Urazy

podaj linka do eBook'a lub poleć książke

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Yoana
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2016, 10:26
Lokalizacja: Kraków

Urazy

Post autor: Yoana » 16 lis 2016, 12:24

Dzień dobry wszystkim :) Jestem studentką fizjoterapii. Chciałabym napisać pracę magisterską, coś o najczęstszych urazach u kowali, ale nie mogę znaleźć żadnej literatury. Artykuły o tej tematyce chyba nie istnieją, a w książkach o kowalstwie jak już jest rozdział o BHP, to jest on bardzo skąpy lub nie istotny dla rehabilitanta. Ale może źle szukam, dlatego proszę Was o pomoc; czy znacie jakieś artykuły, książki, czasopisma, bądź wiecie, gdzie mogę coś znaleźć w tej tematyce?
(interesują mnie takie zagadnienia: bóle/naciągnięcia mięśni, problemy ze stawami, profilaktyka urazów, problemy z kręgosłupem, oparzenia, stłuczenia/rany podczas pracy, przegrzanie organizmu, itp.- w pracy kowala)

Pozdrawiam ;)

graffic

Re: Urazy

Post autor: graffic » 16 lis 2016, 12:48

książek o BHP w kowalstwie (stricto) nie kojarzę... są co prawda rozdziały w książkach o kowalstwie (głównie wydania z okresu międzywojennego i do lat 50 XX w), więcej możesz znaleźć o BHP w książkach o kuźnictwie (odkuwanie maszynowe), o hutnictwie (oparzenia), książki o ergonomii w przemyśle (działy opisujące zagrożenia lub potrzeby miejsc pracy) - będzie to interpolacja wiedzy z innych działów przemysłu ciężkiego, lub powiązanego z wytwórczością i rzemiosłem - ogólnie będzie to wiedza rozproszona
(w hutnictwie, kuźnictwie, prasownictwie, ślusarstwie, spawalnictwie, montowaniu konstrukcji stalowych (jako budownictwo stalowe)... itp. itd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „KSIĄŻKI - books”