Budujemy Młot Pneumatyczny.

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 19 mar 2010, 05:16

W tym pdf-ie nie ma nic poza propozycją prowadzenia bijaka, mnie bardziej by interesowała pneumatyka i jej sterowanie.
Kontakt 517355290

smyk25
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2010, 16:53
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: smyk25 » 19 mar 2010, 07:07


Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 19 mar 2010, 07:13

smyku wszystko zależy co chcesz kuć.Jeśli chcesz mieć możliwość podłorzenia pod bijak żłobnika, przecinaka lub przebijaka ,to warto ten temat drążyć i dążyć do celu budując młot sprężarkowy,choć takie możliwości dają także młoty spadowe:sznurowe,pasowe czy deskowe.Natomiast jeśli chcesz przekuć okrąglak na płaskownik,czy przefakturować pręt lub ściągnąć grocik ,to wystarczy ci młot resorowy,a jak go zbudować znajdziesz w temacie budujemy młot resorowy,tam też znajdziesz co nieco na temat młotów spadowych.Co do schematu to dobrze by było zobaczyć go w przekroju, jak są ustawione kanały w rozdzielaczu i przekrój cylindra z tłokiem.
Kontakt 517355290

Robert W.
Posty: 547
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:01
Lokalizacja: Góral z Pienin

Post autor: Robert W. » 19 mar 2010, 07:26

trzeba zacząć od kasy jaką chcecie przeznaczyć na młot i dopiero szukać odpowiedniego projektu których na zagranicznych forach jest parę wersji :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kujuś
Moderator
Posty: 213
Rejestracja: 28 sie 2009, 23:01
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka/Wrocław
Kontakt:

Post autor: Kujuś » 21 mar 2010, 10:24

Witam dawno się nie udzielałem w temacie co do młota ale nazbierałem już wszystkie elementy do swojego , i w maju zabieram się za budowę :-) Aktualnie mając chwile czasu postanowiłem wrzucić obliczenia co i jak po kolei żeby ten młot obliczyć , ja zaczynałem od parametrów sprężarki jako danych jak dopiero będziecie szukać sprężarki to zaczynajcie od siły udaru itd , mam nadzieje że komuś pomoże ;-)
Obrazek
Konstrukcja nośna i szabota ma być z dwuteownika 350 mm ;-)

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 22 mar 2010, 05:14

Trzymam kciuki za powodzenie zamierzenia.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
Kujuś
Moderator
Posty: 213
Rejestracja: 28 sie 2009, 23:01
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka/Wrocław
Kontakt:

Post autor: Kujuś » 05 sty 2011, 02:38

Z nowym rokiem nowe pomysły , tzn pomysły stare jak świat tylko wizje wykonania co rusz to inne , męczy mnie młot sprężarkowy i wymęczył stworzyłem taki projekt:
Obrazek
Założyłem tu wykorzystanie jako cylindra od bijaka tulei od ursusa 360 ( 21 cm wys , 9,5 cm śr ) Cylinder sprężarki to cylinder od Władimirca T-25 ożebrowany ( 24 cm wys , 10,5 cm śr ) umocowanie cylindrów po ich zatoczeniu wpasować je w 2 blachy tworzące wraz z cylindrami coś ala blok cylindrowy . Jedyną innowacją w porównaniu z młotami fabrycznymi było by zastosowanie jednostronnego działania tłoków ( siła w stosunku do rozmiarów spadanie ale wykonanie staje się bardzo proste ( sprężarka na ciągnikowym tłoku i korbowodzie , a w cylindrze roboczym brak problemów z uszczelnieniem bijaka ) rozrząd wykonany w sposób również odmienny aczkolwiek wydaje mi się że powinien być skuteczny i niezawodny już nie mówiąc o kosztach wykonania rozrządu suwakowego a mojego patentu.
Obrazek
Ogólnie rozrząd składa się z zaworu kulowego zaworu zwrotnego i zaworu bezpieczeństwa na 1,5 atn Działanie tego wygląda tak jeżeli uruchamiamy młot i mamy powiedzmy 2 tłoki na samym dole i zamknięty zawór sterujący wtedy ruch sprężarki do góry bez ujścia spowoduje wypchniecie przez zawór bezpieczeństwa tego powietrza przy ruchu w dół zawór bezpieczeństwa się zamknie i podciśnienie otworzy zawór zwrotny i przez niego podciągnie bijak w gore przy dolnym zwrocie zawór się zamknie przy ruchu w górę wypchnie przez zawór kolejną porcje i podciągnie do góry ( po dojściu bijaka do samej góry tłok otworzy zawór działający na popchniecie przez tłok i ten wpuści powietrze ) . Przy przejściu do pracy otwierając lekko zawór ( bijak opada trochę i jest podciągany do samej góry ) przy większym otwarciu powinien swobodnie spadać na cały możliwy skok przy otwarciu na maxa powinno być uderzenie z do dmuchem ( czy tak będzie jak w teorii tego nie wie nikt ) Wymiary rur i tej armatury póki co pominąłem bo to możne być najtrudniejszy agreement w doborze za małe będą powodować ogromne straty za duże stworzą przestrzeń szkodliwą i też będzie to nie za dobre . Co sądzicie o takim czymś , póki co realizacji nie mam w planach ( muszę poskładać najpierw młotek z obcą sprężarką ) ale może ktoś takie coś robił ew mu te wypociny coś dadzą :mrgreen:

