Spotkanie kowali śląskich

Spotkania, warsztaty, imprezy

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

KKowal
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2022, 19:55
Lokalizacja: Pszczyna

Spotkanie kowali śląskich

Post autor: KKowal » 24 maja 2022, 21:04

Dzień dobry witam - chciałbym zaprosić pasjonatów kowalstwa, starych wyjadaczy, prostych kowali i wszystkich zainteresowanych tematem kowalstwa na "Spotkanie kowali śląskich" .
Dziać się to będzie w miejscowość Suszec koło Pszczyny w muzeum regionalnym Kamojówka (https://goo.gl/maps/Q25Y5xjmjyy4WMiXA) w dniach 13-14.08 (jeśli będzie ponad programowa ilość chętnych uczestników to można przedłużyć wydarzenie do 15.08).
Można przybyć jako uczestnik czyli zapisać się wcześniej i gwarantuje to miejsce przy kowadle na cały okres trwania wydarzenia.
Jako zwykły turysta również będzie okazja by zapoznać się bezpośrednio z rzemiosłem.
Staram się zapewnić jak najwięcej miejsc pracy dla uczestników a liczba tych miejsc wynosi obecnie ~ 10 (6 kowadeł i 4 paleniska w tym jedno murowane).
W programie będą inne aktywności dla turystów typu pokaz podkuwania, inni rzemieślnicy (stolarze, wikliniarze, tkacze), jakieś gastro i piwo lane :mrgreen:
Uczestnicy będą tworzyć wspólnymi siłami projekt obecnie będący tajemnicą :P oczywiście bez jakiegoś spinania, jak nie skończymy to trudno i jeśli ktoś będzie chciał porobić swoje rzeczy na ogniu lub pouczyć się fachu to nie ma z tym żadnego problemu - celem jest spotkanie się i wymiana doświadczeń, nawiązanie znajomości.
Nocleg w agroturystyce obok albo na polu w namiotach.
Tworzę to wydarzenie sam i nie ukrywam potrzebuje pomocy w organizacji takiego czegoś ponieważ pierwszy raz takie coś robię więc wszelka krytyka mile widziana :)
Chętnych zapraszam do kontaktu:
531 238 038
kamilkrywult@gmail.com

Awatar użytkownika
Saduria
forumoholik
Posty: 1733
Rejestracja: 07 paź 2016, 08:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: Spotkanie kowali śląskich

Post autor: Saduria » 24 maja 2022, 21:36

Tydzień wcześniej jest Swołowo na drugim końcu Polski, na który to zlot część forumowiczów specjalnie rezerwuje urlopy.
Zapewniasz spanie i jedzenie, czy we własnym zakresie?
Dla mnie to drugi kraniec Polski więc nie ma szans, ale może komuś bliżej akurat przypasuje miejsce i termin.

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Spotkanie kowali śląskich

Post autor: Aries » 24 maja 2022, 22:58

Myślę, że planując termin wydarzenia kowalskiego, warto brać pod uwagę już istniejące imprezy. Niektóre mają długą tradycję, stały termin i wielu kowali chętnie na nie jeździ.
Ale, tak jak pisze Saduria, może będą chętni.
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Re: Spotkanie kowali śląskich

Post autor: Grzegorz K. » 25 maja 2022, 10:10

Majster, jak planujesz takie chwalebne akcje to tak jak Aries napisał - skonsultuj ze środowiskiem najpierw :) Ktoś ty żeś skądeś ty? Działasz gdzieś? Przypomniał mi się Poranek Kojota :D
Obrazek

Awatar użytkownika
bey
arcyforumoholik
Posty: 2682
Rejestracja: 31 sie 2009, 07:20
Lokalizacja: Bronisze
Kontakt:

Re: Spotkanie kowali śląskich

Post autor: bey » 25 maja 2022, 17:27

Jeśli projekt jest tajemnicą, to ewentualny uczestnik nie wie, jakie narzędzia ze sobą zabrać :P
Lepsze jest wrogiem dobrego

KKowal
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2022, 19:55
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Spotkanie kowali śląskich

Post autor: KKowal » 26 maja 2022, 20:49

Termin imprezy został wybrany przez właściciela skansenu i z tym nic nie poczaruje ://. Sam dobrze rozumiem że to drugi kraniec Polski tak samo jak Swołowo dla mnie, liczę na osoby które też nie jadą na Swołowo a chcą coś podziałać i się spotkać.
Spanie w namiocikach na łące obok skansenu + łazienki w agroturystyce i to jest za free (można też u mnie na chacie spać :P ). Z jedzenia to kiełbasy z ognia + piwo też za free ale nie wiem jeszcze w jakiej ilości. Nie mam na tą impreze żadnych dotacji więc wszystko z mojej kiesy leci
Projekt jest tajemnicą dla osób które nie są uczestnikami :mrgreen: jasna sprawa że uczestnicy będą wiedzieć co jest do roboty

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Spotkanie kowali śląskich

Post autor: Aries » 26 maja 2022, 21:46

Kto wie....może się skuszę....może jakoś to organizacyjnie ogarnę!? Kusi mnie to.... :)

Mam prośbę...
Daj jakieś zdjęcia kuźni z muzeum, bo nie znalazłem w internetach.
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

KKowal
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2022, 19:55
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Spotkanie kowali śląskich

Post autor: KKowal » 26 maja 2022, 22:46

Takie mam, fragment filmiku który nagrałem. Fajną ciekawostką jest tu tokara i wiertara napędzana pasami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Re: Spotkanie kowali śląskich

Post autor: Grzegorz K. » 27 maja 2022, 13:13

Fajne miejsce z potencjałem :)

Ariesiku masz błogosławieństwo SFK :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Spotkanie kowali śląskich

Post autor: Aries » 27 maja 2022, 13:53

Kusząco.
Zobaczymy. Teraz nic nie deklaruję, jedynie rozważam :)
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

ODPOWIEDZ

Wróć do „WARSZTATY KOWALSKIE, IMPREZY - hammer ins, events”