Projekty bram

Projektowanie, rysunki, szkice

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Pawel.G
Posty: 354
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:37
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Projekty bram

Post autor: Pawel.G » 29 paź 2009, 19:38

Klepnięto mi dzisiaj dwa projekty bram wjazdowych:)

Pierwsza wmiare skromna,druga myślę ze powinna wyjść niezle:)
Startuje za dwa miesiące morze szybciej zobacze jak szybko ogarnę bierzące zlecenia.

proszę o wasze zdanie i opinie.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
wat93
Administrator
Posty: 1425
Rejestracja: 28 sie 2009, 12:02
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: wat93 » 29 paź 2009, 19:49

pierwsza fajnie wyglada. tak typowo po kowalsku ale troche pod wplywem :D jaka ma byc duza i jakie przekropje pretow chcesz w to wrzucic?

druga. calkiem super. taka w Twoim stylu ;) rozumiem ta jest przesuwna tak? bo nie widze miejsca w ktorym moglyby sie laczyc...

Awatar użytkownika
Pawel.G
Posty: 354
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:37
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Pawel.G » 29 paź 2009, 20:07

jakiego :D

Pierwą planuje zrobic z 20-25 mm kwadrat,te dwa elemęty boczne mocujące skrzydla myslę ze dobrze sklepana 40 u podstawy.Wszystko przebijane itp:klijęt chce tradycyjną robotę więdz dlamnie jak znalazł:)
Druga to juz większa robota:)oczywiście otwierana,bez rygli zamka,ma wyglądać tak jak w projekcie,zawiasy w stylu angielskim(na dole czpień wstawiony w wmurowaną tyleję a na gurze obejma podtrzymująca)wtym wypadku będzue system do otwierania, wiedz przęslo będzie stało na mechanizmie.

Materiał myslę ze 40 kwadrat ale muszę zrobić prubę czy mi starczy materiału na wyklepanie gury.

Robert W.
Posty: 547
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:01
Lokalizacja: Góral z Pienin

Post autor: Robert W. » 29 paź 2009, 21:44

jak i pierwszy tak i drugi projekt super,ta krzaczasta to od razu widać że Twój styl.Moim zdaniem wygląd, kształt bramy w dużym stopniu zależą w jakim otoczeniu będą się znajdować i czy ostatecznie będą pasować :mrgreen:

sopikkopf
Posty: 170
Rejestracja: 28 sie 2009, 23:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: sopikkopf » 29 paź 2009, 23:25

projekty jak zawsze genialne !

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 31 paź 2009, 12:23

ja sie zastanawiam jak ten krzywulec bedzie wygladal w rzeczywistosci :-P bardzo mi sie podoba polaczenie slimakow z "prostymi liniami", no i piekne kowalskie detale. druga rysunek fajny:) duzo uroku dodaja kolory, ciekawe jak to wyjdzie na zywo?
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Grzesiek
Posty: 338
Rejestracja: 24 wrz 2009, 08:56
Lokalizacja: Łęg k. Makowa Maz
Kontakt:

Post autor: Grzesiek » 31 paź 2009, 17:00

To mi się ta pierwsza bardziej podoba, lubię takie proste. Zrobiona tradycyjnymi metodami, na angielską modłę będzie extra.
"kowal po to ma kleszcze żeby różne rzeczy trzymać"

Awatar użytkownika
Agnieszka Pasek
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:06
Lokalizacja: sanok

Post autor: Agnieszka Pasek » 31 paź 2009, 20:09

Pierwsza bardziej mnie urzeka-prosta forma i taka jakby żywa...
Nadała by się gdzieś w pobliżu jakiejś realizacji Pana Gaudiego .

Awatar użytkownika
Spontan
Posty: 79
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Spontan » 07 lis 2009, 09:21

Projekt robi wrażenie.Ciekawe rozwiazanie. Zaskoczyłeś mnie ilością zawiasów :-> i wpieraniem się częściowym obu połówek bramy na mechaniźmie.Jestem pewien,że można cały internet przeszukać w poszukiwaniu takiego rozwiązania...na próżno.
Też mam jeden.Postaram się go umiescić jak sobie go poukładam w głowie :-)
Szczegółowo analizując płatki nikt jeszcze nie pojął piękna róży.

— Anthony de Mello

Awatar użytkownika
harlem
Posty: 725
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:12
Lokalizacja: Mosina
Kontakt:

Post autor: harlem » 07 lis 2009, 11:54

PAWEŁ, w pierwszej bramie nie wiem czy chcesz zastosowac cieniowanie prętów, czyli w odcinkach środkowych mają najmniejszy przekrój a w miejscach dochodzących do łączen z górą i dołem będa miały pierwotny przekrój, (np. 30x30 przechodzi przez 16-17mm i kończy się znowu 30x30mm), no i oczywiście pojawią się czopowania zapewne, w miejscach łączeń. W tej drugiej bramie jest spory ciężar optyczny w górnej części, przez te liście. Odwrotnie niż w tradycyjnych, rezydencyjnych bramach. Jeśli dojedzie do realizacji to bedziesz miał fun z tej pracy, tak sądzę.

yakiba
Posty: 270
Rejestracja: 30 sty 2010, 15:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: yakiba » 10 sie 2010, 16:39

jak widzę takie projekty to sam najchętniej popróbował bym swoich sił w takiej robocie , niestety moja kuźnia za mała ... a na razie podziwiam i mam nadzieję Pawle ,że szybko zobaczymy pracę w realu

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROJEKTOWANIE - design”