diave
Posty: 18
Rejestracja: 31 sie 2009, 23:29
Lokalizacja: Kuznocin

Post autor: diave » 25 sty 2011, 03:47

Może wyskoczę jak Filip z konopii, ale mi się takie cacko podoba.
http://www.youtube.com/watch?v=haNzF4G6 ... re=related

mgrslonio
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2010, 11:25
Lokalizacja: lublin

Post autor: mgrslonio » 06 lut 2011, 21:09

to i ja się dorzucę linkiem

http://chriscoleman.com/stuff/

Awatar użytkownika
Blady
Posty: 119
Rejestracja: 20 cze 2010, 09:19
Lokalizacja: Byczyna

Post autor: Blady » 06 lut 2011, 21:24

mgrslonio pisze:to i ja się dorzucę linkiem

http://chriscoleman.com/stuff/
Jaki jest przyblizony koszt materiału i wykonania takiego młota?
pomysłowość jest trzecią ręką rzemieslnika:)

http://artifex-rzemioslo.pl/?strona=o_nas

Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 259
Rejestracja: 29 sie 2009, 20:11
Lokalizacja: zzz
Kontakt:

Post autor: Wilk » 07 lut 2011, 12:56

Zobacz najpierw jaką on to sprężarką napędza...

Awatar użytkownika
Blady
Posty: 119
Rejestracja: 20 cze 2010, 09:19
Lokalizacja: Byczyna

Post autor: Blady » 07 lut 2011, 20:05

Nie mam pojęcia:) nie znam sięna tym.
Co to za wynalazek?
pomysłowość jest trzecią ręką rzemieslnika:)

http://artifex-rzemioslo.pl/?strona=o_nas

Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 259
Rejestracja: 29 sie 2009, 20:11
Lokalizacja: zzz
Kontakt:

Post autor: Wilk » 08 lut 2011, 14:52

Na tym filmiku w tle widać potężną sprężarkę tłokową, która zasila siłownik tego młota. Bez niej młot by nie mógł pracować. Aby działał, musiał byś mieć oprócz samego młota dość dużej wydajności kompresor, który by to obsługiwał...

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 08 lut 2011, 17:32

Kujuś nie wróżę powodzenia dla twojego pomysłu,jak powietrze ma podnosić tłok?
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
Blady
Posty: 119
Rejestracja: 20 cze 2010, 09:19
Lokalizacja: Byczyna

Post autor: Blady » 09 lut 2011, 17:24

Wilk pisze:Na tym filmiku w tle widać potężną sprężarkę tłokową, która zasila siłownik tego młota. Bez niej młot by nie mógł pracować. Aby działał, musiał byś mieć oprócz samego młota dość dużej wydajności kompresor, który by to obsługiwał...
W takim razie jaki był by koszt młota, plus sprężarka?
O jakiej wielkości sprężarce mowimy?
pomysłowość jest trzecią ręką rzemieslnika:)

http://artifex-rzemioslo.pl/?strona=o_nas

ODPOWIEDZ

Wróć do „NARZĘDZIA - tools”