cynkowanie elektrolityczne ogrodzenia

Techniki ślusarskie

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

das
Posty: 36
Rejestracja: 13 wrz 2010, 22:54
Lokalizacja: Głogów

cynkowanie elektrolityczne ogrodzenia

Post autor: das » 02 gru 2017, 13:59

myślę o ocynkowaniu elektrolitycznie ogrodzenia z profila 80x20. czy ktoś cynkował tak ogrodzenie? jakieś opinie.

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: cynkowanie elektrolityczne ogrodzenia

Post autor: BANAN » 03 gru 2017, 07:17

Po pierwsze cieniutka warstwa cynku, po drugie jeszcze trzeba znaleźć galwanizernię dysponującą tak dużymi wannami, a to już jest wyzwanie.
Kontakt 517355290

Grzechu
Posty: 60
Rejestracja: 04 gru 2015, 19:26
Lokalizacja: Brzeg

Re: cynkowanie elektrolityczne ogrodzenia

Post autor: Grzechu » 03 gru 2017, 19:53

Ja kilkukrotnie cynkowałem elektrolitycznie. Tak jak napisał Banan warstwa cynku jest cienka ale chyba nie stanowi to zbytniego problemu, trochę gorszą sprawą jest to że ocynkowane zostaną tylko powierzchnie zewnętrzne- środek profila nie będzie pokryty cynkiem. Ponoć (wg. cynkowni) wytwarza się w środku warstwa pasywna i korozja nie postępuje.Dużym plusem jest to że odpada upierdliwość związana z usuwaniem farfocli i innych zanieczyszczeń jakie powstają przy cynkowaniu ogniowym- powierzchnia ocynkowana idealnie odwzorowuje wygląd detalu czyli jak sobie przygotujesz, tak będziesz miał, dotyczy to również spawów (kto cynkował ogniowo ten wie o czym piszę).Podobnie jak przy cynkowaniu ogniowym wszystkie profile muszą być przewiercone na obu końcach z tym że tutaj nie ma znaczenia z której strony, chodzi tylko o możliwość wypłukania ze środka kwasu.
Ja korzystam z usług cynkowni w Boguszycach koło Oleśnicy, cynkują detale o długości max ok. 8 metrów.

das
Posty: 36
Rejestracja: 13 wrz 2010, 22:54
Lokalizacja: Głogów

Re: cynkowanie elektrolityczne ogrodzenia

Post autor: das » 03 gru 2017, 20:28

obawiam się właśnie tej warstwy pasywnej, cynkowałeś profile?

blaster
Posty: 47
Rejestracja: 04 lut 2016, 14:45
Lokalizacja: Twardogóra

Re: cynkowanie elektrolityczne ogrodzenia

Post autor: blaster » 04 gru 2017, 06:26

Witam. Też cynkuje w Boguszycach od paru lat, nie ma problemu z profilami. Lepiej jest dać ocynk pod farbę proszkową niż podkład, chodzi o zarysowania, a trwałość ocynku nie ma aż tak dużego znaczenia jeśli go malujesz.

das
Posty: 36
Rejestracja: 13 wrz 2010, 22:54
Lokalizacja: Głogów

Re: cynkowanie elektrolityczne ogrodzenia

Post autor: das » 04 gru 2017, 12:23

ale nie wypływa rdza z profili po cynkowaniu elektrolitycznym? w środku przecież nie ocynkuje

blaster
Posty: 47
Rejestracja: 04 lut 2016, 14:45
Lokalizacja: Twardogóra

Re: cynkowanie elektrolityczne ogrodzenia

Post autor: blaster » 05 gru 2017, 06:27

Jak ma wypływać? Musisz zrobić otwory w odpowiednim miejscu, nie na samym dole profila tylko zboku trochę wyżej od dna tak żeby to co ma spłynąć osiadło i odparowało, jeśli dobrze wszystko pospawane, nigdzie woda się nie dostanie to z kondensacji pary nie ma jej dużo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „ŚLUSARSTWO - locksmithing”