MS-100B

Oświetlenie, ogrzewanie itp.

Moderatorzy: Nomad, Nikiel, BANAN, Marcin

Awatar użytkownika
Ajron
Kontakt:

Re: MS-100B

Post autor: Ajron » 04 sty 2018, 15:00

@Mery, mógłbyś podać zewnętrzne wymiary młota, plus super jakbyś jeszcze wskazał mniej więcej ile miejsca, żeby dało się na tym sensownie robić.

Coś dziwna sprawa z tymi wibracjami. Nie mam wiele do czynienia z takimi sprzętami ale u znajomego kowala gdzie są dwa (pewnie MS 60 i MS 100) ustawione tylko na jakichś drewnianych podkładach i bezpośrednio na podłodze kuźni bez osobnych fundamentów, choć podejrzewam, że wylewka gruba, nie ma jakichś szczególnych wibracji nawet samej kuźni. No troszkę łupie ale plomby nie dzwonią.

Mery

Re: MS-100B

Post autor: Mery » 24 lut 2018, 15:10

Cześć Ajron, sorki że dopiero odpisuję.
Wymiary to:
2075 mm wysokość razem z uchwytem transportowym
1040 mm szerokości ( osłona koła zamachowego i rynienka wokół )
1895 mm długości. Jeśli chciałbyś ciągnąć kiedyś osłonę koła zamachowego musisz dodać około 300mm jeśli ma stać pod ścianą oczywiście.

Powiem szczerze że ja robię na nim raczej mało, a jak już to małe elementy.
Zrobiłem kilka klinów do rozłupywania drewna, kilka prętów z kwadratu na coś co miało przypominać wałek a reszta to tak sporadycznie.
Wszystko przez to że nie potrafię odnaleźć przyczyny samoistnego opadania bijaka,
i co za tym idzie mogę robić tylko z grubsza - 0 precyzji. Parę razy wyrwało mi materiał i skutecznie mnie zniechęciło.
Jak zrobi się cieplej to jeszcze będę chciał go uszczelnić i zobaczę. Jakby nie to ze kosztował mnie masę pracy i kupę pieniędzy w fundament to bym go sprzedał już dawno.
Ciężko mi powiedzieć ile będziesz potrzebował miejsca, na pewno tyle żeby go podnieść na wysokość około 90cm i nałożyć na szabot.
A co do samej pracy to postaw sobie klocek wysokości 90cm około 180cm od ściany i będziesz miał małą symulację.
Pamiętaj że bijak i kowadełko są skręcone o jakiś 45 stopni od osi, chcąc stać przodem do dłuższego boku, stoisz po prawej stronie młota.

Dla mnie osobiście MS100 jest za duży

ODPOWIEDZ

Wróć do „BUDOWA KUŹNI - build a workshop”