Jak zespawać przęsło, aby się nie powyginało od temperatury?

MAG, TIG, PLAZMA, LASER

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
jolo
forumoholik
Posty: 1117
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:15
Lokalizacja: Olkusz okolice

Post autor: jolo » 13 lut 2011, 23:09

Salaputro pisze:Najprościej jest ustawić gaz podczas spawania patrząc kiedy spaw nie utlenia się i nie tworzą się pęcherze gazowe w spoinie, w moim przypadku przepływ jest ustawiony na poziomie ok 9 l/min.
(Uchwyt MB25 - czyli nie najmniejszy)
dokładniej jest ustawiać nie na grubość drutu tylko fi otworu dyszy gazowej , (nie pamiętam jaki przelicznik , może na googlach znajdziecie) , choć uważam że najlepiej experymentalnie, jest zbyt dużo niewiadomych, zmiennych, aby tu jakieś wzory podstawiać, np wystarczy skręcony przewód jeśli jest np 4,5m , moze ograniczać przepływ gazu, Ja mam uchwyty 350A, przepływ w granicach 9-14L, ArCo2 (Podgrzewanie ogranicza mi znacznie zużycie gazu)

Awatar użytkownika
dambas
Posty: 274
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:28
Lokalizacja: Stara Wieś/ Lublin

Post autor: dambas » 17 lut 2011, 00:22

O co chodzi z tym podgrzewaczem gazu? Ja mam bestera 280 magster i jest z tyłu jakieś gniazdo....

Awatar użytkownika
Menes
Posty: 60
Rejestracja: 07 wrz 2010, 12:55
Lokalizacja: Charlęż koło Lublina
Kontakt:

Post autor: Menes » 17 lut 2011, 05:38

Przy długotrwałym spawaniu z dużym przepływem gazu który gwałtownie rozpręża się w reduktorze potrafi zamarznąć i chwilowo uniemożliwić przepływ gazu a nawet uszkodzić reduktor. Dlatego przy bardziej masowych pracach stosuje się podgrzewacze, montowane pomiędzy butlą a reduktorem. http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ory=0&sg=0

yoga4
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2011, 10:59
Lokalizacja: Bartkowice

Ile gazu do maga

Post autor: yoga4 » 21 kwie 2011, 10:55

Witam
ustawienie reduktora 10 x grubość drutu czyli np. 0,8 drut to 8l gazu ,tak mówią.Ale każda spawarka jest inna więc to tylko teoria ja mam spawarke 280A.przepływ gazu 6l na drucie 1,0 nie szlakuje spawa super ,wiadomo w warsztacie zamkniętym ,na dworze 10 do max 20 potem osłony bo byście poszli z torbami płacąc za gaz .Polecam mieszankę ArCo lepiej się spawa mniej odprysków ładniejszy spaw. :mrgreen:

Awatar użytkownika
lucian
Posty: 86
Rejestracja: 01 lis 2018, 10:43
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jak zespawać przęsło, aby się nie powyginało od temperatury?

Post autor: lucian » 03 lis 2018, 17:06

Spawanie w osłonie gazów na dworze to błąd w sztuce. Powiew wiatru potrafi zdmuchnąć osłonę gazową i wychodzą lipne spoiny. Podobnie jest przy przeciągach w pomieszczeniu.

Odkształceniom przy spawaniu zapobiega się przez wcześniejsze ustawienie elementów pod kątem tak by po odkształceniu uzyskać żądany kąt. Są do tego tabelki podające technikę spawania ilość ściegów w spoinie i kąty ustawienia elementów przed spawaniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CIĘCIE I SPAWANIE - cutting and welding”