Realizacje Spontana

Zdjęcia naszych prac

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

DASZIN
Posty: 147
Rejestracja: 11 lis 2009, 18:31
Lokalizacja: Wielopole
Kontakt:

Post autor: DASZIN » 01 sie 2010, 23:45

No właśnie ja też nie bardzo kumam o co chodzi w twoim poście Kowalek123 - co się komu "nie podoba" to pisze i są to raczej sugestie (podwieszenie rusztu,misa) i tu jest dowolność preferencji co komu się podoba ( a grill świetny jest).
Natomiast, bardziej jestem ciekaw twojego wniosku, że "w pracach jest poświęcane więcej
czasu na skup metalu" :-D - jeśli możesz rozwiń tą myśl :roll:

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 02 sie 2010, 05:02

Alle może nie w tym wątku?
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 02 sie 2010, 23:16

Amen
Obrazek

Awatar użytkownika
Spontan
Posty: 79
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Spontan » 10 sie 2010, 09:25

W sumie nawiązując do tematu "skupu metalu" to wspomnę,że materiał jaki został użyty pochodził ze złomu i za całość tzn: 7m rurki ,drut fi 6 i kompletnym "zawiesiem" tj: szekkle klamry i łańcuchy wydałem na jego stworzenie 30zł a grill sprzedałem szczerze mówiąc za 500zł co otwiera pewne możliwości a wzór cieszy się dużym zainteresowaniem a chyba każdy potrafi miejscowo palnikiem nagrzać ciękościenną rurkę.
To daje możliwość stworzenia nie raz zwłaszcza w sytuacjach gdzie potrzeba szybkiego wpływu gotówki a z tym bywa różnie.Jestem ciekaw ale każdy z użytkowników forum ma swoje wyrobione doświadczeniem życiowym uczciwe patenty na to,żeby wyjść na swoje nie rozmijając się z własnymi ideałami.Na chwilą obecną borykam się z masą piętrzących się kłopotów jako,że złamałem sobie obojczyk i według sugestii ortopedy nie powinienem pracować przynajmniej przez 5 tygodni.
Na siłownię pewnie wrócę pod koniec zimy.Wszystkie plany wzięły w łeb.Liczyłem,że przez wiosnę i lato zrealizuję kilka zleceń i uda mi się wreszcie wybudować własny warsztat.Gdy to wreszcie osiągnę to od tej pory będzie zalezeć wszystko odemnie i nic nie stanie mi na przeszkodzie.Puki co jestem połamany i zastanawiam sie jak to pogodzić z zarabianiem pieniędzy.
Nie mogę podnieść ciężaru większego niż 10 kg a tablica pamiątkowa którą obecnie prubuję realizować niestety waży więcej więc zatrzymałem się w martwym punkcie.
Do tego klient domaga się zwieńczenia realizacji której w obecnej sytuacji nie jestem w stanie skończyć w terminie.Trafiłem na przeciwności które specjalnie nie wiem jak obejść i potrzebuję pomocy.Potrzebuję pomysłów.Wrażliwych na "niedolę"zapraszam na prive.Podpisano : śmiertelnie poważny Spontan
Szczegółowo analizując płatki nikt jeszcze nie pojął piękna róży.

— Anthony de Mello

Awatar użytkownika
homikk
Posty: 50
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:01
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: homikk » 10 sie 2010, 18:31

mogę pomóc
info poszło na piuwiu

Awatar użytkownika
Spontan
Posty: 79
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Spontan » 18 lis 2010, 16:22

Obrazek

Tablica pamiątkowa kończona ze złamanym obojczykiem:-) Zdjęcie kiepskie mało widać ale jak odzyskam dane z dysku wrzucę inne
Ostatnio zmieniony 18 lis 2010, 16:24 przez Spontan, łącznie zmieniany 1 raz.
Szczegółowo analizując płatki nikt jeszcze nie pojął piękna róży.

— Anthony de Mello

kowal z gór
Posty: 13
Rejestracja: 02 lis 2010, 17:31
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: kowal z gór » 21 lis 2010, 09:39

co wom powiem to wom powiem ale piekne kielo cud :D

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 21 lis 2010, 12:06

HEJ!
Piękna:)
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
Spontan
Posty: 79
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Spontan » 27 lis 2010, 14:27

A tu tak przyszło mi kiedyś wyciągnąć dłuta do młota udarowego które były tak zużyte ,że trudno było rozpoznać oryginalny kształt. Postanowiłem skonsultować mój pomysł z kin241 (który chętnie pomógł) odnośnie prawidłowości związanej z ustaleniem rodzaju materiału jak i prawidłowością obróbki cieplnej.Widać żółtą barwę na polerowanym wcześniej dłucie.Gdy wyciągnąłem z piekarnika były na tyle ciepłe ,że rozpuściła się stearyna ze świeczki.Dłuta obtarłem z nadmiaru uzyskałem coś przyjemnego w dotyku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Martwiłem się , żebv nie były zbyt kruche na szczęście udało się nimi skuć schody w jednym z zalanych domów można więc mówić o satysfakcjonującym wyniku oc.
Szczegółowo analizując płatki nikt jeszcze nie pojął piękna róży.

— Anthony de Mello

szekspir

Post autor: szekspir » 27 lis 2010, 16:15

Możesz na przyszłośc się nie martwić,to bardzo dobra stal,robie to polbrukowcom pare lat,przebijak super natomiast jeśli chodzi kształt przecinaka to powinien być bardziej szerszy na dole(ostrzu) ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „GALERIA - gallery”