Czterotakt

MAG, TIG, PLAZMA, LASER

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Raven
Posty: 16
Rejestracja: 03 paź 2015, 20:58
Lokalizacja: Podkarpacie

Czterotakt

Post autor: Raven » 17 maja 2018, 00:08

Witam.
Ostatnio zepsuł mi się układ sterujący posuwem w mig/mag a że jest po gwarancji to oddałem do tutejszego "elektronika magika", naprawił dał gwarancję na rok, skasował 530zł- życie jest piękne! :)
Spawarka to Weldman Maxi Mig 330 4x4, fajny sprzęt jak za te pieniądze. Jedyne minusy jak dla mnie to brak czterotaktu i wentylator, który hałasuje niemiłosiernie kiedy słucha się go przez 10 godzin dziennie. Pytam więc tego magika czy nie dałoby się jakoś łatwo zamontować tam czterotaktu, no i żeby wentylator nie pracował wtedy kiedy nie musi. Popatrzył chwile w chmury i mówi; Arduino albo Raspberry Pi albo coś w ten deseń a do tego jego sąsiad jest informatykiem to by zaprogramował... :shock:
Przecież na Arduino można postawić obrabiarkę CNC, a ja chcę tylko czterotakt i żeby wiatrak nie hałasował! :facepalm:
Czy czterotakt można zrobić na jakimś prostym przełączniku/przekaźniku?
Spawarka ma kontrolkę od przegrzania więc musi być jakiś termistor który uruchamia alarm, na ile stopni mniej dobrać ten sterujący wiatrakiem?
Napięcie silnika posuwu i podgrzewacza to 36V więc ewentualna elektronika musi z tym współpracować lub dołożę trafo np.12V jeśli trzeba.
Pozdrawiam.
"Jeżeli w ogóle warto coś robić, to warto to robić dobrze" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
nolte
Posty: 191
Rejestracja: 11 wrz 2014, 09:17
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Re: Czterotakt

Post autor: nolte » 17 maja 2018, 18:55

Moze na elektrodzie zapytaj.

bonzo.PL
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2019, 14:42
Lokalizacja: 78-320

Re: Czterotakt

Post autor: bonzo.PL » 13 paź 2019, 15:09

4-takt to chyba w zajarzeniu elektrodą wolframową??
-a drutem to PULS.nie wszystkie mają.
Podstawić nowy wentylator ,zobaczyć czy mniej hałasuje.
-1019.10.30
Muszę poprawić swoją wypowiedź
W mig-mat do aluminium 4-takt jednak jest.(ale to wszystko idzie do przodu)
MAGNUM MIG 270 W 400V 280A 4x4 -4 takt jest zmiana polaryzacji.brakuje mi w zestawie wkładu teflon do drutu al- i rolek podajnika do drutu al.
Dlatego przymierzam się do
MIGOMAT Magnum MIG 280 Puls Synergia spawarka AL
Ta ma wszystko tylko 1000 zł różnicy.
Minus tych spawarek praca na dworze wilgotne warunki -trzeba się zabezpieczyć przed brakiem jednej fazy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CIĘCIE I SPAWANIE - cutting and welding”