Powitanie

"... parę słów o sobie, najpierw"

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

nordyk

Post autor: nordyk » 21 sie 2010, 08:08

Witam wszystkich użytkowników forum, mam na imię Patryk mam 24 lata. Z zawodu jestem fizjoterapeutą, pracuje w dpsie dla psychicznie chorych kobiet. Ta praca jest moim hobby ponieważ daje mi satysfakcję z widocznych efektów jakie osiągają pacjenci rehabilitując się. Moim kolejnym zainteresowaniem jest, nie wiem czy można to nazwać metaloplastyką - wyrób ozdób z aluminium i póżniejsze scalanie ich metodą TiG. Ogólnie lubie tworzyć. Na tym forum chce zgłębiać wiedze nt. obróbki metalu dawnymi sposobami. Mam nadzieje, że mi pomożecie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 21 sie 2010, 11:58

:) kolejny terapeuta. to będzie już 4.
Witaj !

jesteś też chyba jedynym kowalem kibicem:P
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
rav08
forumoholik
Posty: 1222
Rejestracja: 02 wrz 2009, 19:50
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: rav08 » 21 sie 2010, 13:37

Jeszcze pare miesięcy i będziemy mieć porady zdrowotne za darmo.Dr House to niech się schowa ze swoją ekipą:)

Lucius Ebola
Posty: 159
Rejestracja: 01 wrz 2009, 22:54
Lokalizacja: Lyefjell, Norwegia
Kontakt:

Post autor: Lucius Ebola » 21 sie 2010, 17:56

Witam wszystkich nowych użytkowników. To widzę, że jak sobie robić krzywdę to tylko pośród kowali, bo poskładają i jeszcze urazy psychiczne wyleczą. Szacunek dla tych, co niosą ulgę w cierpieniu!

Awatar użytkownika
stefanik
Posty: 325
Rejestracja: 21 lis 2009, 18:37
Lokalizacja: wieliczka

Post autor: stefanik » 21 sie 2010, 19:45

Co wy wiecie o doktorze Housie ;)
Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma dwa głosy, a profesor uniwersytetu jeden.

Maurycy
Posty: 4
Rejestracja: 17 sie 2010, 23:18
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Maurycy » 21 sie 2010, 21:12

Witam wszystkich serdecznie. Niedawno zająłem się wyrobem wszelkiego rodzaju uzbrojenia zaczepnego dla rekonstruktorów oraz sprzętu obozowego (noże, ruszty, śledzie do namiotów, gwoździe kute) dla owych.
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wszebąd
Posty: 551
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wszebąd » 21 sie 2010, 22:49

Witajcie i zagajajcie ;-)
tylko przez dyskusję konstruktywna można się rozwijać .....no i przez "przekucie" dyskusji i informacji


HOWGH

Awatar użytkownika
folkmar_dirman
Posty: 61
Rejestracja: 26 cze 2010, 15:50
Lokalizacja: Basin

Post autor: folkmar_dirman » 22 sie 2010, 15:30

thoracifex pisze:folkmar_dirman, Jaka broń Cię interesuje?

Przepraszam za nie sprecyzowanie. Oczywiście broń biała.
Nie mam jakiegoś ulubionego rodzaju.
No może mniej podobają mi się japońskie miecze. Są piękne i w ogóle "cool", ale jakoś brakuje mi w nich "tego czegoś", co odnajduję w europejskiej broni białej.

