Koła zębate - dopasowanie.

Projektowanie, rysunki, szkice

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Siewca
Posty: 173
Rejestracja: 13 gru 2013, 13:50
Lokalizacja: Katowice

Koła zębate - dopasowanie.

Post autor: Siewca » 08 lis 2014, 15:36

Panie i panowie - Pytanie do tych co to mają styczność ze skomplikowanymi elementami.

Załóżmy, hipotetycznie, że jedno koło zębate ma 20mm średnicy, a drugie ma 11 mm średnicy. jak dopasować ilość zębów i ich rozmiar??

Czy można to zrobić w jakimś programie komputerowym, czy też trzeba tu matematycznej głowy? W razie dodatkowych pytań załącze rysunek.
Ogień płonący w twoim sercu, to i młot myśli w twojej głowie - to najpotężniejsza kuźnia. Świat jest twoim kowadłem.

Awatar użytkownika
Kuba
Moderator
Posty: 1310
Rejestracja: 11 wrz 2011, 20:25
Lokalizacja: tu i tam :)

Post autor: Kuba » 08 lis 2014, 15:55

trzeba dokonac obliczen wytrzymałosciowych ale zasadniczo to duze koła zebate mają uzebienie o duzym module a małe o małym w tym przypadku bardzo mały moduł najlepiej jak bys powiedzial do czego te koła mają byc ? moduł dobierac trzeba też do srednicy koła mniejszego bo małe koło z duzymi zebami czyli duzym modułem nie bedzie w stanie wspólpracowac w tym przypadku moduł 1 pewnie trzeba zastosowac a reszta to juz obliczenia podstawianie do wzorow itp ;)

Awatar użytkownika
Siewca
Posty: 173
Rejestracja: 13 gru 2013, 13:50
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Siewca » 08 lis 2014, 16:02

No to mają być przekładnie do rozkładanego noża, więc nie będą otrzymywać praktycznie żadnych dużych obciążeń poza składaniem/rozkładaniem. Reszta naprężeń będzie skierowana w obudowe. Taki trochę zegarmowy mechanizm, grubość tych kół będzie w granicach 1mm.
Ogień płonący w twoim sercu, to i młot myśli w twojej głowie - to najpotężniejsza kuźnia. Świat jest twoim kowadłem.

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4298
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Post autor: Bodar » 08 lis 2014, 19:23

Proporcja średnic jest w stosunku 1,81 do 1 , i tak samo z zębami ma być
A najlepiej to wziąć książkę "Budowy maszyn" dla technikum mech. albo zajrzeć do poradnika warsztatowca.
Albo zrobić ze złotówki i 20-to groszówki, iglakiem wypiłować zęby. Koszt przekładni 1,20 zł.

Krzysztof Assman

Post autor: Krzysztof Assman » 08 lis 2014, 19:26

Bobodar , pochwal się nam w jaki sposób tak szybko oszacowałeś koszty materiału :lol:

Awatar użytkownika
Siewca
Posty: 173
Rejestracja: 13 gru 2013, 13:50
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Siewca » 09 lis 2014, 00:27

Wpadłem w Autocada z dodatkiem mechanical desktop.

Powiedzcie mi, czy laser wypali mi bardzo dokładnie taką zebatkę o średnicy 20mm, gdzie zęby będą miały mniej niż milimetr?
Ogień płonący w twoim sercu, to i młot myśli w twojej głowie - to najpotężniejsza kuźnia. Świat jest twoim kowadłem.

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4298
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Post autor: Bodar » 09 lis 2014, 08:51

No jasne, z dokł. do 0,1 mm to w zasadzie standard.

samwieszkto
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2012, 23:57
Lokalizacja: Bytom

