Maska spawalnicza

MAG, TIG, PLAZMA, LASER

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
walek
Posty: 174
Rejestracja: 12 maja 2015, 11:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Maska spawalnicza

Post autor: walek » 09 lut 2019, 17:50

Panowie filtry do masek z pleksi wyjmijcie i umyjcie ciepłą wodą z płynem do naczyń i na jakiś czas starczy a jak się zakleja odpryskami to znaczy, że głowa spawaczowi spada za nisko ;) .
Szybki filtry koszt od 1pln do 1.5pln więc raz w rok zamiast flaszki kupuje się 30 szt i starcza na lat kilka :D
Jak nie spawacie kwasu czy alu to kupcie sobie taką maskę i co niektórzy się zdziwią jaka ergonomia pracy jest, nawet bez problemu maska wchodzi i nie przeszkadza.

https://www.centrumspawalnicze.pl/przyl ... R6EALw_wcB
Ten model jest super miękkie tworzywo, lekka i cena zajefajna, podnosisz filtr i masz super maskę do szlifowania, żadna iskierka do oka się nie wpierdzieli.
U mnie w firmie zawodowi spawacze używają masek pasywnych i nikt w okularach nie chodzi :D
Takie rurki jak na filmie i większe 1430mm i 30mm ścianka, chłopaki u mnie spawają też. :facepalm: film poglądowy nawet w za wielką wodą spawacze spawają w pasywnych i pare kilo elektrod dzień w dzień.
https://www.youtube.com/watch?v=-aKBrb4Hwio
Postęp polega na tym, że na wszystko potrzeba coraz mniej czasu, a coraz więcej pieniędzy. :mrgreen: Francis Albert Sinatra

Awatar użytkownika
doman1001
Posty: 289
Rejestracja: 10 mar 2018, 17:16
Lokalizacja: Kielce

Re: Maska spawalnicza

Post autor: doman1001 » 09 lut 2019, 18:28

Tego ESABa używam od lat i naprawdę komforcik jest i pole widzenia szerokie :)

Awatar użytkownika
Achmed
Posty: 246
Rejestracja: 18 lis 2015, 09:11
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Maska spawalnicza

Post autor: Achmed » 09 lut 2019, 19:21

doman1001 pisze:
09 lut 2019, 18:28
Tego ESABa używam od lat i naprawdę komforcik jest i pole widzenia szerokie :)
Gdybyś miał kiedyś speedglasa na głowie to byś zobaczył dopiero szerokie pole widzenia :D.

Nie dość ze jest duży filtr to masz po bokach dwie szybki o szerokim kącie przyciemnione na stałe na din 5 .

Jest to super ale pod warunkiem ze nikt nie spawa obok ciebie i ze masz stanowisko tylko dla siebie jako spawacz.

Super jest to gdy pracujemy z kimś ( pomocnikiem ) bo mamy większą koordynacje i zgranie , po za tym widzimy co się dzieje obok nas

optyka speedgasa w wersji xx jest fajna ale wersja xxi to już ferrari - ma się wrażenie jak by się miało okulary ochronne od szlifowania a nie zielone szkło spawalnicze

system adflo działa wyśmienicie i dla lepszej efektywności stosuje w nim dodatkowe filtry kupowane na metry dzięki czemu wychodzi mnie to 20 gr sztuka ale za to przedłużam zywotności filtra głównego do takiego stopnia ze użytkowanie tego jest po prostu tanie .

Baterie są mocne z jedna duża spokojnie spawam 10 godzin ładując w przerwach a z dwoma to już luzik , baterie są dobrej jakości i długo trzymają
Każda cześć można dokupić oddzielnie

odkąd uzytkuje speedglasa w wersji adflo z nawiewem nie wyobrażam sobie już spawania bez przyłbicą z nawiewem i fitrami ponieważ jak widzę codziennie jak wyglądają filtry to uświadamiam sobie co wdychałem i jak sobie szkodziłem


Ostatni po prawej to filtr który wymieniam co 3 godziny - Tak wygląda to świństwo które wdychamy w płuca.

