Finanse forum, czyli płacić czy nie płacić.

Sprawy dotyczące SFK

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 14 wrz 2010, 05:14

Poznamy darczyńców?
Kontakt 517355290

ese
Posty: 24
Rejestracja: 20 maja 2010, 18:01
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: ese » 14 wrz 2010, 11:18

Witam wszystkich z tego wszystkiego co czytam podobają mi sie dwa pomysły otóż sprzedaż jakichś drobnych "pierdułek " np świecznik czy coś tam na jakimś portalu typu allegrosz gdzie wpłata poszłaby na forum każdy z nas umie coś zrobić, koszulki też fajny pomysł ja bym się pisał , w każdym razie odradzałbym blokowania części materiałów tym co nie zapłacą zaczną szukać gdzie indziej a i materiałów bedzie coraz mniej. Pozdrawiam

Talkus
Posty: 359
Rejestracja: 26 sie 2010, 19:39
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Talkus » 25 wrz 2010, 18:38

ja tam raczej nic nie zrobie. zeby moc sprzedac ale moge przeslac pare zlotych nie ma problemu, tylko gdzie?

Awatar użytkownika
jolo
forumoholik
Posty: 1117
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:15
Lokalizacja: Olkusz okolice

Post autor: jolo » 26 wrz 2010, 06:56

Panowie proponuje wyznaczyć skarbnika, który załatwi konto, i podać nr do wiadomości wszystkich z prośbą o dobrowolne wpłaty na rzecz forum , zobaczymy co się będzie dział, trzeba zrobi pierwszy krok potem się zobaczy, bo bedziemy tak dyskutować do następnego roku

Awatar użytkownika
harlem
Posty: 725
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:12
Lokalizacja: Mosina
Kontakt:

Post autor: harlem » 26 wrz 2010, 09:49

Talkus pisze:ja tam raczej nic nie zrobie. zeby moc sprzedac ale moge przeslac pare zlotych nie ma problemu, tylko gdzie?
przeczytaj cały temat

szekspir

Post autor: szekspir » 26 wrz 2010, 11:32

Tak szczytny cel jak to forum,wymaga nie tylko "jakiś tam datków",(które kojarzą mi się z ulicznymi grajkami),dającymi możliwosc jedynie jakiejs egzystęcji.Celem tego stowarzyszenia powinna byc zdecydowana ekspansja,popularyzacje tego zawodu w jeszcze szerszych kręgach młodych ludzi.Każdy członek godząc się na przynależnosć do forum powinien już w statucie przeczytac że jest zobligowany do comiesięcznego wsparcia forum poprzez wpłate kwoty takiej a takiej(załóżmy 30 zł).Napewno osoby w wieku 13-17 lat ,z tego obowiązku powinne byc zwolnione,mogąc korzystać z całej zawartosci forum lecz mając status "uczestnika forum".Tak więc Członkowie Powinni ponieść ciężar ,podzwignięcia płynnosci finansowej tego Stowarzyszenia,(ba bo jaki to ciężar )30 zł x np300 członków,czyli ponad 10 tys rocznie....Gadżety to my sobie możemy kuc w ramach pomocy a jednoczesnie reklamy,dla naprawde potrzebujących,powodzian,sierocinców,itp.wyposażając każdego członka w cechówke z logo stowarzyszenia i która bedzie bita na przedmiotach przez nas wykonanych,a następnie podarowanych potrzebującym do wystawiena na aukcje harytatywne!!!-to ja tak widzę bo bo tu chyba KOWALE!!! są sami a nie jakies płaczące baby,zbierające na węgiel na zime!!!

Awatar użytkownika
danny
Posty: 174
Rejestracja: 01 kwie 2010, 19:16
Lokalizacja: świdnica

Post autor: danny » 26 wrz 2010, 12:06

sory szekspir ale ty chyba nie wiesz jakie sa realia w polsce nie kazdy bedzie chciał płacic. nie widziałeś tej reklamy cześć jestem maciek mam 14 lat :) w koncu okaze sie ze forum bedzie sie składało z 20 kowali i 380 14 latków nie masz mozliwości określenia tego przez internet :) pozatym nie wszyscy tu maja na tyle rozwiniety interes zeby coś charytatywnie robic. osobiście zasuwam od poniedziałku do soboty od 6 do minimum 20 (czesto gesto nawet 22 albo 24 lapia sie) zeby zarobic na wyposazenie kuzni i nie widze szans na znalezienie czasu na prace charytatywne moze za pare lat.
Prosze o wyrozumialosc ucze sie :)

szekspir

Post autor: szekspir » 26 wrz 2010, 12:30

Nawet dla tych 380 też WARTO!!!!Wątpię by aż tylu było pozbawionych HONORU!!!!Ale takie stowarzyszenie,rozbudowane ,mające okreslony kapitał i możliwosci,mogło by pomóc takim osobom jak Ty lub innym zdolnym.(Wiem jak ciężka jest praca i sam pracowałem od 4 do 22,nie zwątpiłem i nie poddałem się,jak moge Ci w czyms pomóc to pisz na PW,niektóre rzeczy mam zdublowane...niektóre sam wykonuje,ajak cos to moge poszukac i nie oczekuje żadnej kasy)

Awatar użytkownika
danny
Posty: 174
Rejestracja: 01 kwie 2010, 19:16
Lokalizacja: świdnica