Post autor: samwieszkto » 09 lis 2014, 14:39

Wręcz przeciwnie.
Standard to coprawda dokładność nawet 1/100 mm ale są też inne aspekty które niestety nie sprzyjają takim dokładnościom.
Cięcie laserem odbywa się w ten sposób że promień światła pada na materiał i rozgrzewa go go temperatury paru tysięcy stopni a strumień gazu wydmuchuje roztopiony materiał i jednocześnie chroni przed dostępem tlenu nie dopuszczając do zapalenia się materiału.
Głowica tnąca sterowana jest komputerem który definiuje rysunek jako zbiór punktów i łączących je wektorów ( prostych lub krzywych ) . Głowica przemieszcza się od punktu do punktu i nie jest to ruch płynny na całej długości ponieważ w każdym punkcie głowic na ułamek sekundy musi się zatrzymać.
Jeżeli jakieś fragmenty rysunku sa zdefiniowane jako bardzo duża ilość punktów ( naprzykład krzywdzące o małym promieniu ) to w tym miejscu może dojść do kumulacji zbyt dużej energii i w konsekwencji do nadtopienia materiału.
Żeby tego uniknąć programista dąży do tego żeby cięte kształty były w miarę możliwości wyrażonej w postaci funkcji a nie zbioru punktów ale do tego rysunek trzeba transportować do specjalnych programów a często zrobić go poprostu od nowa.
Kto chce wiedzieć więcej niech pogada z operatorem LaserJeta to się dokładnie dowie.
Z tego co wiem to o wiele lepsze możliwości daje cięcie wodą , ale żeby ciąć wodą takie drobne detale w stali trzeba ustawić parametry pracy urządzenia na największe możliwe ciśnienie a to doprowadza do szybkiego zużycia bardzo drogich dysz ; dlatego firmy tnące wodą przeważnie z oszczędności tną grubym strumieniem i niechętnie popisują się prawdziwymi możliwościami swoich zabawek.
Ale próbuj Siewca ; na szczęście mieszkasz w Katowicach więc napewno ktoś ci to dobrze zrobi .
Jak sobie nie poradzisz to daj znać ; może znajdę ci adres gdzie ci to zrobią.
Na szczęście mam kogo spytać. ;)

Awatar użytkownika
Siewca
Posty: 173
Rejestracja: 13 gru 2013, 13:50
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Siewca » 10 lis 2014, 08:32

Dzięki za pomoc! Wiesz, w Cadzie mogę sobie wygenerować rysunek i ograniczyć liczbę punktów o których mówisz. Fakt, że czasem bywa tak, że przy generowaniu zebów cad tworzy taką ilość punktów, że już nie sam laser jest problemem, a sterownik który "nie ogarnia" takiej ilości. Ale sprawdzałem i da się to ograniczyć do 6 punktów na ząb. Kosmetyka to już bardzo drobne pilniczki do metalu.
Ogień płonący w twoim sercu, to i młot myśli w twojej głowie - to najpotężniejsza kuźnia. Świat jest twoim kowadłem.

samwieszkto
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2012, 23:57
Lokalizacja: Bytom

Post autor: samwieszkto » 10 lis 2014, 10:25

No to powodzenia.

Awatar użytkownika
Siewca
Posty: 173
Rejestracja: 13 gru 2013, 13:50
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Siewca » 10 lis 2014, 11:24

Jak już elementy będą gotowe i wróca z cięcia, to dam znać i się pochwale.
Ogień płonący w twoim sercu, to i młot myśli w twojej głowie - to najpotężniejsza kuźnia. Świat jest twoim kowadłem.

samwieszkto
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2012, 23:57
Lokalizacja: Bytom

Post autor: samwieszkto » 10 lis 2014, 11:38

Wrzuć lepiej projekt techniczny tego noża z zębatym mechanizmem.
Ciekaw jestem co to wykombinowałeś .

Jeszcze tylko ci napiszę że ostatnio robiłem nóż ze stali D2 i za cholerę nie dało się go wyciąć laserem.
Chłopaki próbowali dwutlenkiem , helem , azotem. Za każdym razem wychodziło szpetnie.
W końcu się poddali i nóż musiałem wyciąć szlifierką i pilnikami.
Dlatego jak masz jakąś blachę trudnościeralną albo narzędziową to nie zapomnij wziąść jej trochę więcej na ewentualne próby palenia.

odi69
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2016, 13:52
Lokalizacja: g.Galewice

Re: Koła zębate - dopasowanie.

Post autor: odi69 » 09 mar 2016, 12:03

Co to ciecia leserem to do ciecia stali czarnych używa się tlenu, a do kwasówki i aluminium azot.

Większy problem to blachy miękkie np aluminium gdzie krawędź palenia przy większych grubościach nie jest gładka, ponieważ się łatwo nadtapia. Problem również stanowią blachy ze zbyt dużą ilością krzemu. Przy blachach twardych i trudnościeralnych (Hardox) łatwiej uzyskać dobrą dokładność przy małych elementach i gładką powierzchnię krawędzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROJEKTOWANIE - design”