Finanse forum, czyli płacić czy nie płacić.

Sprawy dotyczące SFK

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Marek
forumoholik
Posty: 1042
Rejestracja: 14 mar 2010, 13:45
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Marek » 26 wrz 2010, 23:58

szekspir podoba mi się Twoje podejście :-) Popieram zapodanie jakiegoś prostego kontaktu i informacji w skrócie na co ta kasa, dlaczego jest potrzebna i jakie wpłacający będą mieli z tego korzyści bo tak to już jest, że jak się czegoś pod nos nie podstawi to niewielu osobom będzie się chciało specjalnie szukać po forum lub priva pisać do admina gdzie, co i jak bo dużo z tym roboty. Trzeba też przekonać ich jakoś i zrobić mini kampanię reklamową np z przyklejonym postem o tym w każdym dziale lub z dobrze widocznym bannerem "Wspomóż forum kowalskie - więcej info tutaj".
:evil:

Awatar użytkownika
harlem
Posty: 725
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:12
Lokalizacja: Mosina
Kontakt:

Post autor: harlem » 27 wrz 2010, 10:17

Marek, własnie, że nie, jeśli ktoś chce wpłacić to wystarczy napisać PW i odwrotnie dostanie namiar gdzie dokonać tej płatności. Nie ujmuj forumowiczom umiejętności czytania ze zrozumieniem. Procedura jest prosta, banalna i czytelna. A ta fatyga napisania PW własnie pozwala na sprawdzenie, komu tak naprawde zależy na istnieniu na forum. Chodzi o ten minimalny ruch ze strony chętnego forumowicza. to tyle w temacie.

szekspir

Post autor: szekspir » 27 wrz 2010, 13:50

Harlem,-to Marek ma więcej racji,to nie pisanie na PW swiadczy komu zależy na forum,Ale wpływy które nawet dobrowolnie zasilą to forum,Jesli jest stowarzyzsenie,powinna byc własnie jakas zakładka typu DOBROWOLNE WSPARCIE FORUM nr konta itp.----Na PW to możesz do mnie napisac ,czy mi nie podesłac troche hajsu!!!! :mrgreen: (zabawa w filantropa) :mrgreen: A na poważnie jesli jest grupa ludzi z pasji ,z powołania--(a i JA ciągle pukam),której celem byłoby nie tylko utrzymanie forum,zamkniętego w jakims szablonie -lecz rozbudowane z przepiękną szatą graficzną,to propagowanie piękna kowalstwa wsród młodych ludzi (ukazałoby nie tylko zachete do uprawiania tego zawodu),ukazałoby również grupę ludzi- TE FORUM!!!Które czynnie wspiera,tę ideę,służy wsparciem,wskazówkami,pomysłami w dziedzinie nie tylko kowalstwa ale i tradycji,honoru,i dziedzictwa kulturowego KOWALSTWA w naszym kraju.Bez funduszy,chęci i chwilowym zrywom typu pospolite ruszenie w koncu te forum zaprzepasci swoją wielką szanse,na bycie liderem,propagującym kowalstwo w Polsce i społecznosci internetowej.Jako kierownictwo powinniscie to przemyslec,Czy to forum osiągneło już wszystkie cele ?

Awatar użytkownika
Matthan
Posty: 400
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:01
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Matthan » 27 wrz 2010, 15:22

Szekspir jesteś na forum raptem kilka dni i już chciałbyś rewolucję zrobić... Pamiętaj, że duża część ludzi aktywnych na forum i nie tylko bo w SFK i przy organizowaniu warsztatów jest tutaj dużo dłużej i zapewniam Cię, że wiemy co robimy. Chciałbyś ekspansji kowalstwa: my też, ale pamiętaj, że to nie forum się do tego przyczynia( choć na pewno też ) ale warsztaty pokazy i t p przede wszystkim...

Na moje oko Szekspirze dążysz do pewnej utopii. Płacenie za forum "z góry", zabije forum jestem o tym przekonany w 100%. Zamkniemy się w obrębie kilkunastu osób, które są w stanie płacić co miesiąc takie pieniążki. a reszta powie xxxx z wami poszukam sobie kogoś otwartego. Są osoby, które chcą zapłacić za forum i dobrze, ale nie zmuszajmy nikogo do tego.
Jeżeli chcesz propagować kowalstwo w Polsce zajmij się organizacją warsztatów - pokazów, albo dotuj forum co miesiąc. Wolał bym poszukać sponsorów na rozwój forum i SFK niż zmuszać użytkowników i członków SFK do płacenia składek comiesięcznych.
Uważam, że to Ty szekspirze powinieneś się najpierw zastanowić dobrze nad tym co piszesz. Masz za dużo pychy w sobie bo uważasz, że wiesz najlepiej...