Paczek
Posty: 15
Rejestracja: 08 sie 2010, 12:19
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Post autor: Paczek » 23 sie 2010, 11:13

Witam Wszystkich!
Nazywam się Michał, mój kark przygniata już 30 wiosen, z wykształcenia jestem archeologiem, niestety w zawodzie nie praktykuję. Kowalstwo spędza mi sen z powiek kilka lat... Dopiero jednak w tym roku, zająłem się nim na poważnie. Na poważnie czyli wreszcie uzbroiłem się w kowadło i palenisko... 6-cio kilowy młot i kamienna kostka na których kułem wcześniej, wreszcie ode mnie odpoczną, zaś grill wróci do swej pierwotnej funkcji. Być może uda mi się postawić i 'kuźnię' aby zima nie była kolejnym martwym sezonem... Co kuję? Co się da... ;) Najbardziej lubię jednak kowalstwo historyczne i etnograficzne.. Na koncie ma także kilka pokazów na lokalnych festynach historycznych/ jeden nawet wczoraj/... Jestem totalnym samoukiem, jedynie książki i net, a czasem podglądanie kowali na wszelkiego rodzaju iwentach, są moimi źródłami kowalskiej wiedzy. Stąd na forum raczej będę pytał, ale kto wie może i ja coś komuś podpowiem, mimo niewielkiej wiedzy...

Slavek
Posty: 46
Rejestracja: 04 sie 2010, 22:20
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Slavek » 23 sie 2010, 22:15

Witam Wszystkich. Sławek z tej strony, z forum będe korzystał raczej jako pytający :) Widze ze jest to bogata skarbnica wiedzy. Pozdrawiam.

Marcin
Posty: 802
Rejestracja: 14 gru 2009, 10:13
Lokalizacja: Giedlarowa
Kontakt:

Post autor: Marcin » 23 sie 2010, 23:33

Witamy, możesz napisać czym się zajmujesz?
Młodości nie kupisz, ani nie sprzedasz

Slavek
Posty: 46
Rejestracja: 04 sie 2010, 22:20
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Slavek » 24 sie 2010, 09:04

Marcin pisze:Witamy, możesz napisać czym się zajmujesz?
Czym się zajmuje ? Obecnie budową domu :) wcześniejsza pasja to motocykle , niestety budowa pochłania każdy grosz, więc piękna Japonia zmieniła właściciela. Pozostał mi tylko weteran który ma u mnie dozywocie ( Jawa 250 z 1961r). Odnośnie kowalsta to nie miałem z tym nic wspólnego, poza krótką praktyką na kuzni, gdzie robiliśmy kliny do młotków.

miras
Posty: 24
Rejestracja: 04 sie 2010, 21:15
Lokalizacja: maszewo

Post autor: miras » 06 wrz 2010, 21:58

Witam, jestem miras z maszewa... i witam wszystkich bardzo gorąco! To forum jest dla troszkę na wyrost, bo kowalem nie jestem, a chciałbym być- to i tak jest dużo :-) . Na mój wiek dojrzały chwycił mnie metal- tak jak choroba nagle i niespodziewanie i tak na prawdę nie wiem dlaczego... ani w domu, ani nikt ze znajomych, ani sam wczęsniej nic nie miałem do czynienia z metalem. Sam się temu dziwię... dziś wiem, że mam sporo satysfakcji z bycia razem- ja+mój metal. Robię rózne rzeczy- od małych wieszaczków, biżuterii stalowej, trafiały sie jakieś mebelki, oprawy do luster, karnisze. Formy proste, bo i warsztat mój bardzo skromy. Myślę, że samemu będzie mi trudno coś doradzić... ale wszedłem w to forum, żeby sie pytać. Ech, wychodzę ze starego porzekadła (wygodnego dla nie mądrego pytającego..)- nie ma głupich pytań jest tylko irytacja odpowiadającego :lol: ! No, to do zobaczenia!
miras

Awatar użytkownika
Nomad
Moderator
Posty: 2263
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nomad » 06 wrz 2010, 22:22

Witam serdecznie, mam nadzieję, że zostaniesz z nami na długo ;-)

Awatar użytkownika
dambas
Posty: 274
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:28
Lokalizacja: Stara Wieś/ Lublin

Post autor: dambas » 06 wrz 2010, 22:24

Witaj Slavek i witaj Miras
:))

ODPOWIEDZ

Wróć do „PRZEDSTAW SIĘ - say hello”