozliczeniowy czym krótszy to lepiej dla ciebie. Samo przygotowanie cyklu produkcji będzie cię kosztować pare złociszków . I musisz to rozbić na planowany przerób .
Jeśli kobita nie zechce spisać z tobą umowy to daj se spokój z nią , bo niestety to ty ponosisz koszty produkcji .

Awatar użytkownika
Custom
Posty: 262
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:23
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Custom » 15 lut 2011, 23:03

Masz dużo racji ale realia są przykre. Nie będzie umowy , nie wiadomo czy coś się sprzeda ,
nikt mi nie zapłaci za projekt i za przygotowanie produkcji.
Jednym słowem ryzyko na całej linii.
Pozostaje próbować i mieć nadzieję .

ateem
Posty: 389
Rejestracja: 07 paź 2010, 19:41
Lokalizacja: ełk

Post autor: ateem » 16 lut 2011, 07:36

Custom z tą tanią ceną to uważaj. Jeżeli ta Pani mówi Tobie "tylko niech będzie tanio, bo nie będę miała na czym zarobić" to podziękuj tej Pani. Porządny odbiorca wie, że producent też musi mieć z tego pieniądze.
Ja do takich spraw podchodzę tak: "chcesz tanio? daj projekt. Chcesz mój projekt? On też kosztuje." W końcu wygląd przęsła będzie decydował o jego sprzedawalności, cena to drugi czynnik.
Aha, zastrzeż sobie wzór w handlu z tą Panią, bo ty wymyślisz a ona poszuka i tak pana Mietka z garażu coby kleił jej wszystko za pół ceny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kowalskie archiwum ”