Sposoby montażu bram i balustrad !!!

Techniki używane obecnie, kowalstwo artystyczne

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

antii7
Posty: 12
Rejestracja: 18 gru 2014, 10:28
Lokalizacja: Iwierzyce

Post autor: antii7 » 06 lut 2015, 19:41

Jeśli uważacie, że dodatkowe zakotwienie do ściany załatwi sprawę, to mogę tak zrobić. Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4299
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Post autor: Bodar » 06 lut 2015, 20:16

antii7 pisze:Jeśli uważacie, że dodatkowe zakotwienie do ściany załatwi sprawę, to mogę tak zrobić. Bezpieczeństwo jest najważniejsze.
Do ściany to nie dodatkowe, a główne kotwienie. W wylewce, od frontu, jako dodatkowe mocowanie zabezpieczające przed "majtaniem" balustradą i jako podpora, osadź tak jak radzi Rafal L. albo na krótkie kotwy (dyble) , byleby nie naruszyć izolacji.

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 876
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 06 lut 2015, 21:18

Jeśli chcesz dać słupki przy ścianie to daj ,ale pod jednym warunkiem,że balustrada jest cynkowana w ten sposób unikniesz zacieków na ścianie z rdzy.Jeśli chodzi o montaż w płytce to wierć np. otwór na kołek 12 plastik wkładasz go w otwór i dajesz uszczelniacz(tylko zachowaj tą kolejność ,bo inaczej kołka nie wsadzisz jak dasz najpierw uszczelniacz a potem kołka).To jest specjalny uszczelniacz i idealnie sprawdza się w takich sytuacjach.Po za tym możesz dać 2 stopki na przód wywiercić na 3 cm otwór i pod stopkami wspawać okrągłego pręta fi 12 i też możesz to wkleić na kotwę żywiczną.W ten sposób unikniesz przebicia izolacji balkon o takich wymiarach,bez problemu będzie trzymał się sztywno.Jeśli chodzi o ściany to notorycznie montuje na styropian i na płuc i daje kołki np 230 fi 12 i trzymają się bardzo solidnie także bez paniki temat jest do ogarnięcia.

Awatar użytkownika
rav08
forumoholik
Posty: 1222
Rejestracja: 02 wrz 2009, 19:50
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: rav08 » 06 lut 2015, 22:08

oj tam przede wszystkim należy zapytać z jakich materiałów ta balustrada ma być zrobiona jakiś szkic projekt.Dasz słupki z profila 30x30x3 8 cm od ściany to się nie będzie ruszało i nie bedzie lać się rdza po ścianie.Żywica epoksydowa jest ok podejrzewam że nawet jeżeli byś się przebił przez izolacje i wypełnił otwór żywica to bedzie dobrze.Ostatnio daje na słupki profil do którego wchodzi jeszcze jeden profil zakotwiony na żywicy i skrecam to razem ewentualnie spawam jak zapomne śrub zabrać :facepalm:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 876
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 06 lut 2015, 22:22

Ja nie spawam,bo maluje ,tylko proszkowo i to nie humanitarne.

Awatar użytkownika
Grzmot
Posty: 450
Rejestracja: 04 sty 2013, 20:02
Lokalizacja: strzelce opolskie

Post autor: Grzmot » 06 lut 2015, 22:27

Nie humanitarnie to ostatnio kota pogoniłem :mrgreen:

Ja bym walił do sciany. Wiercisz przez styropian i do ściany szpilka na klej. Wkładasz rurke z nierdzewki na szpilke tak żeby wystawala okolo 1 cm i do tego dociągasz balustrade, jest sztywno i dobrze. Na koniec obrobić akrylem i gotowe

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 876
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 06 lut 2015, 22:29

Każdy ma jakiegoś bzika.!!!

graffic

Post autor: graffic » 07 lut 2015, 09:08

chłopaki mają używanie - a nawet projektu nie widzieliśmy :mrgreen: :facepalm:

