EO - galeria bieżącej produkcji

Hełmy, zbroje itp.

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
EO
Posty: 159
Rejestracja: 26 lut 2010, 12:02
Lokalizacja: W-wa

EO - galeria bieżącej produkcji

Post autor: EO » 20 lip 2011, 14:34

Wszyscy się chwalą, to ja też :) Zabrałem się za klepsydry z jednego kawałka:

Link do fotek

Nie było tak źle, jak się spodziewałem, powiedziałbym, że zrobienie samego przewężenia było w tym wszystkim najprostsze. Wyłożyłem się trochę na tym, co zwykle - rzeczy, które wydają mi się już wygładzone i wyrównane przy szlifie okazują się wcale takimi nie być :)

Czeka mnie jeszcze docięcie mankietu, który się w produkcji nieco zwichrował, i ponownie przeszlifowanie paru miejsc - przy polerce wyszły tam za duże ślady.

Mam nadzieję, że w tym tygodniu uda mi się skończyć całość razem z palcami (łuskowymi).

magicwojtek
Posty: 14
Rejestracja: 16 wrz 2010, 14:32
Lokalizacja: Toruń

Post autor: magicwojtek » 20 lip 2011, 16:00

jestem ciekaw efektu koncowego. z jakiej blachy robiles ?

Awatar użytkownika
EO
Posty: 159
Rejestracja: 26 lut 2010, 12:02
Lokalizacja: W-wa

Post autor: EO » 20 lip 2011, 19:06

Ja też jestem ciekaw efektu końcowego :) Po dłuższej bitwie z myślami rozkloszowałem trochę bardziej mankiet - zrujnowałem sobie polerkę, ale klepałem przez szmatę, więc bardzo się nie pokiereszowało.

Blacha to 45-ka 1mm. Przy okazji wyszło mi, jak bardzo się to dziadostwo hartuje przy kuciu - szlifowałem tę rękawicę razem z jakimiś innymi elementami, niekutymi, i podczas gdy tamte się szlifowały prawie jak zwykła, nieklepana St3, tutaj, żeby zedrzeć wszystkie ślady kucia, siedziałem prawie cały dzień...

Mam taki podstępny plan, żeby spróbować całość jeszcze podhartować - rozżarzyć, a potem dość wolno schłodzić (15-20s) i zobaczyć, co się stanie :)

magicwojtek
Posty: 14
Rejestracja: 16 wrz 2010, 14:32
Lokalizacja: Toruń

Post autor: magicwojtek » 20 lip 2011, 21:47

ja bym juz nie probowal ;p.ostrzej walczyc nie bedziesz,a jak zle zahartujesz to szkoda rekawicy ;-)

Mankiet nie za waski ?
cos o szlifowaniu wiem.mam tasak, z 50 hf chyba (ta blacha paskowana) .prawie nic sie nie szlifuje :/. masz moze na to jakis sposob ?

Awatar użytkownika
EO
Posty: 159
Rejestracja: 26 lut 2010, 12:02
Lokalizacja: W-wa

Post autor: EO » 20 lip 2011, 22:43

Mankiet, jak pisałem wyżej, rozkloszowałem bardziej, na zdjęciach jest sprzed tego zabiegu.

Co do hartowania - zobaczymy, kusi mnie, żeby spróbować... Jedynka jest trochę za cienka, żeby używać takiego sprzętu ostro bez hartowania; ja oczywiście ostro się nie biję, ale chciałbym umieć zrobić tak, żeby się w tym ostro bić dało. Poza tym, jak oglądam zdjęcia zachowanych oryginałów, to blacha na nich (przynajmniej przy krawędziach) nie ma nawet milimetra, wygląda jak papier - to musiało być hartowane, nie ma siły.

Jeśli tasak masz zahartowany, to raczej dupa zbita :) Ja kiedyś miecz trochę doszlifowywałem i nawet się udało, ale to był bardzo kosmetyczny szlif, a jeździłem kątówką parę godzin...

Awatar użytkownika
Maleus
Posty: 423
Rejestracja: 02 sty 2010, 11:47
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:

Post autor: Maleus » 21 lip 2011, 12:20

Sympatyczna rękawica, ale moim zdaniem śródręcze jest nieco za długie - włącznie z kciukiem. Być może wygląda tak tylko na zdjęciach lub kształt mankietu prowokuje takie wrażenie. Jeśli to możliwe, włóż dłoń do środka, chwyć za miecz lub cokolwiek zbliżonego średnicą i zrób zdjęcie - na pewno będzie bardziej wymowne;)

Awatar użytkownika
EO
Posty: 159
Rejestracja: 26 lut 2010, 12:02
Lokalizacja: W-wa

Post autor: EO » 21 lip 2011, 14:12

Właśnie z tym śródręczem miałem kłopot - porównując z oryginałami faktycznie wychodzi za długie... Zrobiłem przewężenie w miejscu przegubu nadgarstka - powinno być wyżej? Sam już nie wiem...

Awatar użytkownika
Maleus
Posty: 423
Rejestracja: 02 sty 2010, 11:47
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:

Post autor: Maleus » 21 lip 2011, 14:53

Ogólnie rękawica wygląda na nieco za długą. Być może to zaburzenie proporcji - zbyt długie śródręcze w stosunku do mankietu, przesunięcie przegubu o 1 cm mogłoby wiele zmienić. Można by ściąć kilka mm po górnej krawędzi, też by pomogło. W każdym razie - rękawica jest ładna i jeśli jest wygodna to zasadniczo pozostałe problemy schodzą na dalszy plan ;)

Awatar użytkownika
EO
Posty: 159
Rejestracja: 26 lut 2010, 12:02
Lokalizacja: W-wa

Post autor: EO » 21 lip 2011, 15:07

Chyba faktycznie jest za długa... Ale przynajmniej mam jakiś odnośnik do następnych :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „ PŁATNERSTWO - armorer's trade”