Brama jednoskrzydłowa

Projektowanie, rysunki, szkice

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
jolo
forumoholik
Posty: 1117
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:15
Lokalizacja: Olkusz okolice

Post autor: jolo » 30 mar 2010, 22:34

kółkiem nie podeprzesz bo na końcu masz furtę, więc całkiem zrezygnuj z tego pomysłu, , poza tym musisz przewidzieć miejsce na słupku na siłownik , miejsce mocowania siłownika do bramy , (na twoim rysunku go nie ma), polecam zestaw jednoskrzydłowy Faac 414P,
furtka musiał byś zrobić tak , furta na sprężynie żeby była zawsze zamknięta, i może przeciwwaga na furcie aby sie brama nie kładła po otwarciu furty, czyli furta otwiera cię do środka a przeciw waga na zewnątrz, poza tym zamek ci nie będzie puszczał przy otwieraniu z pilota , no chyba że dasz el, zaczep sprzężony z napędem , Faac ma taką opcję, kolejna spraw to odbój/stoper do którego dojeżdżała by brama , wyjdzie w miejscu gdzie będą szły koła, słupek min 120x120x4

poza tym wydaje mi sie że koleś tnie koszty że nie chce normalnej bramy , z takimi wynalazkami zawsze są kłopoty, ja bym się nie podejmował, ,,,tzn powiedział bym albo 2 skrzydłowa albo jednoskrzydłowa cena + 20% i bez gwarancji bo wynalazek

ulek
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2010, 12:15
Lokalizacja: Szczucin
Kontakt:

Post autor: ulek » 30 mar 2010, 22:48

tylko ze cała brama i mała bramka musi byc na jednej ramie żeby przy otwieraniu i zamykaniu mala bramka nie latala we wszystkie strony wiec ten słupek nr.1 musi chodzic z brama a słupki 2 i 3 sa w ziemi na sztywno przynajmniej według mojego rozumowania tak by to miało wygladac jesli sie myle prosze o pomoc z góry dziekuje wszystkim którzy juz odp mi na ten temat
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ulek
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2010, 12:15
Lokalizacja: Szczucin
Kontakt:

Post autor: ulek » 30 mar 2010, 22:53

musze mu ten pomysł wybic z głowy jednak partyzantki niema co robić bo okaże sie ze to nie bedzie chcialo grać wszystko ze soba i same straty wiec dzieki za pomoc wszystkim

Awatar użytkownika
harlem
Posty: 725
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:12
Lokalizacja: Mosina
Kontakt:

Post autor: harlem » 30 mar 2010, 23:14

ulek, odpuść sobie takie dziwadło. Bedziesz miał po takiej pracy stały etat serwismena u tego klienta. Jeśli to ma być pierwsza praca zarobkowa to podejmij się czegoś prostrzego, ale zrób to zgodnie ze sztuką. Powinieneś sie przetrzeć i zobaczyc jak to jest zrobić całą pracę.
Patent furtki w bramie to chory pomysł. Jeśli masz argumenty to powinieneś mu uświadomić to i przekonać do właściwego rozwiązania. NIe można ulegać na wszystkie sugestie klientów. Trzeba wiedzieć co jest istotne w danej pracy.

Awatar użytkownika
Spontan
Posty: 79
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Spontan » 31 mar 2010, 00:35

Ja bym skromnie jedynie zaproponował abyś zapodał jakies zdjęcie frontu docelowego miejsca realizacji.
Na tej podstawie więcej można powiedzieć.Z klientami trzeba jednak zdecydowanie postępować jeśli rozwiązanie które ci podsuwa wydaje się głupie (i /lub) kolegom doświadczonym z forum się takie wydaje to albo to weźmiesz na siebie i bedzie kłopot lub zrealizujesz z boską pomocą i się (nie) zniechęcisz.Sam nie widze innego rozwiązania jak ..."wymyśleć inne rozwiązanie"
Pamiętaj ,że twój klient jakby się znał na robieniu bram sam by ją zrobił :->
Tak więc bądz pewny siebie i patrz mu w oczy jak powiesz,że po przemyśleniu zauważyłeś "korzystniejsze dla niego rozwiązanie"
Jest to innymi słowy ładnie ujeta sugestia, że jego pomysł jest do d...y
Pokaż zdjęcie a zwielokrotni się ilość pomysłów
Szczegółowo analizując płatki nikt jeszcze nie pojął piękna róży.

— Anthony de Mello

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 31 mar 2010, 06:50

Ościeżnicę furtki musisz górą zamknąć,inaczej nie widzę szansy powodzenia.
Kontakt 517355290

Robert W.
Posty: 547
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:01
Lokalizacja: Góral z Pienin

Post autor: Robert W. » 31 mar 2010, 07:47

Robiłem takie bramy i tak jak Banan mówi brama musi być zamknięta sztywną ramą i musi być osadzona nisko aby nie było za wysokiego progu i na tyle wysoka abyś przeszedł bez pochylania :-P .przy dużym skrzydle to najgorszy patent i niezłe problemy mogą wyniknąć 8-) daj sobie spokój bo sobie opinie spieprzysz na początek :-P

ulek
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2010, 12:15
Lokalizacja: Szczucin
Kontakt:

Post autor: ulek » 31 mar 2010, 13:41

rano wymysliłem cos takiego żeby zrobic cała brame jedno skrzydlo i przesunac ja o metr do przodu a mała bramke zrobic z boku i chyba to bedzie najleprze wyjscie co o tym myslicie ??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wat93
Administrator
Posty: 1425
Rejestracja: 28 sie 2009, 12:02
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: wat93 » 31 mar 2010, 13:55

i to rozwiazanie popieram ;-)

Awatar użytkownika
StellArt
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2010, 02:06
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: StellArt » 31 mar 2010, 21:01

Znająć życie będzie kręcil nosem że mu działki ubędzie ;-) ale rozwiązanie znacznie bardziej sensowne.

Awatar użytkownika
Salaputro
Administrator
Posty: 678
Rejestracja: 01 wrz 2009, 02:42
Lokalizacja: Mosina k/Poznania
Kontakt:

Post autor: Salaputro » 31 mar 2010, 21:32

A brama przesuwna wzdłuż posesji się nie zmieści ?

ulek
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2010, 12:15
Lokalizacja: Szczucin
Kontakt:

Post autor: ulek » 31 mar 2010, 22:45

nie zniesci sie bo ma duze drzewka ozdobne a na to sie juz zgodzil zeby przesunac brame do przodu a mam pytanie jeszcze jaka jest najlepsza farba do ogrodzen ??podklad i nawierzchnia??

Awatar użytkownika
jolo
forumoholik
Posty: 1117
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:15
Lokalizacja: Olkusz okolice

Post autor: jolo » 31 mar 2010, 22:51

każda poza hamemrite :mrgreen: , podkład tzw minia np Nobikor i na to powiedzmy chlorokauczuk, najłatwiej dostać,

Awatar użytkownika
StellArt
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2010, 02:06
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: StellArt » 31 mar 2010, 22:59

Ja zwykle stosuje 3v3 długo schnie, ale jest przyzwoita

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 01 kwie 2010, 05:33

Polecam Nobikor dobry podkład,który ma ładną matową strukturę,może robić za nawierzchniową.
Kontakt 517355290

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROJEKTOWANIE - design”