Kilka pytań od początkującego

nauka podstawowych technik i operacji kowalskich

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

kuba063
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2016, 21:39
Lokalizacja: Waganiec

Kilka pytań od początkującego

Post autor: kuba063 » 03 sty 2016, 12:29

Witam. Jestem tu nowy. Mam na imię Kuba, mam 24 lata. Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z kowalstwem, tak jak robił to mój nieżyjący dziadek. Zakupiłem sobie kowadło 120kg, kuźnię polową na silnik i na pedał (wyrób Polski z lat 60), posiadam młotki, szczypce różnego kalibru. Chciałbym zacząć od czegoś prostego, nie wymagającego wielkiej wprawy i precyzji a mianowicie chodzi o klepanie lemieszy. Ogladając galerię z waszymi pracami jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem co można wykonać z metalu. Chciałbym się najpierw oswoić z plastycznością rozgrzanego metalu, temperaturami itd. Jeżeli o lemiesze chodzi o to żeby je "zaostrzyć" ale także o to żeby nie był za miękki i nie za twardy, tak aby się nie giął ale i nie pękał od kamieni. Proszę doświadczonych o jakieś podpowiedzi, wskazówki, porady od bardziej doswiadczonych. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bey
arcyforumoholik
Posty: 2681
Rejestracja: 31 sie 2009, 07:20
Lokalizacja: Bronisze
Kontakt:

Re: Kilka pytań od początkującego

Post autor: bey » 03 sty 2016, 18:25

Zacznij od przeczytania regulaminu, będziesz wiedział jak i gdzie się przywitać, potem proponuję ogólny przegląd forum i czytanie, dużo czytania. Na większość zadanych przez ciebie pytań już odpowiedziano. Więc zamknij ten temat, aby nie robić bałaganu :P
Lepsze jest wrogiem dobrego

ODPOWIEDZ

Wróć do „ABC - PODSTAWY KOWALSTWA - basic techniques”