Młot Resorowy - Zakupiłem

Oświetlenie, ogrzewanie itp.

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Jacenty
weteran forum
Posty: 4253
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:18
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Post autor: Jacenty » 05 mar 2015, 07:43

Piękny sprzęt, gratulacje :shock: . Może zdradzisz ile kosztuje takie sentymentalne cacko. Przerabiając go narazisz się na gniew adminów oraz ewentualne zbanowanie konta. ;)

tussi
Posty: 26
Rejestracja: 25 sty 2015, 11:14
Lokalizacja: Sz-y

Post autor: tussi » 05 mar 2015, 08:25

:D Już przedmówcy przekonali mnie co do nietykalności tego caca sam stwierdziłem że skoro to zabytek nie ma sensu go ruszać choćby z powodu ilości egzemplarzy które pozostały w oryginale a nie wiem ile ich jest bo jak pisałem ja sam jeszcze takiego nigdy nie spotkałem.
Cieszę się z niego bardziej niż z nowego samochodu :lol: szczególnie z wymiarów - w najwyższym miejscu `150 cm. Padło pytanie o cenę --- HM teraz to się dopiero zbanowania boję :/ z transportem kosztował mnie 2500 razem z dodatkami o których pisałem widziałem na aukcjach ceny samoróbek więc jak dostalem filmik że działa to decyzja zakupu trwała ok 1/4 sekundy osobno dokupiłem kleszcze i jakąś szlifierkę kątową nieznanego mi pochodzenia ale ciężka chyba Bułgarka

Awatar użytkownika
Jacenty
weteran forum
Posty: 4253
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:18
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Post autor: Jacenty » 05 mar 2015, 11:02

....Cieszę się z niego bardziej niż z nowego samochodu....I to jest dopiero pasja. Czyżbyś dopiero zaczynał przygodę z kowalstwem, pytam bo wspomniałeś, że zakupiłeś kleszcze więc zakładam, że to twoje pierwsze. :)

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 05 mar 2015, 11:31

Przechodzi ze składactwa na kuciznę :>
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
Jacenty
weteran forum
Posty: 4253
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:18
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Post autor: Jacenty » 05 mar 2015, 11:34

Tak też pomyślałem ale od myślenia to baniak pobolewa. :D

Awatar użytkownika
Gnom
Posty: 345
Rejestracja: 26 lut 2014, 12:19
Lokalizacja: Wińsko
Kontakt:

Post autor: Gnom » 05 mar 2015, 13:01

Bardzo mi się podoba ten młoteczek. Czy możesz oszacować moc silnika i wagę bijaka? Sam też nie mogę się doczekać odpalenia swojego młoteczka :-) Rozumiem Twoją radość.
Demokracja - tyrania większości nad mniejszością.

tussi
Posty: 26
Rejestracja: 25 sty 2015, 11:14
Lokalizacja: Sz-y

Post autor: tussi » 05 mar 2015, 15:18

Jacek Sz. Nie nie zaczynam przygody raczej wznawiam .Warsztat miałem przez prawie 15 lat ale z przyczyn niezależnych ode mnie musiałem budę zamknąć . Teraz małe CAMBECK odprawiam . Trochę racji ma kolega Banan większość sprzętu sprzedałem zostało kowadlo palenisko parę kleszczy i kątówki . Więc teraz dokupuje na potęgę co mi w łapy wpada kleszcze też jeśli takowe są .
Wyleciał mi nick kolegi co pyta o wagę bijaka. Trudno powiedzieć ale jest dość ciężki jak na takiego malucha resor też nie mały na oko to połowa takiego z MR80a a MR ma 80 kg silnika nie sprawdzałem ale gość mówił że 2.2 kw. Silnik też jeszcze poniemiecki produkcja z Drezna
na moc nie zerknąłem

Awatar użytkownika
Gnom
Posty: 345
Rejestracja: 26 lut 2014, 12:19
Lokalizacja: Wińsko
Kontakt:

Post autor: Gnom » 05 mar 2015, 16:16

Fajny taki młoteczek. Też myślałem o mniejszym raczej, ale wpadł mi w łapska MR80A, więc go przygarnąłem. Dawno, dawno temu, ojciec mojej pierwszej dziewczyny miał fajny mały młot, ale nie pamiętam, co to był za model.
Ciekaw jestem bardzo jak się będzie sprawdzał ten system z zasprzęglaniem pasami. Na YT widziałem młot z takim rozwiązaniem - precyzja sprzęgła umożliwiała zamknięcie pudełka od zapałek.
Demokracja - tyrania większości nad mniejszością.

tussi
Posty: 26
Rejestracja: 25 sty 2015, 11:14
Lokalizacja: Sz-y

Post autor: tussi » 05 mar 2015, 16:37

No i to jest minus mojego albo chodzi na jałowym kole albo dopierdziela pracowałem kiedyś na MR i to jest rewelacja można tam też ustawić skok na mimośrodzie że kosy można klepać albo grube żelastwo . W moim nie widziałem żadnej regulacji jak będę go stawiać to popatrzę . Muszę też skołować podkłady kolejowe żeby go podwyższyć bo kola są niżej od podstawy i na płaskim się nie da

ODPOWIEDZ

Wróć do „BUDOWA KUŹNI - build a workshop”