Jaruga - Brama kowala ADAMA

Zdjęcia naszych prac

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

jaruga
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2010, 19:24
Lokalizacja: Daszów

Jaruga - Brama kowala ADAMA

Post autor: jaruga » 24 kwie 2010, 12:36

Co sądzicie ???
Ostatnio zmieniony 03 mar 2012, 20:06 przez jaruga, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 24 kwie 2010, 22:15

góra piękna i dół bardzo ładny, ale wrażenie jest takie jakby były z dwóch różnych projektów.
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
Magda
Posty: 182
Rejestracja: 04 lut 2010, 22:42
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Post autor: Magda » 24 kwie 2010, 22:44

Wszystko "ładne", ale te płaskowniki stabilizujące nad furtką i słupki. Czemu nie kwadratowe? A jeśli już słupki były wcześniej, to można je było zamaskować jakąś blachą czy czymś...nałożyć, nasunąć kształtownik.
"Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre równiejsze"

jaruga
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2010, 19:24
Lokalizacja: Daszów

Post autor: jaruga » 25 kwie 2010, 13:48

Magda tak jak mówisz tak będzie. ;-)

Tomek Błotnicki
Posty: 114
Rejestracja: 11 sty 2010, 10:25
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Tomek Błotnicki » 27 kwie 2010, 12:33

A czy ktoś wie, kto jest autorem tego projektu? Mam ksero projektu z autografem autora. Taka brama została wykonana w połowie lat 90. we Wrocławiu. W oryginale nie było tam blachy, sam gruby materiał, przekucia i ogólnie full wypas. Cacko.
Taki projekt pasuje do pałacu, albo rezydencji (oczywiście w oryginalnym rozmiarze 6x3 m) Tutaj za słabe słupki i nie widać otoczenia, ale taka brama potrzebuje przestrzeni.

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 27 kwie 2010, 13:17

Tomku jeśli masz ksero z autografem to pewnie autorem jest twój nauczyciel Mazur ;-)
Kontakt 517355290

Tomek Błotnicki
Posty: 114
Rejestracja: 11 sty 2010, 10:25
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Tomek Błotnicki » 27 kwie 2010, 15:12

Nie, to nie p. Mazur, i niestety - żałuję, ale nie był moim "czynnym" nauczycielem. Szukamy odpowiedzi dalej. Autor bramy powinien wiedzieć.

Awatar użytkownika
harlem
Posty: 725
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:12
Lokalizacja: Mosina
Kontakt:

Post autor: harlem » 27 kwie 2010, 20:13

bram i furtka wraz z samym zwieńczeniem jakby wkomponowana i przeniesiona z zupełnie innego miejsca, wygląda jak kwiatek przypięty do gówna. I te szyldziki z Postalu kują po oczach. Tomek, przypuszczam, że jak zwykle oryginał prezentuje sie zdecydowanie lepiej. 8-)

Awatar użytkownika
jolo
forumoholik
Posty: 1117
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:15
Lokalizacja: Olkusz okolice

Post autor: jolo » 27 kwie 2010, 21:47

ty to stary potrafisz porównanie znaleźć :-), brama fajna reszta , kiszka mnie sie żuca w oczy połączenie, pełnego dołu z pusto przezroczysta góra , jakby nie pasowały do siebie
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 22:15 przez jolo, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomek Błotnicki
Posty: 114
Rejestracja: 11 sty 2010, 10:25
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Tomek Błotnicki » 27 kwie 2010, 22:05

Oryginału wykonanego nie widziałem na oczy, widziałem w trakcie kucia, no i projekt. Oryginał zawsze jest lepszy od kopii, nie mówiąc o podróbkach, bo dobra kopia, zwłaszcza zaakceptowana przez autora projektu, może być wielkim dziełem. Sam chętnie udostępnię chętnym swój projekt, aby go wykonał, tyko pod jednym warunkiem - że nowy wykonawca nie będzie mówił o autorstwie dzieła, ale o jego wykonaniu. Tu chodzi o prawa autorskie, rzecz trochę zaniedbaną u nas.
I to chyba będzie taka moja mała wojna osobista.
ODEZWA:
Przyjaciele!, projekt to też dzieło, nie kradnijcie go. Jeżeli robicie coś wg nie swojego projektu, powiedzcie o tym, nie ukrywajcie tego. To żadna ujma. Projektujcie wzorując się na wielkich: Macintosh, Gaudi, Subes, pochwalcie się tym później a klienci się ucieszą, ze mają dzieło "a'la ktośtam"
Ja sam nigdy nie kopiuję prac innych. Inspiruję się cudzymi pracami przy projektowaniu nowych, ale nie ukrywam tego.
I jeszcze jedno: Dzięki własnie "wielkim kopistom" jakich wielu w naszym kraju już nie lubię balustrady "liberty", która w oryginale jest genialna, ale wydania "made in poland"... sorry, ... Tak jakby projekt tej balustrady był dobrem wspólnym, narodowym dziedzictwem, piosenką biesiadną, śpiewaną przez wszystkich, nawet tych, którzy śpiewać nie umieją.
pozdrawiam
jutro nowy wątek założę :evil:
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 28 kwie 2010, 10:49