Wychodzi 3-5 dziennie razy 22 dni - 66 sztuk razy 12 mies to jakieś 800 sztuk

Refleksja nasuwa się sama............ :facepalm:


film pokazujacy polewidzenia speedglasa oraz wersje filtrów

https://www.youtube.com/watch?v=gO4tw4xyQ8A

a na samym dole róznice optyczne w wersji xx/ xxi - Obie mam i użytkuje
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Fabiusz
Posty: 69
Rejestracja: 09 mar 2017, 17:48
Lokalizacja: Piła

Re: Maska spawalnicza

Post autor: Fabiusz » 23 lut 2019, 00:08

od jakiegoś czasu używam takiej maseczki, po zakupie poprzednie wywaliłem na śmieci, może nie ma tak szerokiego pola widzenia ale naprawdę wygodna, po pare godzin dziennie potrafie w niej chodzić bez większego dyskomfortu :D
https://www.youtube.com/watch?v=o3wq_pYU9TU
Duże dziecko duże zabawki

Pini
Posty: 5
Rejestracja: 12 sty 2020, 20:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Maska spawalnicza

Post autor: Pini » 06 lut 2020, 21:35

Achmed pisze:
09 lut 2019, 19:21
doman1001 pisze:
09 lut 2019, 18:28
Tego ESABa używam od lat i naprawdę komforcik jest i pole widzenia szerokie :)
Gdybyś miał kiedyś speedglasa na głowie to byś zobaczył dopiero szerokie pole widzenia :D.

Nie dość ze jest duży filtr to masz po bokach dwie szybki o szerokim kącie przyciemnione na stałe na din 5 .

Jest to super ale pod warunkiem ze nikt nie spawa obok ciebie i ze masz stanowisko tylko dla siebie jako spawacz.

Super jest to gdy pracujemy z kimś ( pomocnikiem ) bo mamy większą koordynacje i zgranie , po za tym widzimy co się dzieje obok nas

optyka speedgasa w wersji xx jest fajna ale wersja xxi to już ferrari - ma się wrażenie jak by się miało okulary ochronne od szlifowania a nie zielone szkło spawalnicze

system adflo działa wyśmienicie i dla lepszej efektywności stosuje w nim dodatkowe filtry kupowane na metry dzięki czemu wychodzi mnie to 20 gr sztuka ale za to przedłużam zywotności filtra głównego do takiego stopnia ze użytkowanie tego jest po prostu tanie .

Baterie są mocne z jedna duża spokojnie spawam 10 godzin ładując w przerwach a z dwoma to już luzik , baterie są dobrej jakości i długo trzymają
Każda cześć można dokupić oddzielnie

odkąd uzytkuje speedglasa w wersji adflo z nawiewem nie wyobrażam sobie już spawania bez przyłbicą z nawiewem i fitrami ponieważ jak widzę codziennie jak wyglądają filtry to uświadamiam sobie co wdychałem i jak sobie szkodziłem


Ostatni po prawej to filtr który wymieniam co 3 godziny - Tak wygląda to świństwo które wdychamy w płuca.

Wychodzi 3-5 dziennie razy 22 dni - 66 sztuk razy 12 mies to jakieś 800 sztuk

Refleksja nasuwa się sama............ :facepalm:


film pokazujacy polewidzenia speedglasa oraz wersje filtrów

https://www.youtube.com/watch?v=gO4tw4xyQ8A

a na samym dole róznice optyczne w wersji xx/ xxi - Obie mam i użytkuje
Siemka Achmed. Mam pytanie gdzie kupujesz ewentualnie jakie filtry wstępne na metry?

Awatar użytkownika
Achmed
Posty: 246
Rejestracja: 18 lis 2015, 09:11
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Maska spawalnicza

Post autor: Achmed » 07 lut 2020, 21:48

Na allegro szukaj po hasłem mata filtracyjna / Włóknina Filtracyjna G4 jako wstępny filtr a
f7 lub f9 jako dokladniejszy , pomocnczy .

f7 ma mniejsze opory przy tloczeniu powietrza jak f9 ale za to f9 wiecej zatrzymuje na sobie

Pini
Posty: 5
Rejestracja: 12 sty 2020, 20:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Maska spawalnicza

Post autor: Pini » 04 mar 2020, 07:49

Ok dzieki Achmed

Pini
Posty: 5
Rejestracja: 12 sty 2020, 20:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Maska spawalnicza

Post autor: Pini » 04 mar 2020, 07:58

Kupiłem mate filtracyjną do rekuperatorów g4 14mm łączoną weglem aktywnym ale ma skubana bardzo małą gęstość. Wątpie czyda radę zastąpić orginalny wstępny. Jak masz może jakiegos linka do tych Twoich wynalazkow będę wdzięczny. Co sprawdzone to sprawdzone 😃

ODPOWIEDZ

Wróć do „CIĘCIE I SPAWANIE - cutting and welding”