Działaj i rozwijaj kowalstwo, udzielaj się w dyskusji i pisz poradniki wtedy będziesz miał więcej zaufania na forum i więcej poważania.
Jak dla mnie to trochę wyskoczyłeś "jak Filip z konopi" na forum i zaczynasz wprowadzać zamieszanie...

Pozdrawiam!
Nie ma jak dym z kuźni, fajka w zębach
<Duch wieje przez świat>
Moje zdjęcia

szekspir

Post autor: szekspir » 27 wrz 2010, 15:54

Halo!!!Czy jakaś zakładka Dobrowolne Wsparcie Forum-to rewolucja!?Z naciskiem na "dobrowolne".Nawiązałem do tematu 'PŁACIC CZY NIE PŁACIC" i to NIE SWOJEGO--widząc ten temat chciałem pomóc!!!przeczytaj wszystkie posty od początku!Jakie płacenie z góry?Nikogo tym wątkiem nie zmuszam,chciałem jedynie by takie dyskusje (ja cos wpłace,ja nie moge,)zakonczyc,a przez taką zakładke,Goscie tu zachodzący nie czytali by tekstów Ratujmy Forum,albo niżej wątek Ligitymacje Członkowskie, :mrgreen: z czego?za co?!!Sponsor nie da centa,jak i my go nie wesprzemy np.banerem( POLSKA STAL TYLKO Z CENTROSTALU),zapyta jaki tu ruch u was,a "taki sobie"ledwo przedziemy"-powie jaja se robicie!!!Dlatego lepsza taka skromna zakładka Dobrowolne Wsparcie naszego forum-niż RATUJMY FORUM,bo kto tu ZAGOSCI pomysli -SPADAM JUZ TUTAJ TONĄ---Gdzie napisałem że cos wiem najlepiej?Podsuwam rozwiązania-więc robie zle?

szekspir

Post autor: szekspir » 27 wrz 2010, 16:00

Człowiek pyszny widzi czubek swego nosa,a nie próbuje ukazac co niektórym HORYZONTY!!

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 27 wrz 2010, 16:02

Miałem milczeć, ale się odezwę. Po pierwsze dziękuję ci Matthan za celne ujęcie problemu. Po drugie, harlem, dziękuję ci za cierpliwość i pomoc. Jesteś BIG ONE :)
Po trzecie, Szekspir. Czuję twoją pozytywną energię i rozumiem emocje. Ale mam kilka zastrzeżeń. Ustaliliśmy, że puki co sprawa składek wygląda tak a nie inaczej. Zaakceptuj to. Naprawdę wszystko co robimy, robimy z myślą o przyszłości forum. Nie zrozum mnie źle, wiem że chcesz dobrze. Są poczynione jednak pewne ustalenia i puki co ich się trzymamy. I taka jeszcze jedna uwaga. Używasz strasznie dużo wielkich liter. Generalnie w ogólnie przyjętych zasadach funkcjonowania for internetowych nadmierne użycie tego jest uznawane za krzyk. Po co krzyczeć? Spokojnie możem pogadać :) Pozdrawiam i zapraszam do jak najaktywniejszego uczestnictwa w naszej społeczności.

Z partyjnym pozdrowieniem!

G.
8-)
Obrazek

szekspir

Post autor: szekspir » 27 wrz 2010, 16:16

DZiekuje!!!starszy jestem troche więc nie znam sie tak na komputerach(mam od niedawna) i nie wiedziałem że to duże litery- to krzyk(więc nie wszystko wiem najlepiej),nierozumiem tego braku zrozumienia-napisałem o forum"szczytny cel",wysnułem jakąs propozycje,wywołała sie dyskusja,ba rewolucyjna burza..."wprowadziłem zamieszanie",zostałem jeszcze po drodze obrzucony"pychą"wypowiadajac się w interesie tego wspaniałego forum-Jak jeszcze mam się ustosunkowacdo "jak najaktywniejszego uczestnictwa w naszej społecznosci"-chyba najlepiej jak pozostane sobie ,waszym cichym Fanem---pozdrawiam

