prasa

"... parę słów o sobie, najpierw"

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

darunia-d10

prasa

Post autor: darunia-d10 » 05 mar 2011, 15:40

wita jestem tu nowy i nie dokonca wiem jak korzystac z tego forum a mam kilka pytan do fachowcow chce zrobic prase do wyginania drutu do balustrad jaki jest mi potrzebny silnik,silownik ,reduktor zeby zmienic sie w 1000 zl

darunia-d10

Post autor: darunia-d10 » 05 mar 2011, 15:44

witam wszystkich mieszkam kolo przemysla chce zaczac dzialac w kierunku kowalstwa artystycznego

Awatar użytkownika
Matthan
Posty: 400
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:01
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Matthan » 05 mar 2011, 16:05

Witaj

proponuję zajrzeć do działu narzędzia...
Nie ma jak dym z kuźni, fajka w zębach
<Duch wieje przez świat>
Moje zdjęcia

scyzoryk
Posty: 23
Rejestracja: 02 lis 2009, 20:48
Lokalizacja: spod Kielc

Post autor: scyzoryk » 05 mar 2011, 23:03

jeżeli sami chcecie zrobić sobie do wyginania drutu czyli prasę do tralek to na dzień dobry kilka informacji:
skok siłownika ok 250-300 mm, prędkość siłownika żeby było sensownie 50-100 mm/s, nacisk tak bezpiecznie ze 20 ton, do tego trzeba dobrać pompę i silnik, ustawić naprężenia krańcowe, zestroić obroty i mamy teoretycznie układ pracujący... teraz wystarczy pomyśleć o konstrukcji ustrojstwa, by było sztywne i przeniosło naprężenia przy gięciu tego drutu... wyjdzie więc że warto poszukać konstrukcji sprawdzonych na rynku,
odradzam konstrukcje niejakiego Pana Tomasza z Zielonej Góry, nick na allegro - borgu albo borgu2000, strona to www.maszyny2000.pl
kompletna porażka, kilka poważnych awarii w ciągu pół roku, zero serwisu i unikanie konatktu....
piszę to w pełni świadomy i chętnie udzielę każdemu szczegółowych informacji o tym jak nie zostało załatwione zgłoszenie reklamacji (a w zasadzie trzy zgłoszenia dotyczące jendej maszyny) przez tego pana (celowo "pana" z małej litery)
zawsze trzeba widzieć plusy w minusach

darunia-d10

Post autor: darunia-d10 » 06 mar 2011, 11:45

witam no mam pare zestawow hydraulicznych tylko nie wiem czy sie nadadzahttp://allegro.pl/pompa-hydrauliczna-z-silnikiem-elektrycznym-i1479133081.html http://allegro.pl/zasilacz-agregat-hydr ... 72365.html

scyzoryk
Posty: 23
Rejestracja: 02 lis 2009, 20:48
Lokalizacja: spod Kielc

Post autor: scyzoryk » 06 mar 2011, 20:21

z wyglądu to jest mały siłownik do jakiegoś układu sterującego o śmiesznych w tej sytuacji parametrach, popatrz na prasy do tralek, zobacz jakie gabarytowo są to siłowniki i pompy. potrzebne Ci będzie coś podobnego,
to co dałeś to się nie nada... ;)
zawsze trzeba widzieć plusy w minusach

scyzoryk
Posty: 23
Rejestracja: 02 lis 2009, 20:48
Lokalizacja: spod Kielc

Post autor: scyzoryk » 06 mar 2011, 23:20

proszę przenieść ten temat gdzie indziej, powitalnia do tego nie służy...
zawsze trzeba widzieć plusy w minusach

Awatar użytkownika
joel4
Posty: 50
Rejestracja: 19 lut 2011, 12:45
Lokalizacja: Grybów
Kontakt:

Post autor: joel4 » 07 mar 2011, 18:48

Mam od tego gościa wyginarkę do łuków.
Kompletna porażka, Brak dokładności wykonania oraz zła konstrukcja sprawiają, że praktycznie nie da się wygiąć dwóch takich samych łuków. Facet najpierw obiecywał nową maszynę a starą miał sobie odebrać, ale po miesiącu przestał odebrać ode mnie telefon.

ODPOWIEDZ

Wróć do „PRZEDSTAW SIĘ - say hello”