kuźnia ,a działka ROD

Oświetlenie, ogrzewanie itp.

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Rosso
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2018, 17:02
Lokalizacja: Gorzów

kuźnia ,a działka ROD

Post autor: Rosso » 01 lip 2018, 21:36

Witam Serdecznie.
Mam do was pytanie, a mianowicie i chodzi mi o to czy ktoś z was robił kiedyś na takiej działce ROD mała kuznie ?
Nie ukrywając nie każdy ma teren gdzie sobie postawić mały warsztacik. Bo nawet na takich działkach stawiają domy itd.
I co myślicie o tym?




Pozdrawiam!

piotr1as
Posty: 481
Rejestracja: 13 sty 2016, 18:01
Lokalizacja: Żychlin

Re: kuźnia ,a działka ROD

Post autor: piotr1as » 01 lip 2018, 22:15

A ta działkę to w Polsce masz?;)
Jeszcze nie zaczniesz a cie ktoś do jakiegoś urzędu podpier..... .

Awatar użytkownika
deMaus
Posty: 95
Rejestracja: 20 wrz 2016, 22:17
Lokalizacja: Mazańcowice

Re: kuźnia ,a działka ROD

Post autor: deMaus » 02 lip 2018, 06:44

Musisz sprawdzić dwie rzeczy.
Pierwsza to dozwolone uzytkowanie działki, pewnie w spółdzielni, lub zarządzie ROD. np. Normy o hałasie, godzinach ciszy, itp.
Druga NAJWAŻNIEJSZA, jakich masz sąsiadów na tej działce. Czy da się z nimi rozmawiać (bo można wiele ugadać, np. powiedziedzą ci kiedy tam są, a kiedy nie i można się spasować godzinami/dniami). Może nie bedzie im przeszkadzało, albo dogadać, że jak będzie za głośno to żeby przyszli do ciebie, a nie dzwolnili na straż miejską. A jak się nie da rozmawiac, to szukaj innego pomyslu, bo jeśli od początku będą robic problemy to lepiej od razu odpuscić.

Awatar użytkownika
Saduria
forumoholik
Posty: 1739
Rejestracja: 07 paź 2016, 08:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: kuźnia ,a działka ROD

Post autor: Saduria » 02 lip 2018, 08:50

U mnie na działkach są regularne kradzieże.
Ja kuję u ojca w ogrodzie przy domu, bo na działce bałabym się o kowadło.

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4299
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Re: kuźnia ,a działka ROD

Post autor: Bodar » 02 lip 2018, 09:00

Rosso, zwyczaj tu taki że najpierw kilka słów o sobie w odpowiednim dziale (patrz Regulamin FK).

Co do Twojego pytania, proponuję zapoznać się z regulaminem tego konkretnego ROD, ale na pewno nie różni się on od Regulaminu PZD. Jeżeli Zarząd ROD będzie konsekwentny, to o takiej działalności zapomnij. To że stawiają nawet domy, świadczy jedynie o owujałości zarządów owych ROD-ów, że pozwoliły na taki proceder ... ale jak widać nieprzestrzeganie prawa to polska specjalność patrząc do góry w dół. Jak mawiają bracia Białorusini "Усякi гад на свой лад" (po naszemu cenzura nie puści).

Tholnar
Posty: 82
Rejestracja: 20 wrz 2009, 12:59
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: kuźnia ,a działka ROD

Post autor: Tholnar » 06 lip 2018, 13:50

ja sobie postawiłem przenośne palenisko i kowadło i kilka razy kułem. Fakt że sąsiadów wokół nie było, a jak był jeden starszy gość to przyszedł popatrzeć i pogadać i pochwalić. Wszystko zależy od tego jak sobie ogarniesz stanowisko i jakich masz tam sąsiadów. U mnie w każdym razie nigdy nie bylo problemu ( kilka, kilkanaście podejść do kucia)

ODPOWIEDZ

Wróć do „BUDOWA KUŹNI - build a workshop”