Kącik Achmeda

Zdjęcia i opisy naszych kuźni.

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Achmed
Posty: 246
Rejestracja: 18 lis 2015, 09:11
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Kącik Achmeda

Post autor: Achmed » 23 mar 2017, 15:06

Metal zabezpieczony jest olejem jadalnym i wypalanym na gorąco więc jest i trwale i bez chemii w żarciu . Nie lubie stosować farb na grillu bo później jest na talerzu ;/

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Kącik Achmeda

Post autor: Aries » 23 mar 2017, 22:09

Super klimatycznie. Niech długo służy!
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

Awatar użytkownika
Achmed
Posty: 246
Rejestracja: 18 lis 2015, 09:11
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Kącik Achmeda

Post autor: Achmed » 10 kwie 2017, 17:48

Jako że mam kafara który za mnie napier :D to zrobiłem pod niego takie matryce do przekuwania materiału na średnice 10 , 12 mm

Testowane bo potrzebowałem tego pod konkretną robotę i sprawdza się wyśmienicie :mrgreen:
do tego można szybko zamontować i zdemontować z młota bez żadnej ingerencji w maszynę , w przyszłości na pewno zrobię więcej innych udogodnień pod młot :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

lachim
Posty: 549
Rejestracja: 07 lut 2016, 19:26
Lokalizacja: Skórka
Kontakt:

Re: Kącik Achmeda

Post autor: lachim » 10 kwie 2017, 21:43

Podobny foremnik zrobił Egojack1. Jednak przy kuciu ręcznym w Swołowie puściły sprawy. Nie pamiętam czy EGOJACK1 zmodyfikował konstrukcję.

Awatar użytkownika
Achmed
Posty: 246
Rejestracja: 18 lis 2015, 09:11
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Kącik Achmeda

Post autor: Achmed » 10 kwie 2017, 23:07

Do kucia ręcznego tez mam ale nieźle trzeba sie napocić zeby przekuć materiał a młotem i tym foremnikiem idzie to naprawdę bardzo szybko i bez nadmiernego walenia łapą

Miałem na uwadze możliwość pęknięcia spawu ale pospawałem to jak najlepiej umiałem robiąc głęboki przetop i na razie po kilku metrach przekucia nic nie zanosi się na pekanie

Matryce leża równolegle do kowadeł młota i włożyłem sporo wysiłku by było to dobrze spasowane aby matryce wykonywały "czyste uderzenia " góra dół bez zbędnych wibracji na boki

Młot uderza jednakowo nie przesuwając matryc względem siebie przez co jest powtarzalny , uderzając ręcznie nie robi się tego powtarzalnie przez co matryce " tańcują " , odginają się a spawy pękają


Takie moje spostrzeżenie ;)

egojack1

Re: Kącik Achmeda

Post autor: egojack1 » 11 kwie 2017, 12:05

lachim pisze:Podobny foremnik zrobił Egojack1. Jednak przy kuciu ręcznym w Swołowie puściły sprawy. Nie pamiętam czy EGOJACK1 zmodyfikował konstrukcję.
Zmodyfikował, wzmocnił, pokazał:

viewtopic.php?f=34&t=3764&start=195

Tomek Kobusz kiedyś opowiedział, że widział gdzieś kiedyś na filmiku taki foremnik, który miał nawiercone otwory w szczękach wzdłużne do płaskownika, w te otwory były wsunięte pręty okrągłe stosownej średnicy służące jako wzmocnienia połączenia , które nastepnie były obspawane do szczęk i płaskownikow.

Awatar użytkownika
RadeK
Posty: 523
Rejestracja: 23 paź 2012, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik Achmeda

Post autor: RadeK » 11 kwie 2017, 14:35

Achmed jak możesz to wrzuć proszę krótki filmik jak chodzi młot - chciałem zobaczyć czy u Ciebie maszyna też wydaje taki dźwięk przy powrocie bijaka do góry jak u mnie.

Awatar użytkownika
Achmed
Posty: 246
Rejestracja: 18 lis 2015, 09:11
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Kącik Achmeda

Post autor: Achmed » 12 kwie 2017, 14:23

https://youtu.be/WJlj0V4Yre4

Specjalnie dla Ciebie wstawilem film , mam nadzieje ze w czyms pomorze

Pokazalem na nim seryjne uderzenia i pojedyncze do bicia matrycowego , jest jeszcze opcja prasowania ktorej nie pokazalem . Moze kiedys pokaze moj przyzad do przekuwana na prety z ostatnih zdjec w akcji .

Jak bedzie cieplo to musze jeszcze raz odmalowac kafara bo zima gdy malowalem farba nie uzyskala takiego efektu jak mialo to byc przez zbyt niska temperature

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: Kącik Achmeda

Post autor: BANAN » 12 kwie 2017, 14:57

Też bym pooglądał, upublicznij filmik.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
Achmed
Posty: 246
Rejestracja: 18 lis 2015, 09:11
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Kącik Achmeda

Post autor: Achmed » 12 kwie 2017, 15:38

Wybacz ale nie widziem ze byl prywatny , juz jest dostepny dla wszystkich

Awatar użytkownika
RadeK
Posty: 523
Rejestracja: 23 paź 2012, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik Achmeda

Post autor: RadeK » 12 kwie 2017, 17:15

Dzięki wielkie Achmedzie :) Czyli jednak z moim młotem musi być cos nie tak - co prawda dźwięk wydaje bardzo podobny lecz pojedyńcze uderzenie nie działa, bijak nie podnosi się powoli u góry tak jak u Ciebie. No nic trzeba pogrzebać w zaworach.

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: Kącik Achmeda

Post autor: BANAN » 12 kwie 2017, 22:13

RadeK pisze:Dzięki wielkie Achmedzie :) Czyli jednak z moim młotem musi być cos nie tak - co prawda dźwięk wydaje bardzo podobny lecz pojedyńcze uderzenie nie działa, bijak nie podnosi się powoli u góry tak jak u Ciebie. No nic trzeba pogrzebać w zaworach.
Zanim zaczniesz grzebać w zaworach, obejrzyj układ pedał- cięgno sterujące-dźwignia zaworów. Może jest jakaś regulacja. Pracowałem kiedyś na Anyangu i bijak podnosił się dopiero przy lekkim naciśnięciu pedału. Pomogła regulacja jedną śrubką przy dźwigni zaworów. Po regulacji bijak samoczynnie się podnosił po uruchomieniu młota.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
Achmed
Posty: 246
Rejestracja: 18 lis 2015, 09:11
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Kącik Achmeda

Post autor: Achmed » 13 kwie 2017, 13:20

Byłem wczoraj u "Kuby2 " , Przetrzebiłem jego magazyn i zabrałem te cacuszka :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
zolwik888
Posty: 276
Rejestracja: 03 gru 2013, 09:50
Lokalizacja: Głogów/Marl(DE)

Re: Kącik Achmeda

Post autor: zolwik888 » 13 kwie 2017, 14:12

Fajny zestawki;) chyba wszystkie możliwe rozmiary płaskich kleszczysz masz:D

egojack1

Re: Kącik Achmeda

Post autor: egojack1 » 13 kwie 2017, 14:22

Teraz masz super zestaw. Zostało u Kuby jeszcze coś, bo teraz na Twoich fotkach dopiero fajnie widać rozmaitość oferowanych kleszczy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOJA KUŹNIA - my smithy”