Kilka pytań

nauka podstawowych technik i operacji kowalskich

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Jacenty
weteran forum
Posty: 4253
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:18
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Re: Kilka pytań

Post autor: Jacenty » 26 maja 2017, 17:51

Pytasz zbyt ogólnikowo, a nie posiadając żadnej wiedzy, raczej trzeba by ci opisać pełen proces od momentu grzania do momentu odlania elementu, a to już ładnych kilka stron rozwodzenia się nad zagadnieniem.

Awatar użytkownika
szczerbus9
Posty: 37
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:11
Lokalizacja: Nowa Aleksandria

Re: Kilka pytań

Post autor: szczerbus9 » 26 maja 2017, 20:28

Skiron pisze:Witajcie. Bez zbędnego pisania od razu przejdę do pytań.
Czy na początek do rozgrzewania metalu przejdzie koksownik + koks i ewentualnie nawiew ze sprężarki?
Czy zwykłe pręty zbrojeniowe nadadzą się do nauki kucia?
Z czego mógł bym wykonać/gdzie kupić formę do odlewania czegoś na kształt sztabek z metali o niskiej temperaturze topnienia? (cyna, aluminium, miedź) i z czego wykonać coś w czym sam metal będę topił i z tego wylewał do formy (Nie wiem jak to się nazywa)?

1. Nada się nawet grill i suszarka... do sprężarki ponadto wypada zrobić regulację (reduktor i zawór np zwykły do instalacji wodnych) bez tego będzie ciężko... a co do paliwa koks jest super, węgiel drzewny też jest świetny, ale za drogo wychodzi, nie używaj zwykłego węgla... nawet jak możesz przeboleć zasiarczenie stali to będzie ci się przez tydzień odbijać...
2. Jak dobrze pamiętam pręty zbrojeniowe są wykonywane z stali konstrukcyjnych, zależy na co trafisz 235 (st3) idzie jak plastelina, z 355 (st6) trochę gorzej, ale na przecinak do kucia w betonie nie powinno być problemów...
3. Odlewane wezmę razem, formę możesz zrobić nawet z piasku lub wygrzebać z ziemi (uważał bym tylko na wilgoć... uwaga może strzelić), lub zrobić ją ze stali... To coś w czum się topi nazywa się tyglem, a najlepiej jest go wykonać z stali (ma najwyższą temperaturę topienia z szeroko dostępnych), kiedyś topiłem aluminium w emaliowanym garnku, cynę i ołów w puszce po kukurydzy (lub groszku), ale do miedzi bym pokombinował coś o ściance przekraczającej 5mm

P.S pewnie i tak wszystko było wyjaśnione...
Doznałem miłości demona, jestem dumny, że wybrała mnie i zaryzykowała by być ze mną, oraz jestem dumny, że obroniłem ją, mimo... nie jednak się cieszę, że stałem się smokiem. Jestem dumny, że ciało zrównało się z moim szaleństwem.

mak
Posty: 114
Rejestracja: 07 sie 2016, 02:17
Lokalizacja: K-Koźle

Re: Kilka pytań

Post autor: mak » 26 maja 2017, 23:04


ODPOWIEDZ

Wróć do „ABC - PODSTAWY KOWALSTWA - basic techniques”