antii7
Posty: 12
Rejestracja: 18 gru 2014, 10:28
Lokalizacja: Iwierzyce

Post autor: antii7 » 07 lut 2015, 09:52

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, bardzo mi pomogły. Słupki właśnie planowałem dac takie jak pisze Rav08, czyli 30x30x2. Naturalnie będą odsunięte od ściany. Podobami sie pomyśł wykorzystania rurki z nierdzewki.
Mam pytanie jeszcze odnośnie mocowanie słópków do płyty.
Mały balkon będzie miał 5 słuków, dwa przy ścianie i trzy z czoła balkonu. Odległosci 0,9 , 150, 150 i 0,9
Duży balkon, dwa słupki przy scianie i 3 z czoła balkonu, czyli tutaj odległości między słupkami będa takie: 150, 180, 180 i 150 cm. Rozumiem że do każdego słupka robię mocowanie/uchwyty na 2 kołki i to jest wystarczające?
Jeśli chodzi o kołki mocujące słupki do płyty balkonowej to mogę wybrać dwa rozwiązanie:
- dać zwykłe kołki fi 12 plus uszczelnienie - jak sie ono fachowo nazywa?
- kotwa chemiczna, jak fi 10, 12 ?
Czy oba rozwiązanie są równorzędne?

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 876
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 07 lut 2015, 10:15

graffic pisze:chłopaki mają używanie - a nawet projektu nie widzieliśmy :mrgreen: :facepalm:
Ty szyderco. ;)

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 876
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 07 lut 2015, 10:19

antii7 pisze:Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, bardzo mi pomogły. Słupki właśnie planowałem dac takie jak pisze Rav08, czyli 30x30x2. Naturalnie będą odsunięte od ściany. Podobami sie pomyśł wykorzystania rurki z nierdzewki.
Mam pytanie jeszcze odnośnie mocowanie słópków do płyty.
Mały balkon będzie miał 5 słuków, dwa przy ścianie i trzy z czoła balkonu. Odległosci 0,9 , 150, 150 i 0,9
Duży balkon, dwa słupki przy scianie i 3 z czoła balkonu, czyli tutaj odległości między słupkami będa takie: 150, 180, 180 i 150 cm. Rozumiem że do każdego słupka robię mocowanie/uchwyty na 2 kołki i to jest wystarczające?
Jeśli chodzi o kołki mocujące słupki do płyty balkonowej to mogę wybrać dwa rozwiązanie:
- dać zwykłe kołki fi 12 plus uszczelnienie - jak sie ono fachowo nazywa?
- kotwa chemiczna, jak fi 10, 12 ?
Czy oba rozwiązanie są równorzędne?
Na stopki spierające daje po jednej śrubie i jest git.Ale ty możesz dać 2 będziesz spokojniej spał.

Awatar użytkownika
Jacenty
weteran forum
Posty: 4253
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:18
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Post autor: Jacenty » 07 lut 2015, 10:50

Nie wiem jak koledzy ale dla mnie najlepszym uszczelniaczem jest sikaflex. Niemcy śmieją się, że gdyby nie ten preparat to cały kraj rozpadłby się na kawałki. Stosują go do wszystkiego i przy byle okazji, wszędzie tam gdzie potrzeba aby połączyć dwie różnego rodzaju powierzchnie. :D

Awatar użytkownika
reneq
Posty: 694
Rejestracja: 16 kwie 2010, 16:22
Lokalizacja: __

Post autor: reneq » 07 lut 2015, 12:16

antii7, zerknij se na fotkę poniżej. balustrada zamocowana tylko do ścian, a duperszmit na środku wklejony na 3cm wgłąb balkonu. jest on tylko po to, by balustrada nie 'siadała' w pionie i nie wychylała się na zewnątrz. całość stoi jak w zimnej wodzie kaczorowi;P
na sam wzór proszę nie patrzeć - każdy orze jak może.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
BIURO TECHNICZNE Dokumentacje urządzeń dla Urzędu Dozoru Technicznego

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 876
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 07 lut 2015, 19:14

Takie to lipne trochę rozwiązanie.Normalnie kierownik budowy ,by nie odebrał takiego mocowania.
:facepalm:

Awatar użytkownika
reneq
Posty: 694
Rejestracja: 16 kwie 2010, 16:22
Lokalizacja: __

Post autor: reneq » 07 lut 2015, 20:07

Arkadi pisze:Takie to lipne trochę rozwiązanie.Normalnie kierownik budowy ,by nie odebrał takiego mocowania.
:facepalm:
sprecyzuj określenie "normalnie" i "takie mocowanie"
:facepalm:

[edit]
słyszałeś kiedyś o klejonych do podłoża systemach prowadzenia klienta stosowanych w dużych sklepach?
BIURO TECHNICZNE Dokumentacje urządzeń dla Urzędu Dozoru Technicznego

ODPOWIEDZ

Wróć do „KOWALSTWO WSPÓŁCZESNE - blacksmithing”