Problem z projektem

Projektowanie, rysunki, szkice

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

suchy_5
Posty: 80
Rejestracja: 17 gru 2009, 19:21
Lokalizacja: gdzieś daleko

Problem z projektem

Post autor: suchy_5 » 14 cze 2015, 08:28

Witam kolegów mój problem dotyczy zabudowy tyłu restauracji dokładnie wejścia dla zaopatrzenia oraz małego składu na warzywa i skrzynki z napojami. Konstrukcja jest w kształcie litery L jakieś 4 metry na 80 cm i wysoko około 4 metrów z jednej strony lekki skos z furtką wejściową.Myślałem żeby zrobić konstrukcje z profila 40x40 to nie jest problem , ale problem tkwi w tym aby towaru składowanego nikt nie ukradł.Pierwsza myśl była taka z pręta kwadratowego 12 dość gesto ale to znowu ciężar myśl druga z siatki panelowej to znowu za cienkie można przeciąć towar który tam się znajduje w godzinach nocnych jest w zakątku i dlatego klient się obawia, do tego jeszcze ma to być w miarę ozdobne ponieważ w dzień przechodzą tamtędy ludzie.Byłbym wdzięczny za jakieś pomysły pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Jacenty
weteran forum
Posty: 4253
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:18
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Post autor: Jacenty » 14 cze 2015, 09:32

Bierzesz na siebie odpowiedzialność za składowany towar więc na materiale nie oszczędzaj bo w razie kradzieży dożywotnio dostaniesz łatkę gównianego fachowca, a właściciel nikomu nie opowie o sknerstwie podczas ustalania ceny. Wiadomo jednak, że ciężar konstrukcji ponosi za sobą koszty, a w tym wypadku powinieneś dać wybór zleceniodawcy by to on określił priorytety.

suchy_5
Posty: 80
Rejestracja: 17 gru 2009, 19:21
Lokalizacja: gdzieś daleko

Post autor: suchy_5 » 14 cze 2015, 10:04

Podczas rozmowy klient powiedział tak ma być dobrze i w miarę cenowo oraz bezpiecznie !!!

Awatar użytkownika
Jacenty
weteran forum
Posty: 4253
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:18
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Post autor: Jacenty » 14 cze 2015, 10:32

Pozostałbym przy ciężkiej konstrukcji wykonanej z kilku segmentów złożonych ze sobą na miejscu podczas montażu.

suchy_5
Posty: 80
Rejestracja: 17 gru 2009, 19:21
Lokalizacja: gdzieś daleko

Post autor: suchy_5 » 14 cze 2015, 16:06

chciałem też tak zrobić ze konstrukcja będzie podzielona na panele i montowane na miejscu ale chodzi mi o zaprojektowanie estetycznych paneli no i żeby z nich nie ukradziono . Myślałem może o płaskownikach nitowanych w skos sam nie mam pojęcia czekam na małą pomoc .

Awatar użytkownika
Dara
arcyforumoholik
Posty: 2144
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:47
Lokalizacja: Kalembina

Post autor: Dara » 14 cze 2015, 16:17

Ratuje cię tylko wypełnienie z grubej siatki plecionej .
Ogrodzenia i panele z wypełnieniem z siatki znajdziesz w katalogu
który można nabyć z niewielką kwotę tutaj:
http://www.architrend.pl/sklep//Katalog ... ow-70.html

Awatar użytkownika
Jacenty
weteran forum
Posty: 4253
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:18
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Post autor: Jacenty » 14 cze 2015, 16:32

Może pomyśl nad zastosowaniem blachy Perforowanej. Pod hasłem blacha perforowana na allegro znajdziesz również perforacje z lekka ozdobne. Dzięki temu materiałowi zyskasz skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą, a ozdobne ramki i dobrze dobrana farba, dodatkowo stanowić będą miłą dla oka kompozycję.

samwieszkto
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2012, 23:57
Lokalizacja: Bytom

Re: Problem z projektem

Post autor: samwieszkto » 28 gru 2015, 18:28

Blacha perforowana jest stosunkowo droga.
Lepszym rozwiązaniem będzie siatka .
Możesz użyć siatkę tkaną ( krepowaną ) lub siatkę ciętociągnioną ( Leduchowskiego ).
Obydwa rodzaje siatek możesz zamówić przez Internet w wielkiej rozmaitości wariantów i cen .
Jeżeli klatka będzie cynkowana nie używaj siatek o zbyt drobnych oczkach ponieważ cynk może Ci je " pozalepiać".
Jeżeli klatka nie będzie cynkowana, musisz użyć siatek z materiału ocynkowanego ponieważ w warunkach warsztatowych nie dasz rady zabezpieczyć ich antyrozyjnie.

graffic

Re: Problem z projektem

Post autor: graffic » 28 gru 2015, 19:36

samwieszkto - Ty żyjesz ? chyba długo kolegi nie było...

samwieszkto
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2012, 23:57
Lokalizacja: Bytom

Re: Problem z projektem

Post autor: samwieszkto » 29 gru 2015, 20:33

Żyję , ale co to za życie.....
Owszem dawno mnie tu nie było , ale też ( jak widzę ) niewiele się tu działo ; większość wątków zostałem w stanie takim , jaki zapamiętałem sprzed kilku miesięcy.
Widzę że pisać się kolegom nie chce .....
Ja tymczasem nużam się w bagnie politycznych pyskówek na FB i dodatkowo zaangażowałem się w "ruchy miejskie ". Tak że , nie nudzę się zbytnio.
Obiecuję zaglądać do Was częściej bo polityka wychodzi mi już bokiem ( i tyłem ).

graffic

Re: Problem z projektem

Post autor: graffic » 30 gru 2015, 09:13

no tak polityka - ja wiem czy to w ogóle dobry kierunek... ??? no cóż każdy ma jakieś hobby :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROJEKTOWANIE - design”