Potrzebuję Pomocy przy nagolenniku / zdobyte doświadczenie dotychczas

Hełmy, zbroje itp.

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Rozpie
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2015, 18:53
Lokalizacja: Szczecin

Potrzebuję Pomocy przy nagolenniku / zdobyte doświadczenie dotychczas

Post autor: Rozpie » 03 lip 2017, 23:13

Witam chciałbym się zapytać ja zrobić nagolennik ? jak zmierzyć nogę aby dobrze pasowało ? Przy okazji chciałbym Wam pokazać co udało mi się do tej pory zrobić :
Tutaj robiłem elementy na nogi. Wcześniej one wyglądały strasznie nie pracowało wszystko jak należy, teraz wziąłem się za przerabianie i odnowienie tego zobaczyłem gdzie błędy porobiłem i zacząłem wnioskować jak to zrobić. Wydaje mi się że już następnym razem będę wiedział. Tak wiem o tym elementy nie dolegają do siebie idealnie są tam szczeliny ( największa to chyba od 2 - 5 mm o ile się nie mylę ). Też miałem spawany nakolannik ( po raz pierwszy wykonywałem bo nie wiedziałem jak i jeszcze nie dokończyłem ponieważ kompletuje wszystkie elementy ze sobą a później szlifuję itp ) a spawany ponieważ troszkę za dużo siły użyłem :)

Jeżeli zrobiłem jakieś błędy to proszę o doradzenie jak powinienem to prawidłowo wykonać. Bardzo Dziękuję za drobne wskazówki.

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Mój Strój ( Król Nazguli z władca pierścieni )

Obrazek
tutaj mamy metodę repusowania :

Znak Supermana S ----
Obrazek
Serduszko ----
Obrazek
Róża -----

Obrazek
Jeżeli źle post napisałem lub w nie odpowiednim dziale to Przepraszam.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2017, 09:39 przez Rozpie, łącznie zmieniany 2 razy.

graffic

Re: Potrzebuję Pomocy przy nagolenniku / zdobyte doświadczenie dotychczas

Post autor: graffic » 04 lip 2017, 09:09

Rozpie

parę rzeczy:
- jak możesz załącz zdjęcia normalnie na serwer FK (jak załącznik) - zaciągane fotki przez linkowanie lubią znikać, zmieniać się itd. - a przez to forum traci
- ad Twojego pytania - na YT - są filmiki instruktażowe (generalnie ciężko napisać jak to zrobić - łatwiej zobaczyć / pokazać) :) - ja jak robiłem to robiłem przynajmniej 1-2 próby (najpierw szablon z papieru, i dwie próby w metalu - za każdym razem korygując szablon i zamieszczając na szablonie stosowne adnotacje
- jest też dostępna literatura w tym zakresie (na pewno da radę znaleźć coś na necie - nawet pdf) - np. Techniques of medieval armour reproduction. The 14th century - autor Price Brian R. - wydanie z 2000 r. (po angielsku)
- można tez przejechać się do muzeum - i pooglądać zbroje (nawet te z XIX w) i podpatrzeć jak to było zrobione (zapinanie, nitowanie itd. - ja tak robiłem, jak nie miałem materiałów ikonograficznych)

Rozpie
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2015, 18:53
Lokalizacja: Szczecin

Re: Potrzebuję Pomocy przy nagolenniku / zdobyte doświadczenie dotychczas

Post autor: Rozpie » 04 lip 2017, 09:44

Oki poprawiłem już. Ja zrobiłem szablon z kartki A4 sobie i podzieliłem patrząc na szerokość i narysowałem na nim pół koło. Tylko że jak narysowałem pół kolo to mam ok 5 cm od krawędzi do początku koła. Jak dla mnie to póki co to jest za mało musiałbym dodać tak ok 3 cm jak na moje oko. Eric Dude ma filmik itp to już widziałem tylko nie wiem jak to wyskalować odpowiednio.

Rozpie
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2015, 18:53
Lokalizacja: Szczecin

Re: Potrzebuję Pomocy przy nagolenniku / zdobyte doświadczenie dotychczas

Post autor: Rozpie » 04 lip 2017, 13:12

Tak wygląda etap powstawania nagolenników u mnie. Robię to oczywiście na zimno

1 :Obrazek

2: Obrazek

3 : Obrazek

4: Obrazek

Czy dobrze robię czy źle ? Ta zbroja ma po prostu fajnie wyglądać itp i żeby też dało się w tym chodzić normalnie. troszkę mam za krótkie z tego względu że zaraz pod nakolannikiem mam 6 elementów a później idzie nagolennik. Dziękuję za wszelką pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „ PŁATNERSTWO - armorer's trade”