Kuźnia do ocalenia

Sprawy dotyczące SFK

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

moskit122

Post autor: moskit122 » 30 gru 2012, 01:13

Przypadkiem trafiłem tutaj i kilka słów o kuźni też napiszę.
Nadal stoi, jeśli chodzi o jej stan to nie zmienił się znacznie od tego na zdjęciach, widziałem dokumentację... Mina to delikatnie powiedziane, działka (łąka) była zakupiona jako niezabudowana (w księgach wieczystych nie widnieje tam żaden budynek), pastwisko na którym nie wolno niczego budować. Właścicielka nigdy nie korzystała z budowli (gdy był tam jeszcze dach i resztki szyb, pamiętam jeszcze czasy gdy można było tam wejść) bo właściwie nie była świadoma, że jest jej właścicielem, kupiła łąkę (a właściwie jej ojciec), nigdy nie kupowała żadnego budynku. Cały czas była przeświadczona o odrębności tego kawałka, byli mieszkańcy kuźni też tak myśleli. O tym, że budynek widnieje w rejestrze zabytków dowiedziała się po ponad 10 latach z gazet...

Co z tym fantem zrobić? jak się uda to pewnie faktycznie chętnie sprzeda ale jak się nie uda?

Arkadi: w tym miejscu Cię zdziwię, wejdź w zakładkę od rejestracji i sprawdź czy jest pole z miejscem na akceptację regulaminu, w ogóle czy gdzieś jest wspomniane regulaminie. Do tego tematu trafiłem z wyszukiwarki a nie ze strony głównej forum, więc temat z regulaminem pozostał niezauważony.
Ale w ramach nadrobienia...

Dzień dobry, witam wszystkich użytkowników forum.
Zarejestrowałem się tutaj właściwie w jednym celu, rozwinięciu czy też rozwiązaniu tematu tej kuźni, mieszkam w poznaniu a pochodzę z kobylina.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2012, 12:33 przez moskit122, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 30 gru 2012, 10:38

Widać kolego, że nie przeczytałeś regulaminu przy rejestracji się na naszym forum :cry:

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 30 gru 2012, 18:16

Jest okej... kolega przejęty jest losem kuźni i nie jest kowalem, można zrobić wyjątek :)
Obrazek

Awatar użytkownika
bey
arcyforumoholik
Posty: 2681
Rejestracja: 31 sie 2009, 07:20
Lokalizacja: Bronisze
Kontakt:

Post autor: bey » 30 gru 2012, 20:20

Od wyjątków sie zaczyna :(
Lepsze jest wrogiem dobrego

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 30 gru 2012, 20:26

Zresztą ten temat chyba wyczerpaliśmy.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 30 gru 2012, 21:04

Szkoda, bo w ten sposób regulamin jest trochę naciągany! :roll:

Awatar użytkownika
bey
arcyforumoholik
Posty: 2681
Rejestracja: 31 sie 2009, 07:20
Lokalizacja: Bronisze
Kontakt:

Post autor: bey » 30 gru 2012, 21:13

Proponuję skasować regulamin i opierać się tylko na kulturze osobistej użytkowników oraz zasadach dobrego wychowania. Zacznijmy deregulacje od siebie :mrgreen:
Lepsze jest wrogiem dobrego

Awatar użytkownika
Dara
arcyforumoholik
Posty: 2144
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:47
Lokalizacja: Kalembina

Post autor: Dara » 30 gru 2012, 23:26

A ja proponuje wysadzić w powietrze tą ruderę bo same dąsy przez nią.
Pewnie sam diabeł tam pali i w mariaszka z pijakami gra.

