Mosiądz

techniki metaloplastyczne i informacje z zakresu odlewnictwa

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Spontan
Posty: 79
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Mosiądz

Post autor: Spontan » 29 gru 2010, 09:07

Mam nadzieję że pytam w odpowiednim dziale jeśli nie to posyłam szczery uśmiech do admina :mrgreen: .Czy komuś zdarzyło się giąć mosiężną rurkę a średnicy jednego cala? (grubość nieznana do 1mm według "hipoteza" klienta) Gięcie jakie mam wykonać powinno odkształcić rurkę nieznacznie pod kątem 45 stopni (od płaszczyzny poziomej) Nie mam możliwości żeby pozyskać na próbę kawałek rurki więc nie mogę próbować i nie jestem pewien składu i proporcji wiadomo ,że mosiądz jako stop miedzi i cynku występuje w rozmaitych kompilacjach z innymi "dodatkami"które pływają na korzyść bądź niekorzyść dla jego plastycznych właściwości.Nie wiem do czego można takich rurek używać ani po co klient chce te rurki giąć wiem za to że chciałbym je dla niego powyginać i tu się pojawia moje pytanie i zarazem prośba: Czego potrzebuję do tego "zadania" i jak to zrobić najlepiej aby przekrój się nie odkształcił.Będę wdzieczny za każde info w tej sprawie.
Szczegółowo analizując płatki nikt jeszcze nie pojął piękna róży.

— Anthony de Mello

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6489
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 29 gru 2010, 09:21

Tylko czy chcesz to robić na zimno,czy na gorąco?Jeśli na zimno,to najlepsze efekty daje zalanie ich ołowiem wadą jest jednak,że trzeba później ten ołów z rurki wytopić,trochę gorsze efekty,ale też z dobrym skutkiem zasypać rurkę suchym piaskiem bez dodatku żwiru,chodzi o to by piasek był jednakowej w miarę granulacji.Jeśli nie podda się na zimno,to grzej z piaskiem,tyle ,że dojdzie potem do obróbki powierzchni ,bo po grzaniu będzie wyglądać nieciekawie.Odkształcenie na pewno wystąpi ale nie tak znaczne jak przy gięciu pustej rurki.Wszystko zależy od tego po jakim promieniu będziesz to giął.
Kontakt 517355290

ODPOWIEDZ

Wróć do „METALOPLASTYKA I ODLEWNICTWO - metalworking and founding”