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 27 wrz 2010, 16:25

Nieeeee bocz się :) Kowale to charakternicy. Nie wiedziałeś? ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Matthan
Posty: 400
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:01
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Matthan » 27 wrz 2010, 16:31

szekspir pisze:.Każdy członek godząc się na przynależnosć do forum powinien już w statucie przeczytac że jest zobligowany do comiesięcznego wsparcia forum poprzez wpłate kwoty takiej a takiej(załóżmy 30 zł).
Mi się wydaje, że ty powinieneś sam siebie czytać ze zrozumieniem...
No kurde chyba coś mi się przewidziało?

Słuchaj nie zrozum mnie źle, ale zachowujesz się strasznie dziwnie. Wparowujesz na forum zaczynasz rzucać hasłami utopijnymi, pomysły z kosmosu( już nie raz omawiane) hasła do pospolitego ruszenia jak za "Sasa" i t p.

Masz dużo pomysłów i dużo racji, ale takie sprawy trzeba robić z głową, a nie "na łapu capu"


I jedna podstawowa sprawa: nie mieszaj stowarzyszenia z samym forum bo to ma trochę inne zasady, przede wszystkim prawne. Poczytaj w zakładce o stowarzyszeniu dlaczego jest tak, a nie inaczej.

Widzę, że masz dużo zapału spożytkuj go i zorganizuj coś dla forum!
Nie ma jak dym z kuźni, fajka w zębach
<Duch wieje przez świat>
Moje zdjęcia

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 27 wrz 2010, 16:43

Chłopaki dobrze jest. :-D Po buziaku na zgodę i nie bijemy już piany. Bo mocą nadaną przez Boga temat zamknę :-P ;-)
Obrazek

szekspir

Post autor: szekspir » 27 wrz 2010, 16:53

To była propozycja zmiany w statusie-niestety nie bede,z naciskiem na "nie bede" juz sie wypowiadał i czynił doglębnej analizy postów i poszczególnych zdan... skoro całokształt został przyjęty za rewolte.,a temat zamkniety - Nie bocze się Grzesiek,absolutnie! fan to zawsze fan,nawet jesli drużyna gra słabo,jest wierny do konca.Hey! ( :mrgreen: Tylko zaraz mi tu nie pisac,że kogos miałem na mysli)Wszyscy są Wspaniali i godni podziwu!!!

Talkus
Posty: 359
Rejestracja: 26 sie 2010, 19:39
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Talkus » 27 wrz 2010, 17:04

A ja uwazam ze powinna byc notka ogolnie dostepna z informacjami na co pieniadze sa przeznaczane, w sensie ze mozna wesprzec towarzystwo ludzi propagujacych kowalstwo czy inna metaloplasyke, i zeby kazdy mogl wplacic nawet gosc. I wcale bym tego nie traktowal jako cos zlego...a jest jak jest i tez dobrze
Mam nadzieje ze napisalem zrozumiale

Awatar użytkownika
harlem
Posty: 725
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:12
Lokalizacja: Mosina
Kontakt:

Post autor: harlem » 27 wrz 2010, 20:09

Jest tak jak jest :)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
wszebąd
Posty: 551
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wszebąd » 27 wrz 2010, 21:55

Oj ludziska ludziska :evil:
myślę , ze resztę dogadamy na jakiś Warsztatach przy "mleku".
Podkreślę że nie jestem zwolennikiem jakiś stałych składek ale zasady, że Mecenas , Darczyńca czy inne "cóś" będą mieli coś w zamian. A Forum będzie miało bardziej stały dopływ gotówki.
Forum to nie Stowarzyszenie i nie powinno sie nikogo zmuszać do niczego.
Co do rozwoju kowalstwa to moim zdanie najpierw trzeba ogarnąć to co już tu się wypracowało....uporządkować i spokojnie rozwijać. to jest trudniejsze bniz rewolucje...ale i rewolucje śa potrzebne. jesli "Lud' chwyci hasła i poniesie to oki. jeśli nie to nie


HOWGH Parzygnaty :mrgreen:

Zablokowany

Wróć do „STOWARZYSZENIE FORUM KOWALSKIE - association”