prawidłowo wykonana spirala

Projektowanie, rysunki, szkice

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 14 wrz 2009, 11:20

ok , rozumiem juz o co chodzi z osiami. przy ptostokatach jednach sprawa jest latwiejsza niz przy spiralach i "eskach":)

chyba trzeba bedzie stworzyc osobny dzial np. "wirtualna szkola kolwastwa" i tam przeniesc poddzial "design" i inne. bedzie mozna tam wstawiac teorie, zadania domowe prace uczniow.
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
wat93
Administrator
Posty: 1425
Rejestracja: 28 sie 2009, 12:02
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: wat93 » 14 wrz 2009, 17:49

bylo to kiedys na starym forum. ciekawa inicjatywa. caly czas jestem za nia obiema rekoma.

Awatar użytkownika
jolo
forumoholik
Posty: 1117
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:15
Lokalizacja: Olkusz okolice

Post autor: jolo » 14 wrz 2009, 19:33

bardzo dobry pomysł, tylko czy Paweł da radę sam, może znalazł by się jeszcze jakiś mentor, albo może Pawle poleć nam jakieś książki które, pomogą nam w zrozumieniu tematu, tylko polskojęzyczne

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 14 wrz 2009, 22:19

e no co Wy? jezyk obcy da sie przetłumaczyć. po kawalku np. Wszystko się da zrobić tylko musi być plan. a zeby zrobic plan to trzeba wiedziec jakie sa oczekiwania uczniów:) od a do z.
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
Pawel.G
Posty: 354
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:37
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Pawel.G » 14 wrz 2009, 22:57

co do literatury przeczytajcie sobie na samym początku "Opowieśco o sztuce" E.H.Gombricha
to taki wstep i początek gdzie macie opisane wszystkie style i okresy w sztuce,jezykiem prostym i zrozumiałym dla karzdego:) Naprawde polecam karzdemu mniej bądz bardziej wtajemniczonemu.
Ale ksiąrzki to jedno a praktyka i cwiczenia to drugie.
Naprawde jesli chcecie dobrze,projektowac, to zacznijcie pierw rysowac i jeszcze raz rysować!!!wszystko wokół siebie ciocie ,wujka,martwe natury,cokolwiek.!!!!! swoje kowadła i Mlotki:)

Awatar użytkownika
jolo
forumoholik
Posty: 1117
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:15
Lokalizacja: Olkusz okolice

Post autor: jolo » 15 wrz 2009, 23:04

no i o to chodziło :-D lekcja pierwsza

Grzesiek
Posty: 338
Rejestracja: 24 wrz 2009, 08:56
Lokalizacja: Łęg k. Makowa Maz
Kontakt:

Post autor: Grzesiek » 21 paź 2009, 10:55

A co do książek to ja mam kilka, po angielsku. Takiego wydawnictwa Rural Development Commision. Są tam tutoriale ze zdjęciami krok po kroku jak co się robi. Ja bardzo dużo się z tego nauczyłem.
Dotyczą one co prawda wykonania a nie projektowania ale z pewnością takie o projektowaniu i rysowaniu znajdą się także.
"kowal po to ma kleszcze żeby różne rzeczy trzymać"

Awatar użytkownika
Salaputro
Administrator
Posty: 678
Rejestracja: 01 wrz 2009, 02:42
Lokalizacja: Mosina k/Poznania
Kontakt:

Post autor: Salaputro » 22 paź 2009, 05:11

Podaj więcej szczegółów o tych książkach, autora ,tytuł - może fotki jakieś. Gdzie to można kupić/zobaczyć ?

Grzesiek
Posty: 338
Rejestracja: 24 wrz 2009, 08:56
Lokalizacja: Łęg k. Makowa Maz
Kontakt:

Post autor: Grzesiek » 09 lis 2009, 21:18

Ja dostałem je w prezencie, wydrukowane. Ale wydaje mi się że trzeba szukać w necie wpisując Rural Development Commission, one chba są gdzieś udostępnione do ściągnięcia, cała seria. Poza tym mam:
- Decorative Ironwork - some aspects of design and technique
The Countrside Agency
- Elementary Wrought Iron - J.W. Bollinger
"kowal po to ma kleszcze żeby różne rzeczy trzymać"

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROJEKTOWANIE - design”