Tomku dlaczego przytaczać obcobrzmiące nazwiska,mało to mamy swoich artystów kowali?A może balustrada a,la Kilian ,Mazur czy Alojzy Michalski choć ten ostatni swą sławę bardziej zawdzięcza wspaniałym kowalom i projektantowi,którzy u niego pracują, a ich nazwisk pewnie nigdy nie usłyszymy.Wielu właścicieli zakładów kowalstwa artystycznego jest po prostu świetnymi menadżerami i potrafi dobrać sobie super zespół rzemieślników.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
Salaputro
Administrator
Posty: 678
Rejestracja: 01 wrz 2009, 02:42
Lokalizacja: Mosina k/Poznania
Kontakt:

Post autor: Salaputro » 29 kwie 2010, 00:25

Czy to jest firma Asormet Pana Konrada Demskiego z Ząbkowic Śląskich ?
http://www.asormet.pl/index.php?lang=po ... &id=BRS007
http://www.asormet.pl/index.php?lang=po ... e&id=BR027#

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 29 kwie 2010, 09:49

Sal ty to potrafisz szperać,ale czy to możliwe? Tomek pisze,że to projekt z lat sześćdziesiątych,a firma ta istnieje od 1990 roku.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
Pawel.G
Posty: 354
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:37
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Pawel.G » 29 kwie 2010, 11:32

Alojzy Michalski jeśli ci chodzi o tego o którym myślę(ALMET) to Przepraszam!!!!!! i raczej nanim proszę się nie wzorować:) ten to dopiero rżnie projekty:) Znam go bardzo dobrze,a mój ojciec jeszcze lepiej:)
Ale że to forum publiczne to się powstrzymam od dalszych komentarzy bo pewnie pan Alek często zagląda na forum:).
Pozatym Jakiś czas temu rozmawiałem z ojcem i wspominał mi jak to trafili do niego klijęci własnie prosto od pana Alka szukając wykonawce na jakieś balustrady czy jakąś tam rekąstrukcję.I okazało się ze Almet klepie juz większości z dobrej jakości gotowców !!!! zresztą większośc projektów tej firmy to nadal realizacje projektów mojego ojca.
Banan Pan Alek to zły przykład, pozatym nigdy nie widziałem jego jak trzyma młotek w ręku:)

Prawda jest taka ze coraz mniej jest firm kowalskich które reprezętóją wysoki poziom zarówno artystyczny jak i warsztatowy.A juz żadkością jest jak kowal samodzielnie robi projekt i realizację.
Wsumie te najlepsze prace jakie powstały w naszym kraju to i tak najczęsciej z połączenia umiejętności kowala i artyzmu projektanta.Zobaczcie na projekty naprzykłat Witkacego który zrobił pare wspaniałych projektów które zostały wykonane przez kowali ktorych cięzko by znaleść nazwiska.
Nawet prace Mazura te najnowsze powstają przy wsparciu jego córki co naprawde widać !!!
Podobnie jest z pracami Gaudiego gdzie koleś maiał talent do projektowania a jego rodzinka do klepania. Wsumie morzna by wymieniać i wymieniać takie przykłady!!!!
Często ludzie zapominają kto jest prawdziwym właścicielem projektu,a w naszym kraju jest to

Awatar użytkownika
Pawel.G
Posty: 354
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:37
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Pawel.G » 29 kwie 2010, 11:38

A pozatym jak jusz pisałem kiedyś w temacie tutka "Liberty"(który został usunięty) takie prace które okazują się PLAGIATAMI nie powinny być publikowane na Forum !!!

Coś czuje ze będzie trzeba stworzyc Komisję weryfikacyjną na forum :):)

ODPOWIEDZ

Wróć do „GALERIA - gallery”