Post autor: danny » 26 wrz 2010, 13:03

No to krotka statystyka:
forum ma 453 członków
około 50% z nich nie napisao nigdy postu
około 50% odwiedziło forum dawniej niż 3 miesiące temu


czyli zostaje mniej wiecej 225 osob z ktorych:
moze 20% podchodzi do sprawy powaznie
50 % nie zarejstrowało by sie na forum gdyby mieli wpłacić 30zł
30% poprostu siedzialo by cicho i zbieralo wiedze

czyli zostaje około 50 osob które równie nie do konca dogaduja sie w sprawach finansowych

z tej 50 znajdziesz moze 20 kowai forumowych którzy by chcieli bez klucenia sie ze soba wplacic kase na konto
20x30=600
za mały budzet jak na promowanie kowalstwa

te obliczenia to tylko moje odczucia i mam nadzieje ze moge sie mylić

w sumie pomysł fajny szekspize ale jak dla mnie troche utopijny

ps. szekspir dzieki za pomocna dłon narazie jakos sobi radz jak to mowia co cie nie zabije to cie wzmocni
Prosze o wyrozumialosc ucze sie :)

szekspir

Post autor: szekspir » 26 wrz 2010, 13:42

No i swietnie!!!według tej statystyki,Zostało 20 oddanych sprawie 20x30 to -co miesiąc 600 i to x12 miesięcy 7200,skromny początek, ale dla tego forum jak widze koło ratunkowe!,ba nawet ponton!!!!Jeżeli już z góry będziemy zakładac że się nie uda,------do niczego nie dojdziemy!,więc jednak należałoby podjąć probę! i 20 !!!-jak mówisz,może okazac się siłą!!Najważniejszy jest cel,być może inni dołączą też dadzą cos z siebie!!!Jak za rok byłoby Oddanych Sprawie nawet i 21 to też warto!!!!-lepsze to niż gledzenie o datkach typu"ja dam ,inny nie da ,ja nie mogę",Po co pisac takie rzeczy?Pisze sie TAK !K...wa jestem za!!lub NIE!nie pisze się wcale na ten temat!!!bez żdnych wyjasnien ,może kiedys dołączysz....?

Awatar użytkownika
danny
Posty: 174
Rejestracja: 01 kwie 2010, 19:16
Lokalizacja: świdnica

Post autor: danny » 26 wrz 2010, 14:23

a to jeszcze miesiecznie no to git :mrgreen: to juz inna matematyka 30x1x12=360 zł :-D ja jestem za wpłacaniem kasy na konto nie mowie ze nie ale powinno to byc co laska bo np. latwiej bedzieprzegadać mojej żonie zeby puscila 10 zł miesiecznie na konto forum niż 30 a zakładajac ze w ktorys miesiac bede lepiej stal z kasa to wplace 50 wtedy 11x10+50=160 no i najprawdopodobniej wiecej osob by bylo w tedy chetnych bo 10 zl to nie majatek wtedy 50x160=8000 i jest gitale to tylko moje zdanie niech wypowiedza sie inni
Prosze o wyrozumialosc ucze sie :)

szekspir

Post autor: szekspir » 26 wrz 2010, 14:40

Może być i 10 (lub równowartość jednej flachy :mrgreen: ),chyba tyle to już każdy może postawić raz w miesiącu,zwłaszcza na tak szczytny cel!!-Dobra ,ale już nie dyskutujmy teraz ile(bo będzie masa czczej gadaniny) -Kierownictwo niech to ustali , (w przedziale 10-30 zł)i tak ma byc!!!Niech sprawy ruszą NAPRZÓD!!!

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 26 wrz 2010, 19:15

Na razie milczę. Jeżeli ktoś ma zbytek dudków proszę o kontakt z harlemem.
Obrazek

Awatar użytkownika
harlem
Posty: 725
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:12
Lokalizacja: Mosina
Kontakt:

Post autor: harlem » 26 wrz 2010, 19:33

Sytuacja wygląda w ten sposób, że każdy chętny może wpłacić te 40 PLN na rzecz opłaty serwerowni. Nadmieniam, że przedłużenie domen i serwerowni na najbliższy rok mamy załatwione, a nadmiar bejmów spoczywa na koncie w wiarygodnym banku. Większość osób, które udzielają się regularnie na forum już to dokonało, ale nie zamykamy możliwości wpłaty przez osoby które są też zainteresowane wpłatą bo do tej pory tego nie uczyniły. Przypominam, ze to sprawa dowolna, dobrowolna. Nad nadmiarem zgromadzonych środków będziemy się zastanawiać, w sposób demokratyczny, jak je ostatecznie spożytkować.

szekspir

Post autor: szekspir » 26 wrz 2010, 20:09

TAK Harlem,jestem zdecydowany wspierać forum,wiec zapodaj jakis ogólnodostępny numer konta z tytułem np.numer wsparcia z informacją że to wpłaty dobrowolne na rzecz forum.Ze względu nawet na gosci ,którzy pojawiają sie na forum ,wątek-"placic czy nie płacic ,pospolite ruszenia i inne" powinny zostac wykasowane,by nie czytali o "bolączkach "forum,ale mieli świadomość bycia w zespole" ludzi z żelaza",którzy wspólnie nie tylko forum są w stanie utrzymac,ale i podjąć jakieś bardziej wybitne przedsięwzięcia.Hey!

Zablokowany

Wróć do „STOWARZYSZENIE FORUM KOWALSKIE - association”