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 31 gru 2012, 00:22

Ej panowie spokojnie. Kolega napisał do mnie na PW przepraszając za "wejście smoka" i prosząc o możliwość wypowiedzi. Więc możecie zgonić to na mnie. Fakt jest faktem że ten budynek zaczyna budzić złe emocje, jeżeli tak będzie dalej temat się zamknie i pozamiata.
Obrazek

moskit122

Post autor: moskit122 » 02 sty 2013, 13:17

Witam ponownie,
prześledziłem cały wątek, widziałem jakieś zainteresowanie ale brak konkretów.
Jeśli była by możliwość, proszę osoby które mają wiedzę i konkretne propozycje co do rozwiązania sprawy tej kuźni o wypisanie konkretnych rozwiązań tu na forum bądź PW do mnie. Rozmawiałem wczoraj z właścicielką, zupełnie nie zdawała sobie sprawy z tego, że ktoś jest w ogóle tym tematem (oprócz konserwatora i Pana Michała) zainteresowany. Jest dość pozytywnie nastawiona z racji tego, że jej obecne działania ograniczały się jedynie do starań o wypisanie z rejestru zabytków, bo remontu na pewno się nie podejmie, tak jak i większość firm z okolicy. Ogólnie najprościej ujmując właścicielka będzie zadowolona jeśli ktoś zdejmie z Niej "ciężar" tego obiektu a w jaki sposób to się odbędzie, na jakich warunkach i kto co na tym zyska to już jest wyłącznie do dogadania.
Prosił bym także jakąś osobę bardziej "decyzjną" o kontakt w tej sprawie, chętnie przekażę choćby numer telefonu do właścicielki, tutaj niestety nie mogę go opublikować.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bey
arcyforumoholik
Posty: 2681
Rejestracja: 31 sie 2009, 07:20
Lokalizacja: Bronisze
Kontakt:

Post autor: bey » 02 sty 2013, 17:24

Ktokolwiek weźmie ten problem na siebie, musi dysponować dosyć konkretnym wkładem finansowym, a my, jako stowarzyszenie raczej nie dysponujemy funduszem remontowo-budowlanym. Użytkownicy forum raczej usiłują wyżyć z pracy swoich rąk i utrzymać rodziny. Więc temat znowu umrze.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2013, 19:34 przez bey, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dara
arcyforumoholik
Posty: 2144
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:47
Lokalizacja: Kalembina

Post autor: Dara » 02 sty 2013, 19:05

ja mogę załatwić dynamit jak by co.

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 03 sty 2013, 10:07

Prawda niestety jest taka jak napisał Bey. Stowarzyszenie nie dysponuje odpowiednimi środkami na takie cele. Powiem więcej, stowarzyszenie obywa się bez środków materialnych :) Ale mniejsza o to.

Jedyną nadzieją dla tego budynku (tylko dlatego dałem zielone światło do dalszej dyskusji) jest to, że może znajdzie się przypadkiem "szalony" inwestor przeglądający to forum.
Obrazek

Awatar użytkownika
Riff
Posty: 14
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:51
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Riff » 31 sty 2013, 19:48

Witam
Temat kuźni poznałem dzieki Nibylungowi. Jest opcja pozyskania funduszy na uratowanie kuźni z UE. Trzeba sprawdzic czy można podciągnąć to pod zagospodarowanie terenów wiejskich (na co jest jeszcze duza pula pieniędzy do uzyskania) albo na podstawie "Zachowania i ratowania zabytków dziedzictwa kulturowego".

Tylko tyle pamietam z poszukiwań funduszy unijnych.
Mam nadzieje że coś pomogłem :?
Tego świata, jednego i tego samego świata wszechrzeczy, nie stworzył ni żaden z bogów, ani żaden z ludzi, lecz był on, jest i będzie wiecznie żyjącym ogniem za­palającym się według miary i według miary gasnącym.

Awatar użytkownika
bey
arcyforumoholik
Posty: 2681
Rejestracja: 31 sie 2009, 07:20
Lokalizacja: Bronisze
Kontakt:

Post autor: bey » 31 sty 2013, 21:31

Pomógłbyś jakbyś skontaktował się z właścicielką w tej sprawie, napisał wniosek na jakiś konkurs unijny, by uzyskać środki itp, itd.…
Lepsze jest wrogiem dobrego

ODPOWIEDZ

Wróć do „STOWARZYSZENIE FORUM KOWALSKIE - association”